Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a férfi jó apa lesz? Hogy működni fog a kapcsolatunk a szülés után?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyat olvasok itt és van a környezetemben is, hogy még 1 éves sincs a gyerek de már válnak. Vagy már 2 gyerek is van, de a kicsi csak pár hónapos.


Előre láthatóak vajon ezek a problémák? Ha igen, miért vállalnak gyereket?

Vagy ezek a problémák csak a terhesség alatt, a szülés után jönnek elő? De akkor meg miért jön a 2. gyerek?


2012. szept. 14. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Általában a házastársi szerepek azok, amik megváltoznak. Nos most magam ellen beszélek, de sajnos általában a nők csinálják azt, hogy a férjüket teljesen elhanyagolják, kizárják az egész szülőségből,csak ő és a baba számít.


Azt kellene megérteni, hogy ilyenkor család születik, nem anya és baba.

Illetve sokszor felelőtlenül ugranak bele, egyik se akarja igazán, vagy csak az egyik akarja.


Ahol pedig már a második gyerek jön, ott házasság helyrehozása céllal születik, ami ugye sosem jön be. Ritka, hogy minden oké, és a második gyerek után borul az egész.

2012. szept. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nekem még csak 1 komoly kapcsolatom volt, de ott beszélgettünk a párommal olyan dolgokról hogy hány gyereket szeretnénk, mi lesz ha egyikőnk munkanélküli lesz, ha a szüleink lebetegednek, kinek milyen elképzelései vannak a gyereknevelésről (együtt alvás-külön alvás, járjon bölcsibe vagy sem stb), ha lenne lehetőség külföldre költöznénk-e meg ilyenek.


Ha újra komoly kapcsolatom lesz, ezekről vele is fogok beszélni. Vagy ez már túlzás?

2012. szept. 14. 19:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem túlzás, miért lenne túlzás?

Gondolom nem vagy már gyerek, joggal merülnek fel ezek a kérdések.

Semmi borzalmasat nem látok benne.

Persze első randit ne ezzel indíts :D

2012. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyeneket akkor hozz fel, ha tudod, hogy a pasi is akar gyereket, vagy ő hozza fel.
2012. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Hali. Vannak olyan tulajdonságok amelyek jól jönnek a gyereknevelésben is. Hűség, felelősségtudat, egyfajta érettség, normális szülők - bár ez nem tulajdonság - türelem. Ha ezek megvannak egy férfiben akkor van remény. De amit a kommentelő mondott - miszerint a gyerek után a férfi csak harmadik lehet - az nagyon igaz. Nemrégiben mesélte egy anyuka, hogy amikor megszületett a lányuk odaállt a férje elé és közölte, hogy ő innentől a harmadik lesz. A pasi azt mondta neki, hogy oké, de azért abba gondoljon bele, hogy a gyerek 20-25 évig lesz velük és utána mi lesz? Majd fogta magát és otthagyta a nőt és válnak. Nem azt mondom, hogy ez a megoldás, de nálunk is sajnos pont ez van. A két fiam születése óta, csak ők vannak, én meg hazaadom a pénzt és ennyi. Ez sajnos egy borzalmasan nagy női hiba.
2012. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
mi az egééész kapcsolatunkat kb úgy kezdtük a párommal, hogy mik a gyereknevelési elvei. Az előzőnél 2 év után derült ki hogy szörnyű apa lenne. Még jó, hogy nem a gyerek után! egyáltalán nem túlzás erről beszélni, sőt.
2012. szept. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amugy ez számomra is érdekes dolog. Már lassan felnőtt fejjel , nézem az emberek életvitelét, jellemét. Egy valamit nagyon megfigyeltem, de magamból is kiindulva . Az olyan férfiak jelelntős része aki pont nagyon jó lenne férjnek és apának, nem csak szülés közvetlen utánig, ha nem lehet mondani amig agyermek föl nem nő. Azt figyelzem meg, hogy az olyan szerncsétlenekre , mint én is, egy gyökér agyú nő telepszik rá. Nálunk is így volt, de az ilyen nő nagyon gyorsan teherbe akar esni. Ezt gyorsan el is intézi. Mielőtt a kedves férje rá jönne, hogy egy gyökéragyút vett el. Ez , amig rá jön eltarthat több éven át is.

Sajnos az érem másik oldala, hogy az olyan nők meg akik olyan férfira vágynak aki nagyon jó, már nem is nagyon tudnak ilyet fogni. Vannak esetek, de nagyon kevés a jó pár, ahol pont azt találta meg akire szüksége van, mindkét fél részérő. Az meg tény, hogy ritka az a férfi aki nem csak gyereket tud csinálni, ha nem nevelni is tudja és gondozni is. De , vannak ilyenek. Engem két nő azért hagyott el, mert a gyermekei jobban szerettek engem , mint az anyjukat. Az életem első kalandja nagyon fiatalon volt , egy kétgyermekes nővel. A kisfiú 2 hónap mulva apának szólított, és ő kért meg rá, hogy üljünk le tanulni. Pedig semmi olyan nagyon különlegeset nem csináltam. A másik a nejem volt, ahol szintén a gyerekek, akik csak úgy lettek, hogy megfogjon, szintén jobban szerettek, mint az anyjukat. nem csináltam mást csak szerettem őket és foglalkoztam velük, beszélgettem sokat . Na persze a nejem részéről nem is egyszerű a helyzet. Ő is oda sorolható a gyökéragyúak közé, aki bármiáron gyermeket szül.

2012. szept. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt, hogy jó apa lesz-e, onnan látni, hogy hogyan bánik a gyerekekkel általában. Anyukám mesélte, hogy amikor még csak jártak apukámmal, akkor mennyire zavarta, hogy elmentek egy kisgyerekes családhoz látogatóba, és apa többet foglalkozott a babával, mint vele, a barátnővel... de így visszagondolva már látja, hogy örülnie kellett volna ennek, mert ez mutatta, hogy jó apa lesz :)
2012. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Nemrégiben mesélte egy anyuka, hogy amikor megszületett a lányuk odaállt a férje elé és közölte, hogy ő innentől a harmadik lesz. A pasi azt mondta neki, hogy oké, de azért abba gondoljon bele, hogy a gyerek 20-25 évig lesz velük és utána mi lesz? Majd fogta magát és otthagyta a nőt és válnak. Nem azt mondom, hogy ez a megoldás, de nálunk is sajnos pont ez van. A két fiam születése óta, csak ők vannak, én meg hazaadom a pénzt és ennyi. Ez sajnos egy borzalmasan nagy női hiba."


Nem csak női. Van ilyen férfi oldalról is, de ott a kérdező nőt lehurrogták, amiért ez nem tetszett neki.

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. szept. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez így van. A gond ott van anőkben is. Ha már gyermek, akkor a férfi az utolsó. Ebben az a gond, hogy sok nőnek csupán gyermek kell. A férfi , az már ezután sehol sincs, hol ott pont olykor a nők tehetnek arról, ha szülés után elhagyják őket, pont ez miatt.
2012. szept. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!