Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim szerint 1 pohár bort...

Szüleim szerint 1 pohár bort sem ihatok, és most ezért veszekednek velem. Normális ez?

Figyelt kérdés

Szombat este elmentem a barátommal megünnepelni a legjobb haverja szülinapját. Én nem bírom a tömény alkoholt, egyedül a bort iszom meg.

Szóval hazaértem, megkérdezték, milyen volt, én meg elmeséltem részletesen. Azt is, hogy ittam 1 pohár bort meg 1 pohár vodka-narancsot.

Erre teljesen kiakadtak, hogy milyen züllött lányuk van, meg hogy 17 évesen ennyit inni... Hát én teljesen leblokkoltam.

Nem vagyok az a fajta, aki részegen az árokba fekszik.. Sosem rúgtam be, most kóstoltam csak meg először az alkoholt, de hiába mondtam nekik ezt.


Azóta teljesen kivannak rám akadva, az se érdekelte őket, hogy ma 3 db 5-öst is kaptam, hibátlan dolgozatokat írtam. Bezzeg ha 1-est kaptam volna, még nagyobb balhé lenne, hogy már iszok és a tanulást is hanyagolom..


Elegem van nagyon!! Normális ez a hozzáállás részükről?


17/L


2012. szept. 17. 20:14
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Na kicsit kusza lett, szóval kóstoltam 1-2 töményet is, de azok nagyon nem jöttek be, le se bírtam nyelni, csak a bort iszom meg szívesen.


Csak át kellett fogalmaznom, mert nem fogadta el...

2012. szept. 17. 20:16
 2/21 anonim ***** válasza:
72%
hát igen....Ne mond el nekik. Ha nem részegen mész haza és tényleg nem iszod le magad...akkor nem kell róla tudniuk. Az nem ne érdekeljen, hogy a jegyeidre mit mondnak, mert elsősorban magadnak tanulsz:D
2012. szept. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Tudom, de ha egyest kapok akkor hú de hülye vagyok, ha meg ötöst, akkor "aha jó"...

El se mondanám nekik, de naponta nézik az e-naplót, inkább tőlem hallják.


Nem gondoltam volna, hogy ez lesz, most ittam először alkoholt, nem tudtam, hogy így fognak reagálni.. :(

2012. szept. 17. 20:19
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

A szövegedben van pár ellentmondás.

Azt írtad, hogy ezen a bulin ittál először szeszesitalt, de mégis úgy kezded, hogy nem bírod a töményet. De mégis megittal egy pohár vodka-narancsot.

2012. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%

Ezek szerint eléggé konzervatívak a szüleid. Mondd el nekik, hogy a te korodbeliek 70%-a ennyi idősen már régen kipróbálta a kemény drogokat és hogy örüljenek, és legyenek büszkék magukra, hogy olyan neveltetésben részesítettek réged, hogy nem lopsz tőlük, nem iszol és nem drogozol.


Ha tudsz mértéket tartani, akkor hol a hiba? Legközelebb ne mondd el nekik...

2012. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék csak a te leírásod alapján ítélkezni, de amit írtál, abból úgy tűnik, hogy hülyék a szüleid, vagy az alkohol valami szent tehén náluk, azért reagáltak így. Persze hogy tényleg igazságos véleményt mondhassak, meg kéne hallgatnom a másik felet is. Ez van, a szülőket nem lehet kicserélni. Fogadd el, hogy ebben ez az álláspontjuk, és továbbra is tarts mértéket az alkoholizálásban.
2012. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%

Ez a hozzállás részükről azt eredményezi hogy sok helyen nem őszinte a gyerek és hallgat a dolgokról

Én 18. szülinapomon olyan hullarészeg voltam hogy a táskám elhagytam, a cipő arrébb volt tőlem

Akkor megállóban 3an tessékeltek le engem és ott aludtam vagy 5órát, hozzáteszem ezt mind a házunktól pár méterre


Persze hogy jött ismerős, muteromnak mondta hogy fiad eléggé kicsapott a hámból

Mégse vertek el itthon, meg annyit mondtak hogy a táskát bánják mert drága volt

20/F

2012. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Sokáig bent volt a válasz írás és nem láttam az első kommentet. Sorry.
2012. szept. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

De ez az, hogy nem konzervatívak. A barátom is itt aludhat hetente akárhányszor, nem szólnak bele semmibe, oda megyek, ahova akarok.. És mégis ez van.


Írtam a kommentben az előbb, hogy át kellett fogalmazni, és már elég fáradt vagyok, nem úgy sikerült leírnom, ahogy a fejemben összetettem.

Hogy tiszta legyen: szombaton kóstoltam először töményen vodkát, whiskyt, de le sem bírtam nyelni, aztán ittam 1 pohár bort, majd később egy nagyon narancsos vodkát. Csak a bor ízlett, de a vodka-narancsot nem akartam már kiköpni.

2012. szept. 17. 20:23
 10/21 anonim válasza:
46%
az én anyum is ilyen... más, hogy én semmilyen alkoholt nem bírok elviselni, a szagát sem. szerintem máskor ne mond meg. ennyi. amíg tudsz mértéket tartani, addig tökmindegy, hogy 17 vagy 18 évesen iszol először...
2012. szept. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!