Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kellemetlen számomra,...

Nagyon kellemetlen számomra, hogy a férjem hirtelen többszörösét keresi az én fizetésemnek. Hogyan tegyem ezen túl magam?

Figyelt kérdés

Kezdetben kb egyenlő volt a fizetésünk, aztán míg én itthon gyereket neveltem ő lépkedett a létrán. Én szakmailag csak kicsit vagyok előrébb mint 6 éve, ő viszont már szinte mindent elért.


Mit tegyek, hogy emiatt ne távolodjunk el egymástól?


2012. szept. 22. 20:31
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
90%

Hát mondjuk ne irigykedj rá. :)

Inkább osztozz az örömében. Te egy másik örömet választottál,otthon maradtál a gyerekeiddel. Ha ezt kevesebbnek érzed, akkor nem a férjed szakmai előrelépésével van a gond.

2012. szept. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
87%
A 6 év alatt mi történt?
2012. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
89%

Engem nem zavart sosem hogy a férjem sokkal többet keres mint én. Egy család vagyunk. Közös kassza, közös élet.

Mivel sosem voltam féltékeny a szakmai sikereire, és a fizetésére, így gondot sem okozott soha.

2012. szept. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom elképzelni, hogy ez zavarna engem. Inkább örülnék, hogy megélünk kényelmesen és nem azon siránkoznék, hogy ez micsoda probléma...Emiatt eltávolodnál? Erre köpni, nyelni sem tudok.
2012. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Itthon voltam a gyerekekkel.

Közben ugyan képeztem magam, de úgy tűnik, ezzel kitörölhetem.


Úgy érzem, kevesebb jogom van beleszólni a közös döntésekbe.

2012. szept. 22. 20:39
 6/39 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem, hogy mi ebben a kellemetlen? Az orrod alá dörgöli? Ha nem, akkor miért nem örülsz neki? Ez nekem inkább irigységnek tűnik.
2012. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Főleg döntéshelyzetben rossz. Mondjuk hogy hova menjünk nyaralni. Én nem oda akarok ahová ő, de mégiscsak az "ő pénzéből" megyünk.
2012. szept. 22. 20:41
 8/39 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem hozza szóba, nekem kellemetlen magam miatt.
2012. szept. 22. 20:41
 9/39 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy házasságbanaz probléma bármelyiknek is, hogy ki MENNYIT keres, akkor ott igen nagy baj van.


NE irigykedj, inkább örülj, hogy meg tudtok élni, és legalább a férjed jól keres.


EMIATT eltávoldodni egymástól lehetetlen, annak csak a te irigységed lehetne az oka. Az természetes, hogy ha ö régebben dolgozik (mivel neked több év lemaradásod van), akkor többet is keres. Ha neked a gyerekek ennyire nem számitanak, akkor veled meg az értékrendszereddel van igen nagy gond.

2012. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
91%
Én is kevesebbet keresek a férjemnél mégis van beleszólásom az anyagi dolgokba. Közös kasszán vagyunk, közös életet élünk. Férjem azt mondja ő annak örülne a legjobban ha annyit keresne, hogy nekem ne kelljen dolgoznom... ez persze már zavarna (lelkileg).
2012. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!