Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez jogos a barátnőmtől?...

Ez jogos a barátnőmtől? Szerintem eléggé gonosz dolog, de nem merem neki megmondani, mert akkor én leszek a rossz, hogy ilyet feltételezek róla és megint bocsánatot kell kérnem meg ilyenek.

Figyelt kérdés

Barátügy!

Összevesztem a barátnőmmel.

Az volt a lényege, hogy megkérdezte, hogy miért nem akarom, hogy ő találkozzon az én volt pasimmal. Erre modntam, hogy nem szeretném, mert rosszul esne. Ere kiderült, hogy hétfőn márpedig fog vele találkozni. Még egy ideig feszegettük a témát, és én megkértem, hogy ne találkozzon vele, de vagy 1000szer kiemeltem, hogy megtiltani nem tilthatom, nem szólhatok bele, de megkértem, mert nekem rosszul esne, ha találkozna vele. Dee én nem ezen akadtam ki, hanem azon, hogy azt mondta:

Én vagyok a szemét, mert megkértem, hogy ne találkozzon vele, és, hogy mellettem szinte már senkivel sem találkozhat (eddig egyszer sem volt olyan, hogy megkértem/megitltottam volna, hogy ne találkozzon valakivel). És ez szemétség tőlem.

Pedig én csak megkértem...:/

Aztán meg megharagudott rám.

Nagy konfliktuskerülő vagyok, ezért bocsántot kértem tőle többször is, amiért szemét voltam. Inkább már nemérdekel a saját önbecsülésem, mindet összerombolom, csak, hogy ne legyen vita. De belül nagyon rosszul esett, de azért bocsánatot kértem, pedig úgy érzem nem nekem kellett volna.

Még ezelött megbeszéltük, hogy talizunk, és most meg ahogy ez szoba került, közölte velem, hogy mikorra kell ottlennem, semmi kérdés, hogy nekem jóe, jön e ugy buszom. Nem. Közölte, hogy mikorra legyek ott. Ezt fel is vetettem, hogy azért jólesne, ha nekem is lenne beleszólásom. Erre ő: "elég sok mindenben van beleszólásod, egyre többet engedek"

Na ezen eléggé meglepődtem, mert nekem ugytünt, hogy eddig én engedek sokszor. Meg hát ez a beszólás szinte olyan, mintha én lennék a rabszolgája vagy ilyesmi.

De megemlíteni már nem merem, hogy ez rosszul esik nekem, mert megint az jönne ki, hogy én vagyok a rossz, hogy iyleneket mondok róla és megint nekem kell bocsántot kérnem, és egyre rosszabb, hogy már tényleg minden önbecsülésemet lerombolom, és nem szeretném újra. Szóval nemnagyon merem neki elmondani ezeket a dolgokat, mert megint énleszek a szemét.

Mit tegyek? Jogos volt tőle a megsértődés? És a legfontosabb: hogyan legyen ma? mit csináljak majd, ha találkozunk?

14/L mindketten.


2010. jún. 26. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Vannak más jó barátaid? Mert ha igen akkor hagyd ezt a csajt a francba. Ha nincs, akkor várj egy kicsit, gondolom most mész gimibe, ott tuti lesznek újak és utána már nem "szorulsz" rá.
2010. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:

Az ilyen nem barátnő!!!

Szólj neki, és ha megsértődik hagyd ott a fenébe... aztán talán elgondolkozik a dolgokon..

Semmiképp se kérj mégegyszer bocsánatot amikor nem is te vagy a hibás! :)

18L

2010. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
6osztályos gimisek vagyunk mindketten, ugyanabban az osztályban, jövöre leszünk 8.osok. És ő a legjobb barátnőm..:/
2010. jún. 26. 10:28
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
sztem túlproblémázod. az exed nem a tulajdonod. ha a barátnőd talizik vele, az az ő szívügye. mellesleg meg 14 évesek vagytok...érdemes egy ilyen marhaságon összekapni?
2010. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem én azt! MOndtam is neki, hogy nyugodtan találkozzon vele, nem tilthatom, meg de azért megkértem rá, mert rosszul esik. De ebből nemtudom hogy jön az, hogy én vagyok a szemét..:/
2010. jún. 26. 10:31
 6/17 anonim ***** válasza:
Itt nem csak az exéről van szó, hanem a barátnő stílusáról is. Hát nehéz ügy. Nyilván, ha nincs más ennyire jó barátod, vagy olyan akiből lehetne ilyen, akkor nem hagyod ott. De beszélgess el vele és állj a sarkadra, hátha észbe kap. Az a baj, hogy még fiatal vagy nagyon, én rendesen a helyére raknám, de egy 14éves nem biztos, hogy tudja kezelni az ilyen kis szemeteket.
2010. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Szerintem ideje új barátokat szerezned, mert ez a lány nem igazán nevezhető annak, ha mindenhez ilyen a hozzáállása. Mindenképpen hanyagold pár hétre. Ha az idő alatt magától nem jön rá, hogy nem így kellene viselkednie, akkor jobb, ha elfelejted.

Az pedig semmiben nem jó, ha mindig te engedsz, és kerülöd a konfliktusokat. Az igazadért állj ki, különben sokszor ki fognak használni.

2010. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Elszaladt a ló a barátnőddel. Azt képzeli, hogy majd ő megmondja, hogy mikor, hol, mit csináltok. Ez azért is van, mert nem tartottál ki az igazad mellett, lehet, hogy már több esetben engedtél neki, ezért most ő a főnök a barátságotokban. Ez bedig így nem jó, mert a barátság az adok-kapokon alapul, és egyenlőknek kéne, hogy legyenek a felek.

Bizonyára neked rosszul esik, hogy az ex barátoddal találkozik, ezt nem is forszíroznám, ezt kettőtöknek kell elrendezni, és nem lehet egyik-másik félnek igazán igazat adni. De ha sokszor észreveszed, hogy elnyom, azt vagy elmondod neki, vagy türsz, de így a barátság nem fog sokáig tartani. Le kell vele ülni, és megbeszélni ezt, mert néma gyereknek anyja se látja a fától az erdőt, nem fog változtatni magán senki, ha nem utalsz rá. Elmondod neki mi bánt, megbeszélitek, aztán te is megkérdezed, hogy neki mi baja veled, azt is megbeszélitek, és megpróbáltok változtatni. De az, hogy találkozhat e a volt barátoddal, az egy húzós kérdés, szerintem azzal ne törődj, ha találkozni akar vele, találkozzon, csak kérd meg, hogy ne mesélje el, hogy mi volt.

2010. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
én nem nevezném az ilyet barátnőnek!legjobbnak meg pláne nem!mond meg neki ,ne parancsolgasson és ne irányitgasson Téged!ki ő?SENKI!semmivel nem több nálad,de senkinél sem!ezt mond el neki is!ha ebből ssem ért,akkor "hagyd ott"!keressen magának egy másik hülyét(bocsi,de most kicsit az voltál,mert hagytad magad!és olyanért kértél bocsánatot amiért nem kellett volna)aki ezt elnézi,elviseli!amúgy meg 1000másik lány van aki a barátnőd lehetne!:) irj h mivolt!:)
2010. jún. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Teljesen el vagyok veszve, nem tudom mi lesz ma, hogyan lesz...:/

ÉS tudom, hogy nemjó, hogy ilyen engedékeny vagyok, de nem akarom elveszíteni és már tényleg szabályosan félek attól, hogy esetleg megkéne neki mondanom, hogy rosszul esik, mert nem akarok újra bocsánatot kérni..:/

NEm tudom mit csináljak ma..:/ Próbáljam megbesztélni vele, vagy csináljak úgy mintha mi sem történt volna?:/

2010. jún. 26. 10:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!