Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyit kell nyújtanom...

Tényleg ennyit kell nyújtanom majd?

Figyelt kérdés

Ismerőseim már most kérdezik, hogy a nemsoká egy éves fiamnak milyen lesz a szülinapi bulija. Kicsit zavarban vagyok, mert nekünk sosem volt szokás ez a szülinapi bulizás, csak torta, ajándék és pár fotó, semmi több, ezt is csak szűk körben, a szülők, és esetleg nagyszülők.

Erre hallgatom a történeteket, hogy az ő gyerekének külön nyomtatott névre szóló szalvétája volt, és bizonyos színű, nevű? díszítése, volt, aki az internetről rendelt még külön kellékeket. Mikor elmondom, hogy egy torta lesz, amit én szeretnék sütni, akkor azzal jönnek, hogy kicsit smucig vagyok, mert az övének 3-5 tortája is volt, külön amit szétnyomkodott, egy állatfigurás, egy fotós , stb, stb. Az ajándékot el sem merem mondani, hogy csak egy lesz,(többi rokon is ad majd, tőlünk kap egyet) mert nálunk ez a szokás, mert jöttek a márkákkal és a számokkal, inkább átugrottam a témát, persze lesz rá még visszatérés, már előre félek tőle. Mikor egy mondattal megemlítettem, hogy : csajok, ezt minek? Akkor annyit mondtak, hát, egyszer egy éves a gyerek, meg kell adni a módját, ne sajnáljam tőle.

Nem tudom, hogy maradhatnék anya a szemükben, ebben az ismerősi körben a szülinapok után mindig hoznak fotókat, tőlem is várni fogják, és már nincs is kedvem vinni arról a "szegényes" szülinapról, amit eddig annyira vártam, és olyan szépnek láttam, tényleg ennyire rossz és gyerekhanyagoló, ha nincs dísztömeg, lufik meg ilyenek?

Nem tudok, és néha nem is akarok velük lépést tartani, de amúgy jó emberek, nem akarok hátat fordítani sem.


2012. szept. 18. 21:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
1-2 hasonló ismerős nekem is van,de meg is maradtunk ismerősnek.Atya ég milyen cirkuszi parádé!!Te maradj meg normálisnak kérlek:)
2012. szept. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Ne másoknak akarj megfelelni. Jó az ahogy csinálod. Amúgy meg szokj hozzá, mert úgyis minden rossz lesz, amit csinálsz. Ha beíratod különórákra, akkor leterheled, ha nem, akkor azért vagy rossz anya, mert nem adsz neki esélyt, hogy világbajnok feketeöves legyen. Ha járatod angolra az a rossz, ha nem, akkor az... Kezdd el szedni a lesz.rom tablettát az ilyenek ellen. :-)
2012. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, megkérdezhetem ez az ismerősi kör, akik az ilyen nagyszabású gyerekzsúrról hadováltak, milyen társadalmi osztályba tartoznak? Alsó, közép vagy felsőréteg? Mert ha a felső, akkor még értem is, mi ez a vad költekezés, hisz van miből, de valahogy el tudom képzelni, azok közé tartoznak, vagy legalábbis egy részük, akik aztán meg sírnak, hogy milyen kevés a pénz. De ilyen -úgymond- baromságra persze tudják ontani a pénzt.
2012. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Mind a középosztályból vagyunk, és tényleg előfordul, hogy utána panaszkodnak, hogy sokba került ez vagy az, de ez már mindennapos, fel sem kapom rá a fejem.
2012. szept. 18. 22:54
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Volt yorkim és naívan beleolvastam yorki-s fórumokba, hátha sikerül havert szerezni a kutyámnak (hogy ne 50 kilós kutyákkal kelljen rohangálni a parkban). Na, ott is voltak kemény sztorik.

Rengetegen a kérdező által leírt szülinapi partit tartottak a kutyának. Gondolhatjátok, hogy mennyire fogta föl a kutya, hogy miről van szó.

Volt torta, amit természetesen a kutya nem is tudott megenni, mert tele volt cukorral, liszttel és egyéb, nem kutyának való dologgal.


Amikor a férjem poénból "megszülinapoztatta" a kutyát (kapott egy lábszárcsontot és egy új labdát, nem becsomagolva, csak a szájába adtuk és egész délután boldogan rágta és kergette őket, illetve elvittük egy maratoni túrára az erdőbe), mi is megkaptuk, hogy szegééény kutya, kimarad valami jóból.


Azóta se fér a fejembe, hogy mit értékelhet egy kutya egy vajkrémes tortán és a lufikon, no meg a ráaggatott ruhákon, kalapon (aminek a gumija tépte is a szőrét, a szemébe csúszott, vágta a bőrét, stb).

2012. szept. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak sajnálni tudlak, hogy ilyen emberekkel vagy körülvéve. Szerintem, náluk a gyerek, csak egy eszköz a kivagyiságra.
2012. szept. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy jóval fiatalabb öcsém, aki most lett 8 éves. Ugye én, mint nagy tesó már emlékszem mindenre ami vele kapcsolatos és neki sem volt az első szülinapi bulija valami eget rengető hacacáré (a sajátom sem, de arra ugye nem emlékszem, csak láttam róla fotókat és meg kell mondjam nem nézek ki kiábrándultnak vagy "szegény gyereknek" akit nem ünnepelnek méltóan).

Az első szülinapján volt egy tortája, amit anyu sütött és ehetett belőle, ettől elég boldognak tűnt. Meg kapott pár ajándékot is, amik persze nem mozgatták meg a fantáziáját, a csomagolás annál inkább. Jelen voltak a szülők, nagyszülők és tesók. Ő természetesen már nem is emlékszik rá.

Sőt mondok még "felháborítót". :) A hétvégén volt a 8. szülinapi bulija, amit nálunk a kertben tartottunk (nem a "mekdönciben", mint a többiek) és baromi jól érezte magát az összes barátja. Mi sütöttünk, főztünk nekik, csak egy tortája volt, amit anyu készített, meg egy másik, amit hozott az egyik barátja anyukája (erről nem tudtunk előre). Nem volt menő dekoráció, meg névre szóló szalvéta meg mit tudom én mi, viszont alig lehetett a végén összeterelni a gyerekeket induláshoz. Ping-pongoztak, meg rohangáltak (ahogy ilyen korúaknál ugye szokás), fociztak, szóval remekül feltalálták magukat, mi pedig előtte azon izgultunk, hogy milyen játékokat találjunk ki nekik. A szülők is maradtak és párhuzamosan futott egy "felnőtt zsúr" is. Szóval bevallom, cikisek vagyunk, mert az akkora gyereknek aki már emlékszik a bulijára sem rendeztünk állófogadást a Hiltonban, de valamiért ezek a "szerény igényűek" nagyon is jól érezték magukat és azt kérdezték, hogy mikor lesz ilyen legközelebb.


Szóval én a helyedben magasról tennék mások véleményére, mert úgyis minden évben, minden ünnepkor meg akarnak majd téríteni, gerjeszteni a bűntudatot, hogy ha nem költesz csillagászati összegeket, akkor nem is szereted igazán a gyerekedet. H.lyeség. Ők nem a gyereküknek szerveznek bulit, hanem maguknak.

2012. szept. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén. Kell Neked ez a társaság? Kik ők? Barátnők vagy rokonok? Jó a rokont nem válogathatja meg az ember, de a barátnőket igen. Meggyőződésem ők nem csak a szülinapokkal vannak így, hanem mindennel. Ha ez hozzád nem áll közel, akkor szerintem ne nagyon tartsd velük a kapcsolatot. Egyébként szerintem is Te gondolod helyesen, minek egy gyereknek (mindegy hogy 1 éves vagy 5) 3,4,5 torta. Tök fölösleges. Az én lányomnak csakis azért szokott több lenni, mert mind a két ágon a nagyszülők is ragaszkodnak ahhoz, hogy kapjon tőlük egy kis (hangsúlyozom KIS) tortát. Így lehet, hogy van 3 tortája, egy amit mi sütünk (idén apukája csinálta), kettő pedig amit a nagyszülők vesznek neki. Ettől függetlenül nincs agyonajnározva mindennel. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük.

Nekem is vannak ilyen ismerőseim,munkatársaim (4 órában visszajöttem már,nemrég volt 1 éves a kicsi),játszóházas mekis medencés szülinap már az 1-2 évesnek is,kisiskoláskorban meg mintha kötelező lenne.

Mi szűk családdal ünnepeltünk,nagyszülők,dédszülők és mi,én sütöttem tortát,kigyólufival diszitettem (a rendes nagytól nekem is fél),kapott ajándékot.Ajándékból a műanyag csomagolás kötötte le,nem a játék...

Melóhelyen kérték mutassak fényképet,majd amikor látták hogy semmi extra felhajtás,se kisesküvőnyi vendég,akkor én is megkaptam hogy de az a gyereknek fontos.

Csend lett amikor megmondtam hogy én nem költöm 2havi fizum ilyenre hogy utána itt nyavalyogjak hogy nincs hóvégéig csak egy tizesem...

2012. szept. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valamilyen szinten undorítóak az ilyen szülők. 1 éves gyereknek 5 torta?! Ez vicc. Nekem kb 6 éves koromtól volt buli tartva ahova hívhattam barátokat de ott is csak egy torta volt. A nagy felhajtás össz vissz az volt a kis gyerek szülinapom körül, hogy a 3.at felvették videóra tesóméval együtt. Szerintem amilyen szülinapot te tartani akarsz az nem szegényes hanem családias. Egyébként se emlékszik egy egy éves gyerek hogy milyen volt a szülinapja akkor
2012. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!