Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valaki hasonló helyzetben?...

Van valaki hasonló helyzetben? Ti ezt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
A párommal több éve élünk együtt. Mindketten dolgozunk. Az én fizetésem teljes egészében elmegy a rezsire , a számlákra, hitelre. Szó szerint egy forint sem marad belőle. A párom fizetése marad kajára és egyéb dolgokra , de ezt az pénzt csak ő kezeli, nálam egész hónapban egy fillér sincs. Ne értsétek félre nem magamnak akarok isten tudja miket venni (nem is telne rá) hanem maga az a tudat hogy egész hónapban egy fillér nélkül megyek dolgozni, ide oda. Ha kell valami akár egy tampon is, tőle kell pénzt kérnem rá. Nagyon nagyon kellemetlen, sőt megalázó néha ez a szitu. Szóvá tettem már, de vita lett belőle szóval hagytam a fenébe. Egész hónapban keményen dolgozom, rengeteget és kuncsorognom kell pár forintért is.
2012. szept. 19. 10:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás hogy x összeget letesztek egy közös helyre amihez mindketten hozzáfértek.Ha ő ebbe nem megy bele passzolj át neki egy számlát és már neked is marad pénzed.
2012. szept. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
akkor felezzétek a rezsit. ez nem helyén való viselkedés, ne hagyd a fenébe, mert nem normális.
2012. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

2 kapcsolatomban is közös kassza volt a működő anyagi megosztás.

A házasságomat is szerettem volna közös kasszával élni, de nem működött. Ezért közösen kitaláltunk egy számunkra most működő elosztást:

- rezsi számla ha érkezik, egy helyen gyűjtjük. Mikor postára megy egyikünk, összeadja a csekkeket és elkéri a másiktól a felét. A csekkekben a mobil telefonszámla nincs benne, azt mindenki maga fizeti.

- ha élelmiszert vásárolunk, hazaérve elkérjük a felét a másiktól

Abban is megegyeztünk, hogy nem kell minden költséget felezni. Ha egyikünk kifizet valamit és nem kéri el a másiktól a felét, az a saját döntése (pl.: megálltunk egy cukrászdába és vettünk 4 sütit, férjem fizette, de nem kérte el a pénzt tőlem. Én pedig mikor vettem neki 1 doboz cigit, nem kértem el az árát).

Még csak 2 hónapja alakítgatjuk a pénzügyeinket ebben a formában és még elég képlékeny, de eddig működött.

Korábban nálunk is én fizumból ment a rezsi és az övéből az étkezés.

2012. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is ez a helyzet. Az én fizetésem teljesen elmegy albérletre, rezsire. Nálam sosincs pénz. Mondjuk engem nem zavar, mert m,indig együtt megyünk vásárolni, és olyankor amire szükségem van megveszem. Nem is igazán szeretek pénzzel mászkálni. Bár nálunk az is tény, hogyha szükségem lenne pénzre szó nélkül adna..De minek? Elkölteni úgysem fogom, és egy helyen dolgozunk, így ha hirtelen kéne valamire akkor is kéznél van.
2012. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ugyanerre gondoltam én is, hogy felezzük a rezsit és kész, majd megyek én is kaját venni ha úgy adódik. Nem hajlandó erre, már próbáltam megbeszélni vele. Halálosan ragaszkodik ahhoz hogy nála legyen a pénz. Nem tudom meddig birom ezt, ezt a megaláztatást.
2012. szept. 19. 10:35
 6/22 A kérdező kommentje:

10:34-es:


Akkor te egész máshogy állsz hozzá mert téged nem zavar, de engem nagyon, nekem ez megszokhatatlan dolog. Nagyon zavar, bánt, megalázó érzés. Minden sz@rra kérnem kell tőle pénzt, ja és ha többet adott elvárja hogy visszaadjam a visszajárót.

2012. szept. 19. 10:38
 7/22 A kérdező kommentje:

2. válaszoló:


ez nagyon jó módszer, nálatok, mivel nálad a párod ezt megérti és belemegy, de nálunk nem vezethető be hallani sem akarna róla, tudom jól.

2012. szept. 19. 10:39
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak rajtad múlik, meddig tűröd ezt. Csak szólok, egyre nehezebb lesz változtatni. Ő nem a társad, hanem a főnököd. Nem elég neked a munkahelyi főnök?
2012. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.


tényleg megalázó, hogy állandóan kuncsorognod kell. lehet, hogy egy kicsit erélyesebben kellene mondanod, hogy ez igy nem mehet tovább, és felezzétek a rezsit.

nem tudok amúgy jobbat mondani, nem voltam még ilyen helyzetben.

nekem még csak barátom van, ő dolgozik, én még sulizok. de ha bármire kell, nyugodtan elvehetem, ha kell valami én vásárolok.

nem láttad, hogy ilyen még házasság előtt?

2012. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Lehet hogy van aki azt gondolja (pl. a barátnőm is) hogy felfújom ezt a dolgot, de nem....nekem ez nem elfogadható, alárendeltnek, kiszolgáltatottnak érzem magam emiatt.
2012. szept. 19. 10:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!