Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnénk babát, de az élet...

Szeretnénk babát, de az élet ellenünk van?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk, jegyesek vagyunk már. Én 22 éves vagyok, ő 29. Én érettségi után dolgozni kényszerültem az alkoholista apám miatt. Már külön élünk a párommal, egy albérletben, 2 éve. 4 éve vagyunk együtt. Szeretnénk babát, de úgy érzem, hogy az albérlet, az én jelenlegi munkanélküliségem, és az ő bizonytalan, be nem jelentett állása nem valami bababarát helyzetet biztosít. Külföldön van, hétvégente hazajár. De még csak 3 hónapja van kint, a helye bizonytalan. Hogyan lehet így előre tervezni? Én keresek munkát, egyelőre nincs semmi. Másnak is kilátástalan a helyzete? Volt valaki, aki a "semmibe" szült babát, és nem bánta meg? Úgy érzem önzőség lenne csak azért gyereket szülni, mert mi akarjuk. A gyerekre is gondolni kell, hogy hova, milyen életkörülményekbe születik.

2012. szept. 18. 21:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kicsit össze-vissza írtam a mondandóm elejét, elnézést kérek.
2012. szept. 18. 21:43
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem menj ki te is külföldre dolgozni a párod mellé, és ha meglesz az 1 év, vagy ami kell az ottani gyedhez, akkor vállaljátok be.

Ez lenne részetekről a logikus döntés, szerintem.

2012. szept. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
gyerekvallalasra van meg idod fiatal vagy. ne eggodj varj turelemmel minden kialakul
2012. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen, így van, menj ki te is vele dolgozni egy évet legalább. Jól fogsz járni.
2012. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, a gyerekre is gondolni kell és normális esetben egy pár akkor vállal gyereket, ha fel is tudja nevelni és nem kell éheznie a családnak, DE ha mindenki arra várna, hogy először legyen saját lakás (ami a mai fizetések mellett lehetetlen), utána kocsi, pénz stb, akkor senki sem szülne. Mire meglesz minden, addigra kb 78 éves leszel :(

Van másik oldal is, itt van a mi példánk. Van saját házunk, mert a férjem évekig nagyon jól keresett, van kocsi, megtakarítás. 31 évesen szültem és szeretnék másodikat, de valószínűleg nem lesz. A férjemet kirúgták és az én állásom is megszűnik hamarosan, így nem tudok visszamenni dolgozni. Jelenleg elvagyunk a megtakarításból és a férjem másodállásából, de ez nem mehet így örökké. Évekig dolgoztunk, spóroltunk és most ennyi idősen itt állunk 1 gyerekkel munka nélkül. Hiába van meg mindened, ha aztán munkanélküli leszel és nem tudod fenntartani a házat és kocsit. Van ilyen is. Meg persze van olyan ismerősöm is, aki a semmibe szült 19 évesen, mert az "olyan tök jó lenne". A lány szülei támogatták őket és most 3 év csóróság után mindketten találtak munkát.

22 éves vagy, még nem vagy elkésve, így szerintem jobban jártok, ha még pár évig mindketten dolgoztok és gyűjtögettek. Majd 5 év múlva újra átbeszélitek a dolgot.

2012. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ne szülj bizonytalanságba!
2012. szept. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Néhány évig még várj,esetleg menj el bébisziternek.Fiatal vagy nem késtél el.
2012. szept. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Higgyétek el, ha ki tudnék menni dolgozni külföldre, már rég ott lennék. De egyelőre még nem megy. Azon vagyunk ezerrel, de eddig nem jött össze. Igen, igaz az is, hogy lehet megvan mindened jelenleg, de az egyik napról a másikra elúszhat, a mai világban. :( Köszönöm mindenkinek. Szép napot Nektek.
2012. szept. 19. 07:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Amig nincs biztos anyagi hátteretek, meg nem étek együtt (földrajzilag), addig nem szabad gyereket vállalni.
2012. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járunk, mi is nagyon szeretnénk babát, viszont az anyagiak miatt nem merünk belevágni. Mindkettőnknek van munkája de a fizetésünk épp, hogy fedezi a havi költségeket, azzal, hogy mi is albiban vagyunk, saját lakásra pedig egyelőre esélyt sem látok. Bár logikus lenne azt mondani, hogy szedjétek magatokat össze előbb anyagilag, mégis elrettentett az egyik kérdés amit tegnap olvastam itt gyakorin, ahol addig addig építették a karrierjüket, próbáltak mindent beszerezni, ház, autó, anyagi biztonság, hogy a férfi már kora miatt nem akar gyereket, a nő pedig már elég idős ahhoz, hogy merje vállalni. Szóval, hogy mi a helyes nem tudom sajnos én sem... :(
2012. szept. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!