Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántja mindenki a mai...

Miért bántja mindenki a mai fiatalokat?

Figyelt kérdés

Bocs, ha megbántok valakit és lehet, hogy ez már az ezredik ilyen kérdés, de úgy unom, hogy ezen az oldalon is mindenki azzal példálózik, hogy jajj a mai tinik viselkedése, milyen neveletlenek, stb.

Aha, csak szerintem nem pont a gyerekek a hibásak mindenért. És ez most azokhoz a felnőttekhez szól, akik ki vannak akadva a mai fiatalokon: Ti neveltek minket ilyenre (már akinek van gyereke), akkor miért is a mi hibánk, ha néhányan közülünk züllöttek? Régen miben volt másabb a nevelés, hogy akkor olyan tökéletes volt mindenki? És ha a mai 30-40 éveseket is olyan jól nevelték, akkor most kitől tanulják azt a kamaszok, hogy alig vagy 12 éves és úgy nézel ki, mint egy egy 20 éves vagy hogy füvezni kell meg inni, mert az a menő?

És még egyszer mondom, tényleg nem akarok senkit megbántani, de hát..


2012. szept. 14. 19:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
77%
Ki bántja a mai fiatalokat ok nélkül?Azt tudod hogy régen egy diáknak eszébe se jutott rátámadni a tanárra se a szüleinek!Akkor kitől is tanulták?Ki nevelte őket ilyenné?Nem az a probléma hogy nem nevelhető sok fiatal a jóra?Itt van az egyetemi pisztoly ügy.Olyan ostobán lenézően nyilatkoztak a terrorelhárítók intézkedéséről hogy az már felháborító!Hát ennyi esze sincs sok fiatalnak hogy ez nem játék?Hány áldozatot követelő lövöldözés volt az elmúlt egy évben a világ egyetemein?Ezt nem képesek felfogni?Ezzel nagy fokú ostobaság játszadozni.Amúgy meg miféle filmforgatás folyhat egy iskolában? Az nem arra való,semmi keresnivalójuk ott nincs!Ennyi eszük már lehetne!
2012. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Amúgy az a válásos dolog is elgondolkodtató. Legalábbis így jobban belegondolva, az osztálytársaim közül is pont azok közül kerülnek ki a legzüllöttebb gyerekek, akiknek elváltak a szülei, és hát az egyik ilyen lány még olyanokat is mesélt, hogy a szülei késsel támadtak egymásra, hasonlók...Ez azért elég durva. Ezek után mondjuk tényleg nem csodálom, hogy ő is egy-két emberrel, csak azért, mert nem öltözik divatosan, mint ő, úgy bánik, mint egy darab sz.rral, amikor a szüleitől is ezt látta. :S

2012. szept. 14. 19:39
 13/35 anonim ***** válasza:
41%
Én 31 éves vagyok,szerintem ebben nagy részt csak felfuvalkodottság van a felnőttek részéről.Különbek akarnak lenni,osztani az észt,hogy fontos emberek legyenek.és egy fiatalt könnyebb leosztani,mert általában gyengébb ellenfél,könnyebb vele konfrontálódni.Szerintem nincs olyan,hogy "A mai fiatalok" mert ugyanúgy találkozni normálisakkal és csibészekkel,bűnözőkkel,neveletlenekkel.
2012. szept. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
70%

Jaj de mennyire tudtam, hogy azért ide is megérkeznek azok, akik azt mondják, hogy az ő idejükben ez meg az nem volt. Fenét nem, csak ti nem olyan körökben mozogtatok. 25 vagyok, tíz éve járok nagyjából koncertekre, ide-oda. Akkor is megvoltak azok, akik nem ismertek mértéket, sőt, lehet, hogy én is közöttük voltam. Sz*r ember lettem? Kétlem.

Akkoriban is voltak a bulikban nálam jóval fiatalabbak, én is csak pislogtam, hogy 12 évesen hogy engedi el ide őket az anyjuk, mert engem nem engedtek volna. 12 évesen úgy hittem, ilyen nincs is. Pedig egyszerűen csak nem találkoztam ezzel a jelenséggel. Ha csak most, 25 évesen tűnt volna fel, hogy az ilyen 12-13 évesek is a diszkókban rázzák a popójukat, talán én is azt gondolnám, hogy régen ilyen nem volt. Pedig dehogy nem.

Jó, persze, akkor még nem volt Facebook, senki nem posztolgatta ki, hogy mennyire rúgott be, senki nem pakolt fel magáról félmeztelen képeket, mert nem volt hova. De hülyeségeket épp úgy csináltak akkor is.

2012. szept. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
55%

Megint én vagyok a 20/F

Anyáék idejében szigorú volt a rendszer, pl aki nem tudott felmutatni normális munkakönyvet, el vitték hűvösre, iskolában is köpenyt kellett hordaniuk meg szalagot a hajukban. Körömlakkért nyakas járt


Manapság már abba mész suliba amiben jólérzed magad


Ez a rendszer váltás miatt is van hogy lazábban élünk

2012. szept. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, régen is lehet, hogy volt ilyen, de nem volt tömegjelenség. Van olyan pedagógus barátnőm, aki 20 éve van a pályán, ő maga mondta, hogy eszméletlen, hogy nincs fegyelmezési eszközük. Engem még pofon vágtak, ha itthon k*rva anyáztam, manapság éppen nem dicsérnek érte, ha ki mered nyilvánítani az érzéseidet és felvállalod a gondolataidat.

Más, ha egy gyerek rossz, az a dolga, hogy rossz legyen, én is berúgtam, mint a disznó kamaszkoromban, de sosem kábítószereztem, sosem loptam, és soha nem vertem meg felnőtt embert.

2012. szept. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom, ki pontozott le, szerintem semmi hülyeséget nem írtam.

Amúgy "Pl. pár hete itt akart belehalni egy nő, hogyan tiltsa meg a gyereknek, hogy bemenjen egy szobába, ahol addig játszott, de most a nő testvére használja."

Nem voltál nagyon figyelmes. A nőnek nem az volt a baja, hogy a testvére használja a szobát. Hanem hogy az ő lakásukban (ahol előtte a 2 éves gyereknek természetes volt a bejárás abba a szobába) minden szó, megkérdezés nélkül a bátyja zárat rakatott az ajtóra.

Nagyon nem mindegy...


Írtam, hogy 24 vagyok. Nem jártam orrba-szájba bulizni, meg inni 14 évesen, de nem fogom azt hazudni, hogy babáztam, meg játszottam, mert nem így van. Akkor jöttem össze a barátommal (akivel jelenleg is együtt vagyok.)

Nem volt facebook, nem volt gyakorikerdesek.hu 2003-ban.

Voltak akkor is (sokak szerint) rib@nc életű kicsajok, drogos, alkoholizáló tinik, stb. Csak éppen nem volt facebook, nem volt gyakorikerdesek, digitális fotók sem voltak mindenhol úton-útfélen, így nem volt rálátás ezekre a dolgokra, nem tudták magukat feltöltögetni ilyen-olyan oldalakra, és nem sok hely volt, ahova idióta "13 éves vagyok, tegnap a pasim a számba élvezett, lehetek terhes?" jellegű kérdéseiket. De az nem azt jelenti, hogy nem tették volna meg. Egyszerűen mások voltak a lehetőségeik...

2012. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

"A nőnek nem az volt a baja, hogy a testvére használja a szobát. Hanem hogy az ő lakásukban (ahol előtte a 2 éves gyereknek természetes volt a bejárás abba a szobába) minden szó, megkérdezés nélkül a bátyja zárat rakatott az ajtóra.

Nagyon nem mindegy... "



Ez nem midnegy, és mindenki ezt hitte, amíg később az egyik kommentjéből ki nem derült, hogy az is baj, hogy zárat rakatott fel, de őt jobban zavarja, az amit írtam, hogy zavarja.

Mi meg azt feltételeztük naivan, hogy a zár a baj.


Nekem két évesen csöveket dugtak le a légcsövemen, meg injekcióztak, de meg se nyikkantam, nem sérültem tőle...a nő meg leírta, hogy ő ettől fél...

2012. szept. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon egyszerű: A világ fordult ekkorát!

És igaz 25 vagyok, de bárki bármit mond, van különbség a mostani 15 évesek és a 10 évvel ezelőtti 15 évesek között! Ezt sok mindennel összefüggésbe lehet hozni, amit most nem ecsetelnék.

2012. szept. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
90%
Így van. Ugyanolyanok a "mai fiatalok" mint a régiek, de fordított arányban. Ahány hülyegyerek volt régen, most annyi a normális. Vajon mi ezzel a szabadjára engedéssel a cél?
2012. szept. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!