Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem olyan tapasztala...

Írnátok nekem olyan tapasztalatokat ahol látszódott hogy egy hozzátartozóval nincs valami rendben, figyelmen kívül hagyták és öngyilkos lett?

Figyelt kérdés
úgy értem sírt, megváltozott, segítséget kért de nem törődtek vele, nem vették komolyan?
2012. szept. 18. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire látványos nem...

Olyan volt, hogy anyunak egy nagyon jó barátnője egyszer megkérdezte anyut, vigyázna-e a fiára, ha vele valami történik?De mosolyogva kérdezte.Anyám meg szokás szerint elintézte annyival, hogy "ne beszélj hülyeséget!Nem történik semmi!".

1-2 év múlva a nő rejtélyes módon, öngyilkos lett.Délelőtt még dolgozott, vidám volt.Délután megölte magát.Pedig látszólag semmi rossz nem történt vele.

2012. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőm.

31 évesen, 5 hónappal a második kislánya születése után lett öngyilkos, kezeletlen gyermekágyi depresszió miatt.

Ez nekem nemcsak azért fájó, mert nagyon kedveltem őt, hanem azért is, mert én is szenvedtem ebben az egyébként szörnyű betegségben, éppen ezért tudom, hogy gyógyítható, csak tudni kell segítséget kérni.

A lány otthon volt, anyósékkal egy házban, és akkor már 2 hónapja a férje sem dolgozot....

Tudták hogy valami nincs rendben, járt kineziológusnál, családállításon, de kevés volt, valószínűleg gyógyszeres kezelés kellett volna neki.

A férje már bejelentette őt pszichológushoz, amikor eltűt otthonról. Állítólag másnap hajnalban találták meg a holttestét.

2012. szept. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Látszott, egyértelmű volt a szándék, kezelés alatt állt, próbáltunk is segíteni, de sajnos hiába. Talán még többet kellett volna tenni, de hogy mit, nem tudom.
2012. szept. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én észrevettem,hogy valami baj van,és megéreztem hogy nagy baj is lesz. Minden nap megkérdeztem tőle,hogy minden rendben van -e mosolyogva mondta hogy igen.

1 hónap utána öngyilkos lett, 3 hónapja.

19/L

2012. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A depressziót általában nem veszik komolyan!

Mindig azt mondják a depressziósoknak, hogy: szedd össze magad, lusta vagy, igénytelen, stb...

És nem látják, hogy az illető beteg.

Az a baj, hogy le van járatva ez a szó, hogy "depresszió", mert minden rosszkedvet kineveznek depressziónak.


Nővérem anyósa lett majdnem öngyilkos egy időskori depresszió miatt, őt szerencsére elrángatták a pszichiátriára.

Szó szerint "elrángatták", mert magától nem ment volna, csak sírt otthon egész nap.

Így ő megmenekült, pedig már búcsúzkodott a családtól, nem evett, nem aludt, sovány volt, mint egy csontváz.

Az ő unokaöccse meg pánikbeteg lett, és őt se vették komolyan, mert magas, életerős, nagydarab, szakállas férfi, családdal, gyerekkel, ugyan mi baja lehet?


Iszonyúan sajnálom a depressziósokat, nagyon!


Szörnyű betegség!

2012. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, nem volt teljesen egyértelmű.


Egyik barátunkat fenyegette az anyukája, hogyha összeköltözik a barátnőjével és magára hagyja, elárulja őt, akkor megöli magát. Meg is tette :-( Teljesen tönkretette a fia életét. Már 3 éve, az a kapcsolata tönkrement, új azóta sincs neki :-( Heti 2x jár pszichomókushoz.

2012. szept. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm apukája nagyon gazdag volt a 80 as 90 es években végig.

Aztán kb 2005 től egyre kevésbé ment neki a meló.

Kevesebb ügyfél lett.

Nem nagyon volt pénz.


Hiába volt 3 diplomája, nem talált másik állást.

Nem bírta megemészteni az elszegényedést.


Öngyilkos lett 55évesen.


:(

2012. szept. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
60%

Sziasztok


Úgy érzem ide írnom kell!


Na most a depressziót igenis komolyan kéne venni és nem pszihológushoz járni hanem családnak stbnek segíteni rajtuk.

Kiskori barátomnak egy hosszú kapcsolatának vége lett!Mindenki mondta neki ne legyél hülye lesz másik tudjátok tipikus dumák.Bedepizett mindenki csak beszólt neki ne legyen hülye menjen ide oda de mellette mindenki csak ígérgetett neki és lám egyik nap felhívtak hogy a szobájába felakasztotta magát és egy levelet hagyott!Nemtudta az eseményeket feldolgozni!Sajnos szomorú hogy a mai világ ilyen...

És őszinte leszek 2 hete én is majdnem megtettem! Minden ember tűrőképessége más és 23évesen amennyi pofont kaptam az már sok. Sokan mondják önző dolog meg ilyen olyan ... ember aki ezen gondolkodik.Talán egy kicsit megkéne érteni mindenkit és a barátoknak se szabadna hátat fordítani az ilyen emberre!

Még annyit csak azért nem tettem meg mert utolsó pillanatba jött egy lány aki újra reményt adott.

Röviden meséltem el az én esetem is de tudnék mesélni okokról stb.Ám sok emberen nem látni hogy depressziós!hiába mosolyog.Én is mosolyogtam de belül egy bomba volt a szívemnél ami majdnem robbant és mégse látta senki rólam.Legjobb barátok is kihasználtak.Ezért mondom nem szivatni kéne másokat barátokat hanem normális emberi viselkedéssel élni!

Ám egy 23éves srác voltam

Sziasztok

2012. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!