Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántja mindenki a mai...

Miért bántja mindenki a mai fiatalokat?

Figyelt kérdés

Bocs, ha megbántok valakit és lehet, hogy ez már az ezredik ilyen kérdés, de úgy unom, hogy ezen az oldalon is mindenki azzal példálózik, hogy jajj a mai tinik viselkedése, milyen neveletlenek, stb.

Aha, csak szerintem nem pont a gyerekek a hibásak mindenért. És ez most azokhoz a felnőttekhez szól, akik ki vannak akadva a mai fiatalokon: Ti neveltek minket ilyenre (már akinek van gyereke), akkor miért is a mi hibánk, ha néhányan közülünk züllöttek? Régen miben volt másabb a nevelés, hogy akkor olyan tökéletes volt mindenki? És ha a mai 30-40 éveseket is olyan jól nevelték, akkor most kitől tanulják azt a kamaszok, hogy alig vagy 12 éves és úgy nézel ki, mint egy egy 20 éves vagy hogy füvezni kell meg inni, mert az a menő?

És még egyszer mondom, tényleg nem akarok senkit megbántani, de hát..


2012. szept. 14. 19:19
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
54%
Ja, tényleg az a furcsa, hogy a nagymamám mindig arról beszél, az ő idejében házasság előtt nem volt szex, de erre a saját anyja volt az élő bizonyiték, ugyanis a naplójából világosan kiderül, hogy volt az már 25 évvel korábban is.
2012. szept. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
37%
én csak egy valamit tudok mondani.Anyukám 56 éves és épp ő mondta nekem egyik nap,hogy azŐ korosztálya szó szerint féltékeny a mai fiatalokra,mert most jön rájuk a kapuzárási pánik. Sokan ezért dumálnak.De közbe Ők se voltak mások ám....:D
2012. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
44%
én 35 vagyok és semmivel nem voltunk jobbak, mint ti, szóval ne vedd fel, amit mondanak :D
2012. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
44%
A mai világnak már a 30-40 évesek nem tudnak megfelelni, mert túlnőtt rajtuk. Nem elég tájékozottak és egyébként is ők egy másik rendszerben születtek és éltek egy jó darabig. Az hogy ma milyenek a fiatalok azt csak a személyes tapasztalatból tudom megmondani. Szóval szerintem a mai fiatalok iszonyatosan pénzéhesek, de a pénzért már semmit sem akarnak tenni. Nekünk annak idején természetes volt, ha akartam valamit, akkor elmentem dolgozni, meg üveget visszavinni, vagy bárhova, mert én nem kaptam semmit csak úgy! Ez ma nincs így! A Converse cipő, az új okos telefon, meg az összes többi "jár". Ez a baj, mert a mai fiatalok, vagy megkapják, vagy a másik oldal, aki soha sem kap meg semmit, ugyanakkor őrülten vágyik mindenre amit a reklámban lát, meg a haveroknál. Így hatalmas lesz a frusztráció, ami baromi nagy arroganciához meg antiszociális viselkedéshez vezet. Viszont ismerek egy két olyan srácot, akik jóval érettebbek a maguk 16-17 événél agyilag, mert felfogták, hogy csak tanulással fognak előre jutni! Igaz belőlük nagyon kevés van! A nagy többség azt hiszi hogy mindent tud és minden érte van. A világba kilépve pedig keservesen fogja tapasztalni, hogy anyu védőszárnya alól kilépve, még a Tesco árufeltöltő részlegébe sem veszik fel, mert nem tud semmit felmutatni, csak az álmokat, amiért pedig nem fizet senki!
2012. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
29%
köszi hogy lepontoztatok.Én csak azt mondtam amit anyu állít
2012. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
51%

Ilyenkor én azt nem értem, hogy ezt honnan tudják.

25 vagyok, és nem tudom összehasonlítani a saját 15 éves önmagamat a mostaniakkal, mert nem ismerek egy árva 15 évest sem. Amit a tévében látok, abból nem fogok általánosítani.


Szülőket, tanárokat megértem, ők látják a változást, de a hozzám hasonló korúaknak mind vannak 15 éves ismerősei, és mind züllöttek? És honnan látjátok, hogy miket raknak ki facebook-ra, tinédzsereket nézegettek hobbiból? Nem értem.

2012. szept. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
73%
Azért kedves 26-os, mert én például abban a korban vagyok, hogy a gyerekeink ennyi idősek. Így első kézből tudom hogy milyenek :)
2012. szept. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként szerintem a fiatalok ugyanolyanok. Öcsém 13 éves, nem jár bulizni és az osztálytársai sem járnak. 12-13 évessel nem nagyon találkoztam ott ahova én járok.

Az viszont valószínűleg igaz hogy régen megvették maguknak az gyerekek azt ami kellett, de szerintem több lehetőségük is volt dolgozni. Én 13 évesen már mehettem kapálni, ma meg 14-16 éves akkor kap melót ha mákja van, de inkább 18 év felettieket keresnek a diákszövetkezetek is. Én 21 évesen alig találtam vmit a nyárra.

2012. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
60%
Most ebből csak azt akarom kihozni, hogy a gyerekek se nem jobbak, se nem rosszabbak, csak mások a lehetőségeik. (pl. van facebook ,de nem dolgozhatsz, ennyi)
2012. szept. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
54%

27-es: írtam, hogy a SZÜLŐKET, tanárokat megértem, azokat kérdezem, akik VELEM EGYIDŐSEK, tehát NEM lehet 15 éves gyerekük.

gy.k.: azt is írtam, hogy 25 vagyok.

2012. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!