Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim szerint 1 pohár bort...

Szüleim szerint 1 pohár bort sem ihatok, és most ezért veszekednek velem. Normális ez?

Figyelt kérdés

Szombat este elmentem a barátommal megünnepelni a legjobb haverja szülinapját. Én nem bírom a tömény alkoholt, egyedül a bort iszom meg.

Szóval hazaértem, megkérdezték, milyen volt, én meg elmeséltem részletesen. Azt is, hogy ittam 1 pohár bort meg 1 pohár vodka-narancsot.

Erre teljesen kiakadtak, hogy milyen züllött lányuk van, meg hogy 17 évesen ennyit inni... Hát én teljesen leblokkoltam.

Nem vagyok az a fajta, aki részegen az árokba fekszik.. Sosem rúgtam be, most kóstoltam csak meg először az alkoholt, de hiába mondtam nekik ezt.


Azóta teljesen kivannak rám akadva, az se érdekelte őket, hogy ma 3 db 5-öst is kaptam, hibátlan dolgozatokat írtam. Bezzeg ha 1-est kaptam volna, még nagyobb balhé lenne, hogy már iszok és a tanulást is hanyagolom..


Elegem van nagyon!! Normális ez a hozzáállás részükről?


17/L


2012. szept. 17. 20:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mondjuk azért is furcsa, mert van itthon egy csomó alkohol, néha megisznak vacsihoz 1 üveg bort.

Nem vagyok már 14 éves, nem is akarok ennél többet inni, csípi a torkomat. Elég fura vagyok.. :D Más simán megivott 4-5 töményet, én meg le sem bírtam nyelni, annyira csípett.. :D

2012. szept. 17. 20:25
 12/21 A kérdező kommentje:
Hát akkor úgy látszik az eltitkolás a megoldás.. Sajnos. Utálok titkolózni meg hazudozni..
2012. szept. 17. 20:26
 13/21 anonim ***** válasza:

Az alkoholtémára nem tudok okosat mondani, túlzásba viszik a dolgot, kénytelen vagy ezentúl eltitkolni, ha iszol.

A jegyparának szerintem az az oka, hogy egyesek azt hiszik, a dicsérettől elbízza magát a gyermek, és csak a negatív motiváció használ – talán a szüleid is így gondolják.

Én a helyedben lehet, hogy már el se mondanám a jó jegyeket, ha ennyire lesz@rják, tudják csak meg az e-naplóból. Bár lehet, hogy ezzel csak mégjobban elmélyíted azt a felfogást, hogy a jó jegy olyan természetes, mint hogy egyedül mosol fogat. De lehet bármi.

2012. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Sosem dicsértek meg semmiért, szóval lehet, hogy igazad van.. Bár nem vágyom a dicséretre. De ne is szidjanak...
2012. szept. 17. 20:29
 15/21 anonim válasza:
Szerintem inkabb buszkek kene legyenek rad mert nem drogozol es nem iszol tulzottan!Ha mar elengedtek benne volt az is hogy ihatsz ugyhogy nem kene mergesek legyenek rad!! :D
2012. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

17 évesen én is bele-belekortyoltam a szekrényben eltett likőrökbe. Aztán anyám egyszer gúnyosan megjegyezte, hogy de gyorsan párolog.... Viszont mivel sosem voltam még csak spicces se, se bulizás, semmi, nem csinált belőle nagy ügyet.

Amúgy 14 évesen voltam kint Olaszországban edzőtáborban, ott a gyerkőcök is ihattak egy pici vizezett bort és mégsem lett senkiből alkoholista.

Szülőként nem szeretem ezt mondani, de a te esetedben az a legjobb, ha ezt nem kötöd az orrukra. A részegeskedést tényleg el kell kerülni, nemcsak az egészségkárosító hatása miatt, hanem mert nehogy újdonsült anyukaként ébredj..

2012. szept. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Majd ha gyereked lesz gondolj vissza ezekre az időkre. Én most látom, hogy szerettek és féltettek. Nálatok is ez az állás. Mást sem látni ma a világban, hogy mikor elmennek a fiatalok bulizni előtte lehúznak egy üveg vodkát meg még rá ezt azt. Tök ciki, hogy csak így tudnak jó hangulatba kerülni. Te is azt nézted, hogy ez meg az mennyit ivott. Ez ne legyen soha számodra mérce. Szinte már virtus, hogy túl igyák egymást. Le kellene ülnöd a szüleiddel, és elmondanod, hogy mi zavar velük kapcsolatban, és nyugodjanak meg mert te nem leszel egy iszákos ribi.
2012. szept. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nézd, én a te korodban nem látok rosszat ennyi alkoholfogyasztásban, de írtad azt is, hogy kóstoltad a töményet... szóval olyan a társaság, hogy bele tudnak vinni ebbe-abba...


Ha esetleg van/volt a családodban alkoholizmus, akkor pláne félteni fognak.


Mindenesetre a tiltás nem megoldás, a szüleidnek sokkal inkább el kellene beszélgetniük veled a kulturált alkoholfogyasztásról, és mértéktelen ivás veszélyeiről, de most nem ők kértek itt tanácsot, úgyhogy ha esetleg elmondanád nekik, hogy kis mennyiségben, alkalmanként iszol, ahogyan tőlük is látod otthon (!), akkor talán megértik esetleg...

2012. szept. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Az alkohol ivásának egyetlen "értelme" van, hogy berúgj tőle. Ha nem akarsz berúgni, akkor minek?! Én ezt nem értem. Akkor limonádét kell inni, abban nincs alkohol. Ha van benne, akkor annak célja kell, hogy legyen, nem?!

Én pl. nem iszok alkoholt, mert nincs szükségem mesterséges jókedvre, van nekem anélkül is. Mikor mondják, hogy de ennyitől nem rúgsz be, egyszerűen nem értem, hogy akkor minek igyam meg??

Szerintem az becsülendő, hogy elmondtad nekik magadtól, de bizonyára én is kiakadnék, ha a gyerekem elkezdene alkoholizálni. Mondjuk álszent dolog lenne részemről, ha én magam is innám. A jegyeidre való reakcióval együtt olyan tipikus a kákán is a csomót szüleid vannak.

2012. szept. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Erre teljesen kiakadtak, hogy milyen züllött lányuk van, meg hogy 17 évesen ennyit inni"


Mások ilyen idős korban már sz*rrá drogozzák magukat.Úgy vettem észre hogy manapság valamilyen járvány terjed a szülők között ami az agyat támadja meg,így teljesen felesleges dolgoktól tiltanak el és egyszerűen nem veszik észre hogy félrenevelik a gyereküket.17 éves vagy könyörgöm,nehogy már ilyen minimális alkohol ekkora bűnnek számítson!

2012. szept. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!