Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kivülállóként ennyire nagy...

Kivülállóként ennyire nagy dolog a szülés vagy csak az én családom reagálta le furán az egészet?

Figyelt kérdés

Nem mostanában szültem,viszont egy beszélgetés alkalmával fény derült arra mi volt itthon mig én a korházban voltam.


Inditott szülésem volt.12óra vajudás utaán az orvosom ugy döntött hogy abbahagyjuk mert nem tágultam.Megkérdezte akarok-e császárt vagy egy nap pihi után folytatjuk.Utobbit választottam.Pihinapon bejött a családom,nem látszott semmi rajtuk.


Most derült csak ki hogy anyu és apu iszonyuan összevesztek mert anyu sik ideg volt,apu mondott egy dolgot amit én sem tudok hova tenni.A férjem is összeveszett az anyjával mert 10percenként telefonált neki hogy van-e ujabb info.Anyu mondta hogy eljöttek a férjemhez de nem igazán lehetett vele beszélni olyan ideges volt.

Most derült az is ki hogy kiakadtak azon miért nem akartam császárt.

A második inditáskor anyósom óránként telefonált a kórházba(hallottam hogy a nővérrel beszélt).

Most az én családom ilyen extra izgulós vagy másoknál is ennyire paráztak?


2012. szept. 25. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az ellenkezője történt. Az egész "családból" csak a két nővéremet és apámat érdekelte a dolog,hogy a kisbabám megszületik, de annyira már nem, hogy bejöjjenek hozzám. Végig csináltam egyedül, nem volt nagy tragédia, de azért jól esett volna, ha nem teljesen egyedül kell vajúdnom.

Úgy gondolom az aranyközépút lenne az egészséges.

2012. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Azokhoz a szerencsésekhez tartozol, akiknél "minden simán ment". Épp bőrrel úsztad meg te is és a kicsi is.Bizony a mai viszonyok közt már ez is valami.Hidd el nem ok nélkül izgultak.

Amit tehetsz, és kívánom neked, hogy életed végéig megőrizd ezt az optimizmust.

2012. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem csak a szülésre igaz, a legtöbb műtétet a család nehezebben viseli, mint a beteg.
2012. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen,simán ment minden.Abba bele sem gondoltam hogy akár meg is halhattunk volna,meg sem fordult a fejemben.Nem tudom milyen érzés volt ez nekik,még nem éltem át azt milyen ha egy közeli családtagod szül,bár szerintem akkor sem gondolnám azt hogy valami baj lessz.
2012. szept. 25. 12:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy dolog egy baba születése a családban. Én egy hónapja szültem, aznap kaptam oxi próbát amikor papám halálának évfordulója volt. Mamám tök ideges volt, anyukám pedig nem utazott el a misére mert velem volt inkább. Igaz, annyira nem voltak idegesek hogy összevesszenek egymással, de a természetes izgulás ott volt bennük.


Megkérdezhetem hogy lehet leállítani egy szülést? :) Bocsi hogy kicsit offolok, de nekem is indították, burokrepesztéssel és oxival. Hogy történt az egy nap pihi?

2012. szept. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mivel csak oxival voltak fájásaim igy kikötöték az infuziót és megszüntek a fájások.Burokrepesztés csak a második inditásnál volt mikor kellően kitágultam.
2012. szept. 25. 12:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Értem! :) Nekem is volt kétszer oxi próbám, de nem reagáltam rá, csak a burokrepesztés segített.

Köszönöm hogy válaszoltál.

2012. szept. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ezvan,zakkant egy családom van,előtte 2 évvel szült anyám legkisebb huga,de amit leműveltek,zengett a ház.10 órát vajúdott,de az alatt nagyimék már válást emlegettek (nagypa rászólt hogy ne hivja már a férjét szó szerint 10 percenként),stb stb.

Párom családja se jobb.

Okulva ebből nem szóltunk amikor megindult a szülés,4 óra latt megvolt a csöppem,utána telefonáltunk,ne zaklasson senki,apás szülés volt.

2012. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Anyóséknak mi sem szóltunk volna csak nekem előtte be kellet vonulnom a kórházba igy mindenki tudta.
2012. szept. 25. 13:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nekem nem volt semmi,elfolyt a magzatviz,kocsiba be,senki nem tudott semmit páromon kivül,őt meggyőztem hogy majd szólunk ha megvan a baba.

Igy is ment a hiszti hogy nem rögtön szoltunk amint beindult a szülés,de megmondtam hogy következő gyereknél se fogok,mert nem tartok igényt a veszekedésre és a folytonos hisztire.

2012. szept. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!