Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viselitek és próbáljáto...

Hogyan viselitek és próbáljátok meg feldolgozni a nehézségeket?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy iszonyatmód kicsúszott a lábunk alól a talaj. Nagyon sok rossz dolog történt ebben az évben. Közeli családtag halála, egy másik, szintén közeli családtag súlyos betegsége, aminek sajnos szintén tudjuk a következményeit, a családi és anyagi problémák most eltörpülnek ezek mellett. Mindenki ideges, feszült, nem tudok segíteni sem anyámon sem a testvéremen, ahogy enyhülne az egyik seb, úgy jön a következő folyamatosan, hónapok óta, megállás nélkül. Nem akarok önzőnek tűnni, de eltűntek a célok az életemből, úgy érzem, hogy felesleges küzdeni, sanyargatni magam, ha úgyis tudom a végét. Ráadásul évek óta futkorászok a mókuskerékben, a munkám nem engedi, hogy a szeretteimmel legyek, és ez rátesz egy lapáttal a közérzetemre. Nem motivál semmi sem. Sajnos ha hazamegyek, ugyanezt látom. Senki nem képes felszabadulni, nekem például már egy nagyobb nevetés után lelkiismeret-furdalásom lesz, hogy mit is nevetgélek én, mikor egy számomra igen fontos ember épp szenved. Nem tudom mit tegyek, ezeket a problémákat nem tudjuk megkerülni, nem olyan, amin túl lehetne lépni nélkülözéssel, egy kis morgolódással. Segíteni szeretnék. A családtagjaimon legfőképp. Nagy próba ez most a sorstól. Tapasztalt(abb) emberek véleményét szívesen fogadom. 23/f

2012. szept. 24. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A halal az elet resze. Eloszor is ezt mindenkeppen tudnod kell. En anyukamat vesztettem el 16 evesen. Tudom milyen rossz erzes ez. De o sokat szenvedett, es most tudom, hogy legalabb mar nem szenved. Ezen dolgokon nehez tullepni, de Neked is es mindenkinek csak 1 elete van. Es azt a szamodra leheto legjobban, legkedvesebben kell, hogy leeld...
2012. szept. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves Barátom!

Próbáld meg hogy imádkozol.

Nekem sem probléma mentes az életem, de Isten mindenre erőt ad. Azt mondja a Biblián keresztül:..Kiálts Hozzám és Én megfelelek...

Vagy:...Hívj segítségül a nyomorúság idején és Én meghallgatlak...

Én is imádkozom érted!

2012. szept. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pont erről szól az életem. Viszont nekem nem jelent nehézséget, mivel még a sz@rt is lesz@rom.
2012. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, másodiknak külön köszönet, ez most sokat jelent. Szoktam imádkozni, nem csak akkor amikor baj van, próbálok lelkileg is nyugodt és kiegyensúlyozott maradni. Csak ott a probléma, amit a harmadik válaszoló is említ. Egyre inkább kihalnak belőlem az érzelmek, pozitív emberként tekintek magamra, de valahogy most nem sikerül semmi szépet találnom, nem látom értelmét. A halál persze hogy természetes, nem is ez a gond, igazából nem tudom ezt jól megfogalmazni. Olyan feleslegesnek érzek mindent, közben idegesít, hogy mások apró dolgok miatt rinyálnak folyamatosan a fülembe.
2012. szept. 25. 10:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Örülök hogy jól estek soraim, szívből írtam.

Épp ezért ne gondold hogy fotelból nézve "osztom az észt".

Olyan kínos helyzetben vagyok több mint két éve hogy csak Jézus segíthet és még csak kilátás sincsen -emberileg- a megoldásra, de én mégis bízom Benne.

Isten mindig akkor cselekszik amikor az emberi erőfeszítés a végére ért.

Az Isten-hit nem a logikára épül, sem a számíthatóságra,

ahogyan Jób mondta:"...bár megöl engem én még is bízom benne..."

Tedd próbára te is az imádságon keresztül Istent, nem hagy válasz nélkül.

2012. szept. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!