Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik úgy gondolják, h a két...

Akik úgy gondolják, h a két szituáció egy súlyú azok leírnák, h miért?

Figyelt kérdés

1.Van egy férfi, van egy 1 éves gyereke, kiderül, h nem az övé.

2.Van egy nő, megtudja, h a férje mikor külföldön volt teherbe ejtett egy másik nőt, magyarul van a férjének egy gyereke.


Szeretném, ha értelmes válaszokat kapnák ész érvekkel, nem pedig mint a legutóbb, h azért egyenlő, mert egyforma meg mert egysúlyú.

Vagy, mert tök egyértelmű, h a két fél ugyan úgy éli meg.



2012. szept. 24. 12:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Ugyan az. Mindkettő megcsalta a párját.Tehát mindkettő hűtlen volt. Ennyi.
2012. szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
az alapvető különbség az, hogy az egyik gyerek bent él a családban, a másik meg nem. A második esetben azonnal szakítanék, de úgy, hogy a gyerek az apjának hiszi azt a valakit, és az már a családja.. hááát akkor megpróbálnék együtt maradni a nővel. Attól függ, milyen a többi körülmény
2012. szept. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%

Mielőtt rangsorolnék, kérdezek:


a 2) esetben a férfi tudta, hogy az a kinti nő terhes lett, vagy ő is csak utólag tudta meg.


A megcsalás tényének szempontjából mindegy, de a gyerek-kérdésben azért árnyalná a képet.

Első esetben férfi egy évig abban a hitben él, h ővé a gyerek.

második esetben, 1) tudta hogy van egy gyereke kint, de eltitkolta, ergo nem a feleségével nevelteti, 2) csak utólag tudta meg h a a félrekufircnak eredménye is lett.

Illetve ugye biológiai okokból a feleség egy percig nem hihette sajátjának a kinti gyerkőcöt, míg első esetben a férfi egy évig apának hihette magát...


Szóval lehet h abból a szempontból nem hasznos a válaszom, h szerintem nem egy kategória a kettő. Nem is értem...ezek szerint van aki szerint igen?

2012. szept. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
74%
Természetesen mindkettő válóok lenne. 1. A terhes lotyó oldja csak meg maga, ha a hűtlenkedéshez volt esze, legyen a későbbiekben is. 2. a lényeg ugyanaz, félrekefélt, az mindegy, hogy most képbe jött egy gyerek is, semmin sem változtat.
2012. szept. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem baromira nem egyenlő.


Az első esetben a férfi nagyon megszivja hisz egy évig nevelte a sajátnak hitt gyerekét.Ennyi idő alatt elég szoros kötelék kialakulhat apa és gyerek közt,igy talán nagyobb a csalódás.


Második estben a nő sérül ugyan de teljesen tiszta lappal kezdhet új életet egy másik férfival.

2012. szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

5-nél a pont, erre lettem volna kíváncsi.

Szal ez alapján is egyenlőnek gondoljátok?

2012. szept. 24. 12:30
 7/28 anonim ***** válasza:
55%

Nem egyenlő, az első sokkal rosszabb mindenkinek - beleértve a gyereket is -, hacsak nem tudnak túllépni rajta, és úgy csinálni, mintha semmi sem derült volna ki. És valljuk be, ez nem könnyű. Hisz itt egy családról derül ki, hogy igazából (vérségi szempontból) nem is egy család. Az apa nevelte, szerette, eltartotta azt a gyereket, kötődik hozzá... Van esély persze, hogy azt mondja, őt nem érdekli, hogy nem övé a gyerek, mert szereti, de ettől függetlenül, ez egy szörnyű dolog.


A második esetben van egy idegen, aki az apának a gyereke, de nem "kontárkodik" bele a családba. (Hacsak nem kell magához vennie bármi miatt, mert az az elsőhöz hasonlóbb esetet eredményez...). Ez sem jó, persze, hogy nem, de szerintem az első sokkal rosszabb.

2012. szept. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Most írtam ki másodszor a kérdést, ott két érdekes gondolkodású egyén állította, h semmi különbség nincs, de indokot nem fűztek hozzá.

Ezért írtam ki még egyszer, h majd itt hátha valaki elmagyarázza miért egyenlő.

2012. szept. 24. 13:05
 9/28 anonim ***** válasza:

Kérdező, véletlenül sem egy súlyú a két dolog. Az odáig igaz, hogy mindkét eset hűtlenség, node a második esetnél a nőnek semmi teendője nem volt a dologgal, passzív elviselő (vagy el nem viselő) addig az első esetben a férfival végigcsináltatta a terhesség és a csecsemőkor minden lemondását és áldozathozatalát, kihasználta a férfit a saját és a gyereke érdekében.

Egy súlyú akkor lenne, ha a férfi az első perctől kezdve tudná, hogy a gyerek nem az övé, tehát itt is csak a megcsalás elviselése/el nem viselése maradna a történetben.

2012. szept. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Miss 79% végre akkor elárulnád, h miért is egyenlő?

Mert csak mint egy hisztis gyerek fújod, h de egyenlő, egyenlő!

Szánalmas:)

2012. szept. 24. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!