Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon kellemetlen számomra,...

Nagyon kellemetlen számomra, hogy a férjem hirtelen többszörösét keresi az én fizetésemnek. Hogyan tegyem ezen túl magam?

Figyelt kérdés

Kezdetben kb egyenlő volt a fizetésünk, aztán míg én itthon gyereket neveltem ő lépkedett a létrán. Én szakmailag csak kicsit vagyok előrébb mint 6 éve, ő viszont már szinte mindent elért.


Mit tegyek, hogy emiatt ne távolodjunk el egymástól?


2012. szept. 22. 20:31
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
83%

Érdekes válaszok, bezzeg ha egy férfi tette volna fel a kérdést... A nő nem érezheti rosszul magát ha nem ér el semmit a munkahelyén, neki nem az a dolga, pfujj, csúnya rossz karrierista vadmacskák, maradjon csak otthon a gyerekkel, ha a gyereknevelés nem elégíti ki minden vágyát akkor már rögtön baj van az értékrendjével. Kb. ez jön le a válaszokból. Pfff.

Kérdező: Szerintem a legegyszerűbb, ha szépen folytatod ahol abbahagytad és előbb-utóbb te is elérsz majd oda, ahol a férjed van. Én értem a problémádat, de felesleges emiatt rágnod magad, azzal nem jutsz semerre.

2012. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
48%

Az nem merül fel korábban, hogy legalább részben ő maradjon otthon a gyerekekkel?


Tudom magamról, hogy hasonlóan éreznék, ezért még most, gyerekvállalás ELŐTT megbeszéltük a férjemmel, hogy én fél évet maradok otthon, utána ő átveszi.

2012. szept. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem állj bosszút rajta azzal, hogy elköltöd azt a részt a pénzéből, amivel többet keres nálad :-DDDDD
2012. szept. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
18%

20.54. A kérdező NEM azért érzi rosszul magát, mert ő még nem olyan sikeres a munkájában, mint a férje. Hanem azért, mert a férje sikeres. Ez igen nagy különbség. Írigység, vagy önbizalom hiány.

Ha a férjed nem érezteti veled, hogy ő különb nálad, akkor Ostobaság ezen problémáznod! Csak rajtad múlik, ha eltávolodtok egymástól! Nem az a legfontosabb egy házasságban, hogy ki keres többet, mert a jövedelem KÖZÖS. Hanem a szeretet, a megértés a és közös dolgok megbeszélése.

2012. szept. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
74%
Egy család vagytok, ahogy a gyerekek, úgy a vagyonotok is közös. Nem kellene, hogy legyen én pénzem meg ő pénze, a TI pénzetek! Legalábbis én ezt tartom normálisnak! Nem vagy kitartott, közösen vezetitek a háztartást, akkor miért kell ezen problémázni? Ő kicsit többet keres, te pedig neveled a gyerekeket. Szerintem ezzel nincs semmi gond, és egy családként kellene neki örülni, hogy jól álltok. Gondolom ő is a családra keres, nem magára.
2012. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
47%
Gondolj bele, mit érezne a férjed, hogyha megtudná hogy irigykedsz rá, mert csak erről van szó. EGy normális házasságban egy normális feleségnek ez nem probléma.
2012. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
80%

Nem azért, de vannak itt elég rosszindulatú válaszok. Egy olyan nő számára, aki szereti a munkáját IS, ez nagyon is valós probléma, és a kérdező egyáltalán nincs egyedül az ilyen gondokkal.

Igen, szerintem is önbizalomhiánya lehet. És ez érthető is! És könnyen lehet, hogy a férjecske burkoltan lekezeli - nem ez lenne az első eset a világtörténelemben!

2012. szept. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Nem az a baj, hogy a férjem sikeres, hanem az, hogy én nem. A tanulásba, munkába fektetett időm és energiám most mind értéktelenné vált, a 0-ról kell kezdenem. Bevallom, nem erre számítottam.

A férjem helyzetet pedig emlékeztet arra, hogy hol tarthatnék.


Szóval: hogy lépjek túl ezen?

2012. szept. 22. 21:20
 29/39 anonim ***** válasza:
58%

Csak azt tudom mondani, amit én átéltem. Az én karrierem is megszakadt, mikor megszülettek a gyerekek. Próbáltam kézzel-lábbal kapálózni minden ellen, egyszerre törődni a családdal és fejlődni a munkámmal. De eleve nem is úgy kezeltek, eleve nem is bíztak rám komolyabb feladatokat.

Mérges voltam - ugyanakkor hálás, mert tényleg nem tudtam volna megcsinálni.


Az egészből az lett, hogy depis lettem. Különösen a második gyerek után. Észre se vettem, valójában mások figyelmeztettek rá. Nem tudtam mit tegyek, hogyan lábaljak ki belőle.

(Azt hozzá kell tennem: a férjem és én teljesen más területeken dolgozunk, neki sikerült egy kicsit előbbre lépni, több pénzt keresni, mint én. AZONBAN NAGYON RENDES, CSODÁLATOS EMBER, ÉS SOHA DE SOHA EZT NEM ÉREZTETTE VOLNA VELEM!)

Tudom, sokan hülyének fognak tartani, de elmentem egy jósnőhöz. Meg akartam tudni, mi az életfelaatom, merre induljak el. Az rám nézett, és jól lecseszett. Azt mondta: amíg a gyerekek 14 évesek nem lesznek, az a te nagy életfeladatot, hogy egészséges lelkű felnőttet nevelj belőlük!

Nem tudom miért, de akkor megnyugodtam. Mindezt addig is tudtam, de akkor a tudatomig is eljutott, hogy fontos, amit csinálok. És elfogadtam a tényt, hogy a munkám területén még néhány évet várnom kell a "nagy robbanásig", mert hogy vannak álmaim és terveim... Negyvenöt évesen még fiatal az ember - hát istenem, majd akkor. Addig is tanulok, fejlesztem magam, szép csönben, és megelégszem a kisebb sikerekkel.


Viszont ajánlanék valamit. Ha a párod esetleg lekezel,

állj ki magadért! Lehet, hogy érdemesd lenne valami jobb féle párkapcsolat-fejlesztő könyvet beszerezni, akár szétnézni, hogyan adhatod le magadról a stresszt. Nekem a kineziológus sokat segített!

2012. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
19%

- Most hol vannak akik mindenkinek azt tanácsolják, hogy "RÚGJA KI"


- Amúgy tényleg megoldódna a problémád, ha kirúgnád.


- Egy dolgot nem értek: te most dicsekszel, vagy panaszkodsz??!!

2012. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!