Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a férjem...

Szerintetek jogos a férjem kérése!?

Figyelt kérdés

Férjem és anyukám sajnos nincsenek jóban(hosszú történet de elég annyi hogy mindketten hibásak)és emiatt a férjem most kitalálta hogy anyu nem jöhet a mi lakásunkba mert ő nem szeretné,ezzel csak az a baj hogy van egy 3 éves gyerekünk akire néha anyu vigyáz bölcsi után míg dolgozom.

A férjemet is megértem h nem szeretné ha az otthonát,a magándolgait olyan emberek látnák akikkel úgymond ellenségek de sajnos azt nem veszi figyelembe hogy ezzel megnehezíti az életünket hisz nekem munka után még elkell majd mennem a gyerekért anyuhoz és úgy haza vinni télen mínuszba ami nem lesz kellemes.

Meg persze anyu sem rajong az ötletért hisz imádja az unokáját...szerintetek jogosa férjem kérése?!(eddig feljárt anyu hozzánk de akkor ha nemvolt itthon férjem nehogy találkozzanak,tehát eddig sem találkozhatok soha,csak férjem tudta ha itt volt...)


2012. szept. 24. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Jogos a kérése. Nem akar olyan emberrel egy fedél alatt élni, akit nem szívlel.


Képzeld magad a helyébe! És azok a női válaszadók is, akik esetleg majd a te pártodat fogják:

Tegyük fel, hogy anyukád messze lakna és anyós jöhetne szóba, mint segítség, akit viszont nem szívlelsz, ő sem téged, mert egy kötekedő banya (ez most csak a sztori szerint van így). Férjed kitalálná, hogy ő márpedig hozzátok fog költözni. Mit szólnál, mit szólnátok erre? Hogy igen, jöjjön, lenyelnétek a dolgot? Nagyon kétlem!

2012. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Férjednek mond meg, hogy ahogy megoldja a bölcsis kérdést, utána teljesíted a kívánságát. Ha nem tetszik neki anyukád, akkor a segítséget se fogadja el és keressen más megoldást, vagy menjen ő a gyerekért.Szerintem a gyerek érdekei mindennél, a személyes érzéseknél is előbbrevalóak, jelen esetben hogy ne utazgasson mínusz 20ban órákig.
2012. szept. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Kérdezd meg a férjedet, mit szólna, ha te az ő édesanyját szeretnéd kitiltani a lakásotokból?


Ha fairnek gondolja így is, akkor "logikus" a kérése, de semmiképp sem jogos. Édesanyádnak ugyanúgy joga van benneteket meglátogatni és az unokáját látni, mint az ő anyukájának pl.


Ráadásul amint írtad, azt sem veszi figyelembe, hogy ezzel a kérésével neked okozna plusz munkát.


Nem jogos kérés, és meglehetősen bántó is szerintem. Próbálj meg leülni a férjeddel, és beszélni vele, hogy attól függetlenül, hogy nekik nem felhőtlen a viszonyuk, te még szereted az édesanyádat, és nem szeretnéd ilyen szinten kizárni az életedből. Nyugodtan megegyezhettek abban, hogy neki nem kell vele beszélgetnie a kötelező udvariasságon túl, de kitiltani nincs joga.

2012. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem akarna anyu ideköltözni csak 1-2óráról lenne szó a bölcsi után,de teljesen hajthatatlan.

Én látok logikát a férjem döntésében,de ezzel megnehezíti az életünket és a gyerekét is,mert anyu közel lakik de buszozni fogunk +10 perc séta és buszvárás,ami 3 évesnek nem igazán jó télen főleg h ehelyett lehetne itthon is,melegben anyuval,és mikor hazaérek anyu hazamenne.

2012. szept. 24. 15:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első!


Én úgy értelmeztem, nem odaköltözésről van szó, hanem látogatásról!

2012. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jogos a kérése, amennyiben talál megfelelő alternatív megoldást, amiből nem lesz hátránya a gyerekenk. Ha ő megoldotta, te attól még találkozhatsz utána anyukáddal nála, v kávézóban, játszótéren stb...
2012. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem sem felhőtlen a viszonyom anyuval,sokmindenben nem értünk egyet de az unoka miatt teljesen normális a mindennapi kapcsolatunk.
2012. szept. 24. 15:31
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt csata a férjem és az anyukám között, és a férjemet is zavarta, hogy hazament és anyukám volt a gyerekekekkel. Addig is nehezen bírták beszólongatás nélkül, amíg anyám felöltözik és elmegy.

Csakhogy nekem dolgozni kellett, én kerestem azt a pénzt amiből megéltünk, mondtam,hogy akkor ha nem tetszik neki anyám, mehet ő a bölcsibe-oviba. Ja, hogy azt nem.... Mondtam, hogy akkor azt a pár percet-fél órát bírja ki.


Ráadásul ha anyukám vigyázott a gyerekekre, akkor mire hazaértem el volt mosogatva, a gyerekek ruhái rendbe voltak téve, ettek.

Amikor a férjem volt a gyerekekkel, akkor ott hagyta nekem, hogy kaja és gyurma maradékok voltak a szőnyegen, ruhák összegyűrve-szétdobálva, stb.


Nekem az a véleményem, hogy ha apukának nem tetszik az anyóspajtás, akkor vállalja be a gyerkőcöt. Ja hogy az nem? Akkor próbáljanak mind a ketten kulturáltan viselkedni.

2012. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

inkább össze kéne zárni a két féleszűt egy szobába és addig nem engedni ki őket amíg le nem rendezik, meg nem beszélik meg nem oldják...ez annyira gyerekes... pfff.... nagyon gáz.


és neked meg a gyereknek ártanak ezzel.

2012. szept. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ugye?Annyira egyértelmű hogy én vagyok aki megszívja meg a gyerek,de nem értik....
2012. szept. 24. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!