Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg ennyit kell nyújtanom...

Tényleg ennyit kell nyújtanom majd?

Figyelt kérdés

Ismerőseim már most kérdezik, hogy a nemsoká egy éves fiamnak milyen lesz a szülinapi bulija. Kicsit zavarban vagyok, mert nekünk sosem volt szokás ez a szülinapi bulizás, csak torta, ajándék és pár fotó, semmi több, ezt is csak szűk körben, a szülők, és esetleg nagyszülők.

Erre hallgatom a történeteket, hogy az ő gyerekének külön nyomtatott névre szóló szalvétája volt, és bizonyos színű, nevű? díszítése, volt, aki az internetről rendelt még külön kellékeket. Mikor elmondom, hogy egy torta lesz, amit én szeretnék sütni, akkor azzal jönnek, hogy kicsit smucig vagyok, mert az övének 3-5 tortája is volt, külön amit szétnyomkodott, egy állatfigurás, egy fotós , stb, stb. Az ajándékot el sem merem mondani, hogy csak egy lesz,(többi rokon is ad majd, tőlünk kap egyet) mert nálunk ez a szokás, mert jöttek a márkákkal és a számokkal, inkább átugrottam a témát, persze lesz rá még visszatérés, már előre félek tőle. Mikor egy mondattal megemlítettem, hogy : csajok, ezt minek? Akkor annyit mondtak, hát, egyszer egy éves a gyerek, meg kell adni a módját, ne sajnáljam tőle.

Nem tudom, hogy maradhatnék anya a szemükben, ebben az ismerősi körben a szülinapok után mindig hoznak fotókat, tőlem is várni fogják, és már nincs is kedvem vinni arról a "szegényes" szülinapról, amit eddig annyira vártam, és olyan szépnek láttam, tényleg ennyire rossz és gyerekhanyagoló, ha nincs dísztömeg, lufik meg ilyenek?

Nem tudok, és néha nem is akarok velük lépést tartani, de amúgy jó emberek, nem akarok hátat fordítani sem.


2012. szept. 18. 21:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az esküvőmön nem volt ennyi torta. Már ott is mondtam, hogy utálom a nagy látszatfelhajtást, nem írom le hogy szerveztük meg, de nevetségesen kis összegből tök jó kis bulit rittyentetünk az arra érdemeseknek. Közösen.


Nem érdekelt, ki mit szörnyülködik, hogy csak egyszer megyek férjhez bla bla, de igazából nem is mondta senki.


Ebben az estben sem érdekelne mások ostoba véleménye, olyan bulit csinálj amilyet szeretnétek, ne olyat amilyet mások. A gyerek meg igazából az egészből semmit nem fog fel, hidd el.

2012. szept. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek ilyen szülőket, a gyereküknek a mai napig a seggét nyalják, de azt már általánosban sem tudták hogy a srác mikor merre kóborol. Amikor a gyerek kijárta az általánost (10 év alatt) akkor olyan bulit csaptak, mintha minimum egy Harvardot elvégzett volna.


A mi családunkban sokkal jobban értékeljük a magunk által készített dolgokat, gyerekként csináltunk közösen bábokat meg mindenfélét barkácskönyvből, jobban elvoltunk vele mint egy bolti játékkal. Plusz anyukám sütije a legjobb a világon :)


Ne az határozzon meg téged hogyhogy csinálják mások, a születésnaphoz nem pénz kell, hanem jó ötletek meg szeretet. Ezek a szülők meg tipikus képmutatók, de sztem itt is kifejezetten érvényes hogy a kevesebb néha több.


Sztem egy születésnap inkább szóljon arról hogy a SZERETTEIDDEL ünnepelsz, vagy barátokkal, közeli ismerősökkel, nem az a lényege hogy világgá kürtöld mindenkinek h jajj 1 éves lett a gyerekem.


Ne azon filózz ki mit mond, csak tegyél róla hogy a gyereked jól érezze magát, amúgymeg tényleg tökmindegy, mert nem fog emlékezni az egészre.

2012. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszolóval tökéletesen egyet értek. Nyilván ezek a szülők nem a gyereket ünneplik, hanem megmutatják, hogy igen, nekik erre tellik. Kb. 5-6 éves kortól hívnék barátokat, addig minek? nekem sem volt soha nagy partim, és mégis itt vagyok.
2012. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Teljesen jó az elképzelésed.A rongyrázókkal meg nem kell foglalkozni.

Az én fiam is most volt egy éves.Csináltam neki egy barackos joghurttortát,pár lufi meg az egyszem ajándék.:-)Az egészben az egy szelet torta művészi széttrancsírozása érdekelte.

Nekik aztán még olyan mindegy,hogy szülinap fogalmuk sincs róla:-)

2012. szept. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Szép kis hencegő banda,nagy dobra verik a semmit.
2012. szept. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!