Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyit kell nyújtanom...

Tényleg ennyit kell nyújtanom majd?

Figyelt kérdés

Ismerőseim már most kérdezik, hogy a nemsoká egy éves fiamnak milyen lesz a szülinapi bulija. Kicsit zavarban vagyok, mert nekünk sosem volt szokás ez a szülinapi bulizás, csak torta, ajándék és pár fotó, semmi több, ezt is csak szűk körben, a szülők, és esetleg nagyszülők.

Erre hallgatom a történeteket, hogy az ő gyerekének külön nyomtatott névre szóló szalvétája volt, és bizonyos színű, nevű? díszítése, volt, aki az internetről rendelt még külön kellékeket. Mikor elmondom, hogy egy torta lesz, amit én szeretnék sütni, akkor azzal jönnek, hogy kicsit smucig vagyok, mert az övének 3-5 tortája is volt, külön amit szétnyomkodott, egy állatfigurás, egy fotós , stb, stb. Az ajándékot el sem merem mondani, hogy csak egy lesz,(többi rokon is ad majd, tőlünk kap egyet) mert nálunk ez a szokás, mert jöttek a márkákkal és a számokkal, inkább átugrottam a témát, persze lesz rá még visszatérés, már előre félek tőle. Mikor egy mondattal megemlítettem, hogy : csajok, ezt minek? Akkor annyit mondtak, hát, egyszer egy éves a gyerek, meg kell adni a módját, ne sajnáljam tőle.

Nem tudom, hogy maradhatnék anya a szemükben, ebben az ismerősi körben a szülinapok után mindig hoznak fotókat, tőlem is várni fogják, és már nincs is kedvem vinni arról a "szegényes" szülinapról, amit eddig annyira vártam, és olyan szépnek láttam, tényleg ennyire rossz és gyerekhanyagoló, ha nincs dísztömeg, lufik meg ilyenek?

Nem tudok, és néha nem is akarok velük lépést tartani, de amúgy jó emberek, nem akarok hátat fordítani sem.


2012. szept. 18. 21:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Na... szerintem ezek a szülők önmagukat ünneplik, nem a gyereket. Ha a gyereket ünnepelnék, akkor olyan "torta" lenne, amiből a baba is ehet. Mondjuk joghurt keksszel rétegezve, némi gyümölcspéppel.

Igen, a gyerek egyszer egy éves, de nem fogja értékelni az értelmetlen felhajtást, mert fogalma sincs, mi az a szülinap. Megkockáztatom, hogy még a kétéves szülinapján sem.

Én veled értek egyet.

2012. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk is most lesz 1 éves a kislányunk,de mi sem fogunk "bulizni".Tortát majd itthon sütök neki,sokmindent nem fogunk neki venni esetleg vmi játékok,de inkább hasznos dolgot szeretnék neki.Az a szerény véleményem néhányan túlreagálják ezt az első szülinap dolgot inkább saját maguk miatt csinálják a felhajtást,hiszen az a kisgyerek még nem fogja fel hogy ő most 1 éves és ezért a buli.Felnőtt korában úgysem fog emlékezni rá.Mondjuk én nem vagyok körbevéve ilyen típusú anyukákkal sőt semilyennel ezért nem tudom mit tehetnél.De egyáltalán ne érezd rosszul amiatt magad hogy nálatok "csak ilyen"szülinap volt.
2012. szept. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

egyetéártek az elsövel.

a ti szulinapotok ugyan olyan lessz mint az övék,söt...szebb mert a te tortádban benne lessz a szived lelked.Pár lufit rakhatsz fel hogy szinesebb legyen a kicsinek :) sajnos vannak olyanok akik még egy tortát sem engedhetnek meg nemhogy 3-4-et.Nyugodj meg a ti szulinapotok is olyan csodá lessz mint az övék.és a kicsi öröme lessz a legnagyobb boldogság számodra ahogy a csillogo szemével nézi a gyertyákat :) vagyis gyertyát ?) és nem az hogy ki mit gondol a fényképekröl lufikról,ajándékokrol.

Ja és én sem vennék kulon tortát csak azért hogy szétnyomkodja a gyerek.Jo bulizást nektek..És Isten Éltesse a kicsit nagyon sokáig.

2012. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Te vagy a jó anya, ez a normális. :) Ők elkapatják a kicsiket, aztán majd sírnak, hogy milyen követelőző, hisztis tinijeik vannak... Ezekből lesz legtöbb esetben az (én szememben) aljanép: cicababák póthajjal, műkörömmel, divatmajmolással, lenézéssel; drogosok; lusta munkakerülők.

Lehet, hogy nyers és kemény voltam, de ez a véleményem.

2012. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

ne másnak akarj megfelelni.

attól hogy a sznobok teljesen nevetséges és felesleges bulikat tartanak, te csak maradj normális. :)

2012. szept. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

A Ti családotok még most is alakul, formálódik. Lassanként kialakulnak a saját hagyományaitok. A szülőpár persze hozza otthonról a saját elképzeléseit: " nálunk ilyen egy karácsony, nálunk ilyen egy szülinap" és aztán közösen kialakítjátok, hogy Nektek milyen legyen.

CSAK azt vegyétek át másoktól, ami nektek megfelel.(Akár semmit sem.)

Ez a Ti életetek.

2012. szept. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam, mert ebben a társaságban tényleg nem mondta senki, hogy velem ért egyet, mind ugyanazt mondták, és azt hittem, én csinálom rosszul.

Azért próbálom majd színessé tenni a szobát, színes papírból akartam kivágni egy -boldog szülinapot- mondatot, ennyire gondoltam. Lufiktól nekem fél a kicsi, nem tudom, miért, ezért sem akartam. Majd megpróbálom magam megvédeni, igaz, ők többen vannak, és más véleménnyel, de valahogy kiállok magamért. Remélem, sikerül.

2012. szept. 18. 21:40
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a többi válaszolóval, próbálj önmagatoknak megfelelni és ne másoknak!

Amit készitesz tortát az az igazi, mert veszed a fáradtságot és megsütöd a babádnak és tudod, hogy mit ezztek!

2012. szept. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van. 3-5 torta? Ki eszi meg azt mind? Vagy majd kidobják?


A lufi viszont egy klassz dolog, már a picik is szeretik, mert nagy, de könnyű. Persze ne hagyd lufival egyedül, nehogy megegye, ha kipukkadt, de egyébként kaphat ilyet játszani.

2012. szept. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen anyák egymást akarják túllicitálni, nem kell velük foglalkozni. Az étel pazarlása- szétnyomkodni való torta- meg egyenesen bűn a szememben. Fiacskámnak is 3 tortája volt, de csak azért, mert mindenki akart neki sütni egyet(Nagymama, Keresztanya meg én),és nem hangoltuk össze a dolgot. Mind olyan volt, amiből ehetett Ő is, és nem voltak nagyok. Szűk család volt,minden muri nélkül, az ünnepelt pedig boldog volt.
2012. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!