Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a rossz,...

Tényleg én vagyok a rossz, mert elvárnám hogy bocsánatot kérjen?

Figyelt kérdés
A nővérem pár utcával arrébb lakik tőlünk,van egy 5 hónapos kisbabája. Anyu sokszor szokott úgy főzni,hogy nekik is tudjunk átküldeni. Szombaton anyukám dolgozott,a nővéremnek nem volt kedve eljönni,így én vittem át nekik az ebédet. Múlthét csütörtök óta beteg vagyok,szombaton is 38,5 fokos lázam volt,nagyon rosszul éreztem magam,de úgy voltam vele,hogy egy séta nem árt. Szóval átvittem az ebédet,még be se mentem,csak az ajtóban álltam meg. A nővérem amint meglátta az ábrázatom elkezdett velem kiabálni,hogy mégis hogy képzeltem hogy ilyen betegen elmertem hozzájuk menni,megbetegítem a babát,takarodjak haza. Ez borzasztó rosszul esett és megfogadtam,amíg nem kér bocsánatot,nem állok vele szóba. Anyu próbál békíteni,hogy legyek tekintettel rá,nézzem el neki,de nekem ez nem megy. A nővérem szerint meg én fújom fel az egészet. Tényleg én vagyok a rossz? Csak jót akartam,hogy ne kelljen főznie és eszem ágában se volt a gyerek közelébe menni ilyen betegen. Ti szó nélkül eltudnátok az ilyesmit felejteni?
2012. szept. 17. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Neked van igazad.
2012. szept. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Bár lehet, hogy a nővéred abban a pillanatban stresszes volt picit, és nem tudott ezzel mit kezdeni. Szerintem bocsánatot fog kérni.
2012. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Nem. Szerintem egyáltalán nem te vagy a rossz, sőt. Képes voltál betegen átvinni az ebédet, pedig gondolom ő is tudna főzni maguknak.

Erre még ő b_sz le, hogy hülye vagy, amiért odamentél...

Jó, ha tényleg bementél volna a gyerekhez vagy valami, tényleg hibás lennél, de így esélytelen, hogy bárki elkapja a betegséget.

2012. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%

Egy baba sok minden szabályt felrúg. Fogadd el hogy a nővéred életében már van valaki aki sokkal fontosabb mint te, de értsd meg azt is hogy még mindig dobogós vagy és ez nagy dolog.

Ne spirázd túl, egyszerüen fogadd el, eljön az idő mikor ezzel Ő is szembesülni fog.

2012. szept. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
12%

"de így esélytelen, hogy bárki elkapja a betegséget."


Ez nem teljesen igaz, összefogdostad a tálat, nálatok is belekerült a baci, stb. szóval attól hogy nem mentél be, simán át lehet vinni így a fertőzést. Lehet lepontozni, ez akkor is így van.

2012. szept. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

Szia. Neki szükséges bocsánatok kérnie. Az esetek többségében néhány nap múlva ez meg is történik.

Viszont közölhetted volna vele, hogy nem szándékoztál bemenni a lakásba. Talán a köszönés után egyből ezt kellett volna mondanod. Betegen nem tanácsos más emberekkel érintkezni, tehát nem neked kellett volna elvinned a ételt, mert amikor átadod neki az ebédet, már ekkor elkaphatja a betegséget. Ebből a szempontból viszont a nővérednek van igaza, de akkor is túlreagálta.

Nyugodj meg! Biztos vagyok benne, hogy hamar túl-lesztek ezen az ügyön. Majd írd meg, hogy történt a békülés!


Üdv: egy pszichológusnak készülő 14 éves fiú.

2012. szept. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó: ez tök jogos, hogy elkaphatja, viszont ilyen alapon akkor sem kéne elfogadnia, amikor az anyuja viszi, mert már akkorra belekerülhetett.


red4me: Te valamit nagyon félreérthettél, a kérdező itt nem az irigy kishúg szerepét játssza...

2012. szept. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
4%
Ezért mondjuk értesíteni kellett volna az anyukát, hogy beteg van a családban, és nem akkor közölni, amikor már az ajtaja előtt áll a kishúg. Akkor lehet lemondott volna az ebédről.
2012. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
Igazad van, tartsd magad az elhatározásodhoz!!
2012. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tényleg nem vagyok féltékeny kishúg,évek óta nem lakik itthon. Neki is megvan az élete,nekem is a magamé. Az ebédről nem akart lemondani.Anya mondta neki hogy beteg vagyok,de ő nem hitte el,hogy ennyire.És nem ácsingóztam az ajtaja előtt órákig,csak a köszönésig jutottam,utána rögtön jött a kiabálás. Ja,és a betegségem nem ragályos,orvos mondta hogy nem tudok mást megfertőzni vele.
2012. szept. 17. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!