Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik úgy gondolják, h a két...

Akik úgy gondolják, h a két szituáció egy súlyú azok leírnák, h miért?

Figyelt kérdés

1.Van egy férfi, van egy 1 éves gyereke, kiderül, h nem az övé.

2.Van egy nő, megtudja, h a férje mikor külföldön volt teherbe ejtett egy másik nőt, magyarul van a férjének egy gyereke.


Szeretném, ha értelmes válaszokat kapnák ész érvekkel, nem pedig mint a legutóbb, h azért egyenlő, mert egyforma meg mert egysúlyú.

Vagy, mert tök egyértelmű, h a két fél ugyan úgy éli meg.



2012. szept. 24. 12:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
46%

Egyetértek a többiekkel, ez nem egyforma.

A többiek már leírták, h miért, aki mást mond az egyszerűen hülye.

2012. szept. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, kár ezen frusztrálnod, itt a különbség az átlag férfi gondolkodás illetve az átlag női gondolkodás között van, az utóbbiba ugyanis elég mélyen "be van drótozva" biológiailag egy önfelmentés, hogy amit a gyereke érdekében tesz, az nem bűn. Tehát az átlag nő kisebb, és okvetlen bocsánatos bűnnek fogja látni (vagy akár semekkorának), hogy a nő számára az elsődleges a terhessége kihordása és a gyereke lett, és hát ha ezt úgy tudta biztosítani, hogy nem mondott igazat, akkor úgy... és így a fő problémának mindkét esetben a megcsalást fogja látni, tényleg.

Na, az átlag férfi meg ezzel szemben a megcsaláson vagy túl teszi magát vagy nem (50/50) de a fő bűnnek meg pont azt fogja látni, hogy becsapták és kihasználták úgymond a gyerek érdekében... és ezzel utólag már kezdeni sem fog tudni semmit, a nő biológiailag sikeres volt, a hazugsága által a terhesség megmaradhatott, és a gyerek már elérhette azt a kort, ahol a nő már képes ujra munkát vállalni és eltartani, párt találni, bármi...

Szóval nekem férfi aggyal maga a megcsalás erősen másodlagos lenne a történetben, a megbocsájthatatlan bűnnek azt érezném, hogy sikeresen kihasznált erőforrásként a gyereke érdekében, amivel szemben utólag is tehetetlen vagyok.

2012. szept. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

14:04


Na végre valaki, aki el tudta magyarázni, h miért vannak ilyen személyek:)

Köszönöm szépen a választ mindenkinek.

2012. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Nő vagyok, de a kakukkfióka neveltetést én is sokkal súlyosabbnak érzem, mint a valahol lett még egy gyereke történetet. Talán egy kivétel lehet, ha az első variációban a nő is a férjet hitte apának a gyereke egy éves koráig, ami ugye kevéssé valószínű.
2012. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem majdnem egyenlő.

Én azt gondolom, hogyha egy nő, nem a házastársától/párjától vár gyereket, annak voltak előjelei, tehát már mondjuk ment félre a nő, esetleg éltek külön is. Ebben az esetben senki ne mondja, hogy a férfi nem kérdőjelezi meg, hogy esetleg kié a gyerek. Ilyen esetben a férfi elfogadta, hogy lehet, hogy nem az övé a gyerek, hogy nem vesz róla tudomást, és neveli, mint a sajátját.

De mivel én nem ez a típusú nő vagyok, pont ugyanolyan rosszul esne, mint adott esetben a férfinak, hogy becsaptak.

2012. szept. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%
No vagyok es szerintem nem egyenlo. Az elso eset sokkal sulyosabb, mert a ferfi egy egyeves gyerekhez mar nagyon kotodik es hatalmas trauma lenne, ha kiderulne, megsem az ove, esetleg el is szakitanak oket egymastol. A masodik eset undorito, de a no nem hitte egy evig, hogy van egy gyereke, majd derult ki, hogy megsem.
2012. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Kérdező! Nem fújtam, hogy egyforma, csak azt, hogy aki nem ért veled egyet, az neked nem jó válasz.

Mit kezdesz mondjuk azzal a férfival, aki 10 évig neveli a fiát, akiről kiderül, hogy nem az ő fia, de ő ezen nem akad ki, ő azt mondja, nem érdekli, hogy vér szerint kié a gyerek, de mivel 10 éve neveli, ezért bizony az ő fia!

Aztán kiderül, hogy ő is félrelépett és van egy lánya valahol, aki már szintén 10 éves. A neje meg annyira kiborul ettől, hogy felvágja az ereit.

Vagy, ugyanez fordítva. A nő vállat von, nem érdekli, a férfi viszont felakasztja magát.

Vagy mindkettő vállat von és élnek tovább.

Vagy mindkettő öngyilkos lesz.

Na most akkor törvényszerűen kinek is fáj ez jobban? Ugyanolyan, vagy különböző?? Vagy netán minden ember másképp éli meg ugyanazt a helyzetet? Jé, tényleg!

Az, hogy szerinted az egyik súlyosabb, a másik kevésbé, abban az esetben állná meg a helyét, ha minden ember ugyanúgy gondolkodna. De én úgy sejtem, hogy ez nem így van. Persze, lehet, hogy én tévedek, és mégis.

2012. szept. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Valaki magyarázza már el neki, mert napok óta nem bírja agyilag felfogni, h minden tettnek van egy súlya, attól függetlenül, h most ki h éli meg.

Én általánosságban kérdeztem, látod mindenki leírta, h a férfi árverése ez esetben nagyobb súlyú, mert az a gyerekben is okozhat sérülést!

Hiába magyarázol, h a férfi meg a nő, itt játszik a gyerek is.

Más példákkal is leírtuk már, én az objektív részére vagyok kíváncsi, miért nem tudod elfogadni?

2012. szept. 25. 06:15
 19/28 anonim ***** válasza:
87%

Súlyban, egyforma súlyú, mert megcsalaták és becsapták egymást (már amennyiben a férfi is tudott a született gyermekről).

Következmények tekintetében azonban nem egyforma, mert ahogy előttem is írták a nőnek nem járt anyagi és érzelmi ráfordítással a férfi gyermekének nevelése.

Ezen kívül sarokba szorítva is érezheti magát, mert míg a nő, ha akar kiléphet a kapcsolatból és viheti a gyermekét, addig ő ha elválik nem láthat majd egy gyermeket, akit egy évig nevelt, akit a sajátjának gondolt.

Neked Kedves kérdező a hangnemed viszont vállalhatatlan. Nem tudom hány éves vagy, de ez az arrogáns, kötekedő, "agyilag nem képes felfogni" jellegű megfogalmazás a szánalmas és nem az, hogy valaki más véleményen van, mint te.

2012. szept. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Lehet vállalhatatlan, de felidegesít a marhaságával, napok óta ezt fújja, ő nem bírta elfogadni az én véleményem.

Az előző kérdéshez is beírja, h ők a férjével majd eldöntik, h egyformán fogja őket rosszul érinteni..

10 éves gyereknek több esze van.

2012. szept. 26. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!