Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben a...

Mit csinálnátok a helyemben a nagynénémmel? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Előre is bocsi, ha hosszúra sikerül.

Szóval, az előzmények; nagynéném gondozza nagymamámat, aki 89 éves és igazából magatehetetlen. Egész nyáron, amikor itthon voltam és ráértem, mindennap felültem a biciklimre és elmentem hozzájuk, segíteni mindenben, de főleg mamám gondozásában. (persze, köszönöm szót soha nem hallottam cserébe.)

Ma is reggel 8-tól, egészen fél 7-ig ott voltam és segítettem mamámat vezetgetni, felöltöztetni, ebédeltetni stb. Amikor pedig mamám pihent, lefeküdt, akkor nagynénémnek segítettem a ház körül. Kimostam, kivasaltam, segítettem a tyúkok körül stb. Estére mamám már nem tudott felállni és az ágyában is hanyatt dőlt. Amikor inni kezdett, felsegítettem és próbáltam tartani, hogy ne fekve igyon. Negyedóra után már elkezdett fájni a könyököm, mert azzal támasztottam meg a kezem a falban. Már remegett a fájdalomtól, amikor odaszóltam anyukámnak (aki nézte, hogyan iszik mamám és hogyan tartom) hogy: "Anya! Jajj, segíts."(nem kiabáltam). Erre nagynéném, aki ült a fotelban és nézte a dolgokat rám förmedt... hogy mit kiabálok én az anyámmal, meg hogy anyám nélkül nem érek kutyaf***t sem, egész nap anyámat emlegettem (holott egyszer sem esett szó róla), meg különben is menj onnan ri**nc, rohadt, mocskos qrva mert semmit sem érsz és egy jó korát ledurrantott a fejemre. Én meg az indulatok közepette adtam neki egy pofont és felvilágosítottam sírva, hogy kiabáltam és ne ri***ncozzon stb. Majd jött az unokatesóm, akinek már azt mondta, hogy én megvertem. Ő nem nagyon tudott mit szólni. Aztán, mivel el lettem küldve, mondván semmirekellő vagyok, így nem vettem részt, amikor mamám újra ivott és természetesen véletlenül leitta magát. Mire anyum jajveszékelt, hogy cseréljük le a ruháját. Nagynéném ríva elült, hogy nem cseréli le, mert őt megverték, meg különben is az a ribanc nem segített (ez lennék én). Mire mondtam neki, hogy akkor majd én lecserélem, adja oda a száraz ruhákat, mert a szekrényébe sem merek benyúlni, nehogy meggyanúsítson. Átöltöztettem mamámat segítség nélkül, közben nagynéném, hol az egyik, hol a másik fotelban ült, vagy elment unokatesómnak, átszínezett sztorit elsírni, elpanaszolni a hátam mögött, nem akkor amikor ő is a szobában volt.

Mire én is elmondtam neki a verzióm, erre nagynéném közölte, hogy a kimagyarázás az én stílusom, meg mindent meg tudok magyarázni. Holott én nyíltan előtte, nem sumákolva adtam el a történteket.

Az egész végén az volt, mikor jöttünk el, hogy mamám holnap sem fog tudni maga felkelni, kell a segítség. De mivel senki nem ér rá, csak én, így flegmán oda lett szólva nekem, hogy holnap mit csinálok, mert elmehetnék egész nap segíteni. Mivel mamámmal nem akarok kib****ni, mert ő semmiről nem tehet így mondtam, hogy elmegyek, holott nekem is lenne dolgom, be kellene mennem órára, de nem megyek, mert akkor megint el leszek mondva mindennek, hogy a mai események után már nem is megyek és lesz**ok mindenkit.

Ti mégis mit csinálnátok a helyemben? Hogyan döntöttetek volna? El vagyok keseredve, hogy én ennyire sz**ember lennék?!


2012. szept. 20. 19:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
a nagynéni helyzetébe is bele kell gondolni..embert próbáló feladat egy 89 éves tehetetlen embert ápolni..A gyesen lévő kismamák gondjaival foglalkozunk,bezártság, egyedüllét, stb.De ez attól is rosszabb.Fizikailag -öltöztetni, etetni-nem egy 5kg-os édi cuki baba.Lelkileg, egy bébiben a jövőt látod,89 évesben a halált, elmulást fájdalmat.Segitetek? Az ápolást közösen megoldani, nem egy ember vállára rakni..Csoda hogy ideges,fáradt? Csoda hogy nem roppant még össze ..
2012. szept. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Nem a nagynéni foglalkozik a mamival, meg a fia sem, mert nem bírja a szagokat. A levélíró foglalkozik az öreglánnyal, és még fejbe is verik érte. Az anyja meg hagyja, hogy bántsák a lányát. Jól tetted, hogy adtál a banyának.

2012. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én elolvastam.. TE nem ! Ezzel kezdődik : nagynéni gondozza a mamit..a többi csak "segit"......
2012. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Én az ilyet lelőném már ne haragudj.Nem sok ilyen segítőkész lány van a világon és mégis így bánik veled?
2012. szept. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
egyszerűen nézd levegőnek, nem kell bizonygatnod az igazadat, kit érdekel, elég ha te tudod... ne válaszolj semmire, mondd meg neki, hogy majd ha emberi lény módjára képes kommunikálni, és elmondani mi a fene váltja ki belőle ezt a mérhetetlen indulatot, szóljon. csak tedd a dolgod és tojjál a hülyékre... lehet, csak ideges, nem bírja nézni a szenvedést, ennyire lestresszeli stb...alapból ilyen a nőm vagy csak most a betegsg miatt?
2012. szept. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Értem már a pontozás lényegét!! :)))

Kezdő internetező vagyok....

Szóval az kap sok pontot, aki a kérdezőnek ad igazat..

Ellenkező vélemény kevés pont..nem zavar.csak furcsa.

De aki a kérdést felteszi - nyilván mert határozatlan-

nem biztos, hogy csak pozitiv választ vár..

Bárhogy nézem, nagynénit pofonvágni égbe kiáltó bűnnek

tartok..Mást is !

11. voltam.

2012. szept. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

11-16, drágám, azt a lányt leqrvázni, majd megütni, aki a legtöbbet segít a mama gondozásában, (és éppen akkor, amikor itatja a beteget), nagyobb bűn.

Ha ott lettem volna, magam vágom szájon a nagynénit.


Minden tiszteletem a betegápolóké, ezzel együtt nem értek egyet a boszorkával. Legyen hálás annak, aki segít neki.

2012. szept. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
és anyukád? már nem azért, de ő miért nem mondott semmit?
2012. szept. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

11/13 - Gondolom, Te ugyanaz a válaszoló vagy. A nagynéném vállalta magára azt, hogy gondozza mamámat, mert ő akkoriban otthonülős volt és nem volt munkahelye, így viszont bejelenthette magát ápolásira. Ez aztán megváltozott, mert most már otthon hagyja mamámat maga és elmegy a városba, akár mindennap. A többi családtag, mindenki dolgozik és akkor segítenek, amikor ráérnek és nem kell dolgozniuk. Leszámítva a bátyót, mert ő akkor sem segít, ma is az volt, hogy felhívtuk, hogy nincs jól mamám, és nem azt mondta, hogy oké, átlépek és segítek, hanem hápogott, hogy jajj, szegény. Pedig otthon volt és nem is lakik messze. De mindegy is.

Ahogy fent írtam neki, SEGÍTÜNK neki. Ha telefonál, már ugrunk, de speciel nekem még telefonálnia sem kell, mert magamtól, a saját eszemtől átmegyek. Nem tudom mivel tudnék még segíteni? Mert a teljes ápolást nem tudom átvállalni, mert nem ismerem és nem is ismertetik meg velem a gyógyszereket és azok adagolását.

A másik pedig, hogy eddig csak nyeltem és nyeltem, hogy minden egyes alkalommal a nap végén elmondott mindennek nagynéném, csak jó embernek nem és volt rá példa nyáron is, hogy kaptam a fejemre egy-két csapást és akkor nem kapott tőlem viszonzásként pofont. Most eltört valami nálam és kapott egy pofont.

De köszönöm a válaszod, ezt is értékelem.

A pontozásról pedig csak annyit, hogy nem én pontoztam le és fel egyes emberek válaszát.

2012. szept. 21. 22:19
 20/20 A kérdező kommentje:

18-as válaszoló:

Nem tudom miért nem reagált anyukám. Ötletem van persze. Lehet úgy gondolta, hogy inkább nem áll ki mellettem, mert akkor a nagynéném elmondja őt is mindennek. Mellette pedig azért nem, mert lehet úgy vélte, hogy akkor megkapja tőlem azt, hogy már megint az én szememben rossz oldalon áll. Egyébként anyukámról tudni kell, hogy ő tipikusan "a más szemében a szálkát is, magáéban a gerendát sem" típus.

2012. szept. 21. 22:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!