Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, úgy érzem, már...

Mit csináljak, úgy érzem, már nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Itthon a szüleim minden egyes nap minden egyes percében ordibálnak. Gyűlölöm, hogy az osztályban mindenkinek normális a családja, csak nálunk van mindig ordibálás, veszekedés, minden kis apró hülyeség miatt.

Az osztálytársaim se szeretnek, igazából szerintem azért, mert csendesebb vagyok és az osztályban is a csendesebbekkel barátkozom. Viszont elég rosszul esik, hogy amikor reggelente bemegyek, senki se köszön vissza nekem, sőt, úgy csinálnak, mintha levegő lennék, majd azzal aláznak, hogy odafordul valamelyik lány és elcsodálkoznak, hogy, jajj, te itt vagy?? Pedig igencsak hangosan köszöntem, de le se szarták.

Aztán, amikor ültetés van és mellém ültet a tanár valakit, az, akit mellém ültet, húzza a száját és ott morog, hogy úristen, csak mellé ne!, a többiek meg odakiabálják, ohgy sajnállak! ilyesmik.

Pedig én tényleg semmit rosszat nem csinálok velük, a hátuk mögött se beszélem ki őket, nem vagyok bunkó, csak annyi, hogy csendes vagyok. Azaz az iskolában, de amúgy iskolán kívül, a legjobb barátnőmmel pl. már teljesen más vagyok.

Néha már komolyan úgy érzem, legszívesebben elszöknék innen és remeteként élnék egy elhagyatott erdőben, ahol legalább csend és nyugalom van. Mit tegyek?

14/L


2012. szept. 22. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, kicsilány :(

A suli általános, vagy már közép? Ha általános, akkor nemsokára vége, és új közösségbe kerülsz, ahol talán rendesebb emberek közé járhatsz majd. Nem kell bemutatni egyébként az ilyen kiközösítéseket, volt benne részem nekem is, meg sok más lánynak is. Aztán, amikor új közegbe kerül, van lehetősége megismertetni magát másokkal, merthogy téged a suliban már így szoktak meg: a csaj, akit lehet utálni,. Ez ellen nem tudsz mit csinálni, minél jobban lázadsz ellenük, annál inkább kinevetnek.

A szüleid: hát jó esetben tudsz tanulni a hibáikból, és megtanulod lesz.rni, hogy kiabálnak. De addig is: ne vedd a szívedre. Gondolj arra, hogy ez megerősít, és te nem ilyen felnőtt leszel. Tanuld meg értékelni, amid van, pl barátnődet. Emlékszel arra, mikor még 10 éves voltál? Nos, nem is volt olyan régen. Még ennyi idő, és ha ügyes vagy, elmehetsz otthonról, pl egyetem miatt vagy munka miatt.

Fel a fejjel! :)

2012. szept. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Még általános suliban vagyok, de nem tudom, hová megyek majd középsuliba. Ahová menni akartam, anyám azt mondta, nem mehetek, mert oda biztos nem vesznek fel, amilyen hülye vagyok. Csak úgy hozzáteszem, 4-es tanuló vagyok, bár most javítani is akarok, szóval jobb leszek.

2012. szept. 22. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:

szia! Általánosban velem is pont így bántak az osztálytársaim mert csendes voltam, nem cigiztem piáltam, fiúztam. Ezért én voltam a kiközösített. Ahogy az első írja fel a fejjel a gimiben jobb lesz.Ott sem voltak szentek az osztálytársaim de ha köszöntem visszaköszöntek, a fiúk előre engedtek az ajtóban... stb.

Kitartást!


27/L

2012. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Na, kislány, akkor meg is van a motiváció, lepd meg anyukádat azzal, hogy felvesznek abba a suliba! de ha az nem sikerül, akkor sem biztos, hogy baj: engem nem arra az egyetemre vettek fel, ahova annyira menni akartam, de végül kiderült, hogy tök jól jártam azzal, ami 'jutott'. Sose add fel, mindig a cél motiváljon! anno én is nagyon elvágyódtam, és sikerült, itt vagyok, új közeg, barátok, van egy remek párom is, akivel sose fogok ordibálni, mert megtanultam, milyen rossz azt hallgatni.

Előbb-utóbb sinen lesz az életed, addig pedig kitartás, és szorgalom! :)

Az első voltam, 20L, a hugom veled egyidős, hasonló gondokkal, neki is ezt mondtam. :)

2012. szept. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó jó neked. Nálunk is mindig az ordítás ment, és sajnos komolyan rám ragadt. Ha mérges vagyok, egyszerűen az első dolgom felemelni a hangom.

Nagyon bánt, de képtelen vagyok változni, próbáltam :(

2012. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Találj egy feladatot, hobbit amit napi szinten űzöl. Sportolj valamit, mindegy mi az, amit szivesen csinálsz. Jót tesz lelkednek, testednek, magabiztosabb leszel tőle, ráadásul egy a sulitól eltérő környezetben is tudsz szocializálódni, ez sokat segit neked a suliban is.
2012. szept. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek :)
2012. szept. 22. 19:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is kicsit csendes voltam általánosban, volt idő amikor kiközösítettek, nagyon rossz volt! De ne add fel, a környezetváltozás jót fog tenni, tiszta lappal indulhatsz a gimiben. Annyit tanácsolnék, hogy az első benyomások nagyon fontosak, úgyhogy az elején mindenképp mosolyogj sokat, legyél kedves, érdeklődj a többiek iránt (ne nyomulj, de egészséges kíváncsiság mindenkinek jólesik), és ha krédeznek, válaszolj érdekeseket.


Az általánosban most már kibírsz egy évet, tanulj sokat, a suliban pedig olvass a szünetben vagy ilyesmi, hogy ne kelljen a gonoszokkal foglalkozni. El fog röppenni az az év, hidd el :)

2012. szept. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!