Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól gondolom, hogy ez csicskáz...

Jól gondolom, hogy ez csicskáztatás?

Figyelt kérdés

Kicsit kiakadtam párom apjára. Tegnap hívta a párom, hogy nem tudná-e elvinni a kutyát oltásra. Nos, tudni kell, az én szüleimnél lakunk, hozzájuk átszállással lehet eljutni, nem rövid út. Azért vigye párom a kutyát, mert ő 9-re orvoshoz megy. Na mármost, nálunk már legalább reggel 7-től szokott lenni az oltás, így kétlem, hogy ne férjen bele az idejébe (orvoshoz ráér fél órával előbb elindulni), plusz a párom anyja is elvihetné akkor már, nekik az két lépés tőlük. (friss nyugdíjasok) Meg létezik pótoltás is. Ehelyett majd párom kelljen 5-kor, hogy odaérjen hozzájuk. És ez nem az első eset. Máskor meg kitalálta, a füvet ő nem bírja lenyírni, de levezetni az utat páromhoz, meg vissza, hogy elhozza és nyírja le helyette, az teljesen oké. Vagy bent jártak a városban heti többször, de mi vegyünk kutyakaját.

Másrészt azon mérgesedtem fel, hogy hetek óta nem hívta fel telefonon, mindig csak az anyósom. Máskor mindketten szoktak vele beszélni, most meg mintha meg lenne sértődve, nem kereste. Így mikor hallottam, most ő hívta párom, 1 milliót tettem volna rá, hogy megint csicskáztatni akarja - és tényleg. Páromat próbálom rávezetni, gondoljon már bele, hetekig tojik a fejére, aztán csak gondol egyet: "Csicska hopp!"


2012. szept. 19. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Eléggé.


Mi is voltunk igy,nem kis erőfeszitésembe került páromat rászoktatni hogy ne ugráljon ha anyuci vagy apuci fütyül.


Most már ritkán kérnek bármit,akkor is legalább 1 héttel előre. (nem betegek,jól keresnek,nem szorulnak igazán segitségre)

2012. szept. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Nálunk is ez a helyzet, hogy ha valami kell, az azonnal kell. Ma is el kellett menni dogozni anyoshoz a másfél éves kislányunkkal. Két oldalrol lehet ezt nézni:

1. Csicskáztatás

2. Segít az anyjának

Elvégre ha anyukámnak is szuksége van segítségre(egy faluban lakunk) én is segítek azonnal.

2012. szept. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem értem, kutyai is minek kellett neki. Volt, hogy egyhuzamban 2 évig nem volt oltatva (ők nyugdíjasként nem tudták elvinni, nem fért bele az időbe), plusz egy 1.5 méteres láncon kínlódik. Nemrég sopánkodott, hogy az új törvény miatt nagyobb kell neki, miért gondolják, hogy már az állatnak több joga legyen az embernél, meg ilyen baromságokat beszél. Ő akart kutyát mindenáron, azért, hogy szerencsétlen ott penészedjen a napon egy rövid láncon. Sétálni még életében nem volt. Meg a párom vigye el helyette oltásra is, egyszerűen röhej, minek ilyen embernek kutya, de bármilyen állat is?
2012. szept. 19. 11:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy ne segítse a szüleit. Csak olyan piti dolgokban hívják, hogy eszméletlen. Ha ott lakna két háznyira, akkor rendben is lenne akár. De tudván, hogy máskor nagy hangon meséli: ő halálra unja magát, de azért azt a kevés kis dolgát sem képes megcsinálni, gyors keres mást, ő meg csak gép előtt ül egész nap, hát úgy bosszantó.
2012. szept. 19. 11:44
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Ne haragudj, de nekem ez puszta rinyának tűnik.
2012. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne tegye meg a párod és kész!
2012. szept. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Párod mit szól ehhez ?


Támogatnak valamivel a szülei?

2012. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Apósod szerintem nemes egyszerűséggel szégyelli ennyi idő után elvinni a kutyát orvoshoz,hiszen a veszettség elleni oltás kötelező,ennek elmúlasztása komoly pénzbírságot szab maga után. Na most az öregnek rettentő fontos hogy mások mit gondolnak róluk,gondolom nem akar beégni orvos előtt,vagy fél a büntetéstől ezért megkéri a fiát vigye el helyette. Nekem ez jött le.

Másik dolog meg hogy elég nagy szemétség,már bocsánat,hogy tudod hogy szenved az a kutya és ezt végig bírod nézni.. Ismerem sajnos hallásból a falusi mentalitást hogy a kutya őrizze a házat,éljen moslékon de a lánc az a legrosszabb dolog,gondolom szegény eb sétáltatva se volt soha. Lehet nem érdekel az a kutya téged,de ha van egy kis csöppnyi empátia benned kérlek beszélj apósoddal hogy keressetek új gazdát a kutyának..

2012. szept. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7-es: Soha semmivel nem támogattak minket. Inkább míg lehetett, páromon élősködtek (míg otthon lakott, elvették a fizetését), mióta külön élünk, próbáltak pénzt tarhálni - sikertelenül, ami az én érdemem. Mi nekik semmivel nem tartozunk, az én szüleim azok, akiknek sokat köszönhetünk. Ők inkább hátráltattak, nagyon sok esetben.


8-as: Nem most maradt ki az a 2 év, tavaly. Vagyis tavaly voltak úgy el a kutyával, hogy előtte csak három évvel korábban volt a kutya oltáson. Akkor cs*szték le őket, de apósom fel se vette, még nekünk is nyomatta a menőnek hitt szövegét, hogy mit nem képzelnek ezek. Szóval őt nem hatja meg, kár, hogy nem jelentették be emiatt, azt sajnálom, akkor legalább nem lett volna kedve röhögni.

Hidd el, nem öröm úgy látni azt a kutyát. Én már a páromnak mondtam, próbáljon beszélni velük, adják másnak a kutyát vagy valami. Vagy legalább ivartalanítsák, mert szegény csak fialja a kölyköket és ők meg rinyálnak, hogy találnak nekik gazdát. Ha venni kell a kutyának egy nyakörvet, már úgy csinálnak, mintha a világ összedőlne. Mintha képtelenek lennének tudomásul venni, hogy az állatnak vannak költségei.

Mikor apja pár hete előadta nekem ezt a dumát a láncról, már kifejtettem a véleményem, hogy ez nem élet neki meg ilyesmi. De ezeknek úgyis beszélhet az ember. És sajnos nincsenek egyedül, sok ilyen állattartó van. :(

2012. szept. 19. 12:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, tènyleg nagyon kihasznàlják. Itt a pàrodnak kellene a sarkára állnia. "Bocs apu anyu, most nem èrek rá. Oldjátok meg."

Van amit meg dognak oldani, és lesz olyan amit "csakazértsem". Pl. a kutya. Arròl gondoskodjatok, vagy vegyétek el tőlűk. Eleinte meg dognak sértődni, aztán rájönnek h a kicsi fiuknak.is van élete.

2012. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!