Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mire jó egy két szülőnek...

Az mire jó egy két szülőnek hogy lelkileg terrorizálja a gyerekét és bántja és ott rúg bele ahol lehet?

Figyelt kérdés
Nagyon sok ilyen kérdést olvasok itt az oldalon hogy a szülők megalázzák a gyereket a lelkébe tiposnak és egy örök életre elveszik az önbizalmát és elhitetik vele hogy egy sz.ar és semmire jó nem jó,nagyon sok ilyen kérdést olvastam ezen az oldalon és sajnos még régebben magamon is tapasztaltam e dolgokat....szóval ez mire jó a kedves szülőknek?
2011. nov. 29. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Bűnbakkeresés, feszültséglevezetés, projekció.
2011. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 bánomisén ***** válasza:
75%
Semmire sem jó, mégis csinálják. Valószínűleg a saját elbaltázott életük miatti dühöt töltik ki a gyereken, aki ez ellen nem tud tenni semmit.
2011. nov. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámon azt vettem észre, hogy nincs türelme. És a saját tehetetlenségét rajtam vezeti le verésben (nem rendszeresen csak mikor éppen nem tudta most mit csináljon az adott szituval). Azt érte el vele, hogy suli után 21 évesen pápát intettem nekik.

23/N

2011. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Antimod ***** válasza:
100%
Sérültek, akik akkor érzik jól magukat, ha valaki fölött állhatnak valamilyen szempontból. A gyerek pedig könnyű préda.
2011. nov. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
szóval én úgy gondolom hogy egy szülőnek az lenne a feladata hogy biztassa a gyerekét és megfelelő támogatást nyújtson neki nem pedig az hogy becsmérelje és a földbe tiporja a gyerekének az önbizalmát....és a végén amikor kikerül az életben egy lelki nyomorék lesz és semmi önbizalma nincs.....nagyon sok ilyenről hallok 30-as éveiben járó emberek járnak orvoshoz mert rájöttek hogy a szüleiktől rossz mintát kaptak....
2011. nov. 29. 12:29
 6/12 A kérdező kommentje:
és azt is megfigyeltem hogy néha a szülő direkt úgy neveli a gyerekét hogy függő legyen a szüleitől és ha majd öreg lesz a szülő akkor legyen ki istápolja,magyarul elvágja az önálló élettől és képtelenné teszi és kiszolgáltatottá hogy amikor majd ő öreg lesz akkor őt szolgálja ki a saját gyereke...
2011. nov. 29. 12:32
 7/12 Antimod ***** válasza:
100%
És tudod, hogy ez milyen jól működik? Sajnos nem egy konkrét példát tudok mondani rá a környezetemből.
2011. nov. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

ma 12:38


igen sajnos én is tudok erre sok példát mondani....

de mit értesz az alatt hogy jól működik?

2011. nov. 29. 12:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Sz@r az életük (amiről nem mindig ők tehetnek) , frusztráltak, elegük van az egészből és néha azon csattan az egész, aki épp jelen van. Ez gyakran a gyerek. Mindenkinek a gyereke a jövő, neki akar jót, ha eljut eddig, hogy őt is tönkreteszi, az már mindenről letett lelki nyomorék, maga is segítségre szorulna, csak az meg nincs.
2011. nov. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Antimod ***** válasza:
100%
Ahogy írtad. Előre megtervezi a szülő, hogy ez lesz, és egész életében úgy neveli a gyerekét, hogy az a végén már sajnálatból ápolja 24 órán keresztül, pedig terrorizálta őt egész életében. Legalábbis rövid pórázon fogta.
2011. nov. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!