Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor lesz már normális életem?

Mikor lesz már normális életem?

Figyelt kérdés

Unom már az egészet nem tudom mi rosszat csináltam. Kb 5 éves koromban kezdődött minden amikor elvettek a szüleimtől és árvaházba kerültem. 14-15 éves koromig mindenkit utáltam aki a közelemben volt mert ugy éreztem hogy ártani akarnak pedig voltak olyanok akik segíteni akartak csak én hülye nem hallgattam rájuk. Időközben örökbe fogadtak amit persze nem háláltam meg hanem csak megnehezítettem az életüket és sokszor égett a fejük miattam. Sokan utálnak mert néha ok nélkül megbántok másokat vagy csúnyán átverem őket de leszoktam erről mert már meguntam és szeretnék jobb ember lenni de akárhova megyek a hírem mindig megelőz. Régebben csavarogtam éjjel nappal, nem tanultam ezért megbuktam, párszor loptam, rendőrséggel is volt dolgom, ittam cigiztem füveztem, néha fizikailag és lelkileg is bántottam másokat de már mindent megbántam. Ezeket már nem tehetem jóvá de a jövőben nem muszáj ezt csinálnom mert rájöttem h csak a saját életemet cseszem el. Már szinte magamra haragítottam mindenkit akit ismerek. 10-ből 8 tanár mindig cseszeget de már inkább kussolok mert be akarom fejezni a sulit. Próbálok jó dolgokat csinálni h lássák h már megváltoztam és nem kell egyből elitélni de még nem bíznak bennem annyira hogy rám bízzanak dolgokat. A nevelő szüleimmel már normális vagyok és vissza akarom nyerni a bizalmukat de azt se tudom h kérjek tőlük bocsánatot mindenért. Lehet még normális kapcsolatom az emberekkel vagy már mind1? Majd ha elköltözök megoldódik?

17/F


2012. szept. 26. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mond nekik minél többször hogy becsülöd őket, és mondj köszönetet azért mert nevelnek, segíts amiben tudsz és tanulj. Ha látják hogy viszed valamire hidd el, nekik az lesz a legnagyobb boldogság.
2012. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
A nevelőszülőknek is elmondhatnád, egyszerűen: szeretnék megjavulni, de nem tudom, hogy kell, hogy kezdjem. Nagy és valós probléma a tied, meg fogják érteni, és segíteni fognak. Lehet, hogy jó lenne egy pszichodráma csoport- ahol dramatizálva dolgozzák fel a résztvevők a problémákat-- "eljátszák". És ha megértik ezáltal, a problémák oldódni kezdenek. És önismerethez is segítő.
2012. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor lesz normális életed, ha majd te is normális leszel és talpra állsz, akarsz majd valamit kezdeni az életeddel. Nem egy olyan ismerősöm van aki állami gondozott volt 18 éves koráig és lediplomázott, most jól keres családja és gyerekei vannak. Tedd össze a kezed és a nevelőszülőkkel legyél jóba, próbáld meg helyrehozni amiket elkövettél, bár nem biztos, hogy sikerülni fog!
2012. szept. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sikerülni fog:)


kezd az apróságokkal, amit nem kell rád bízni külön, de megteheted. Pl. összepakolsz a szobában, rendesen tanulsz, megkérdezed mit segíthetsz a ház körül stb...


és szavakkal is kifejezheted, ahogy az előttem szóló mondta, elmondhatod nevelő szüleidnek is, hogy köszönöd, hogy melletted álltak a rosszban, most szeretnéd, ha melletted állnának továbbra is, hogy keresed az utad. :)


ne add fel, ha nem bíznak benned rögtön a suliban stb, Te azért maradj csak a céljaidnál és hozz ki valami klasszat az életedből:)

drukkolok nagyon!

2012. okt. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért nem ülsz le és mond el a nevelő szüleidnek és kérd meg, hogy segitsennek benne, esetleg ha megbántottad őket kezd azzal, hogy kérj bocsánatot és mond el, hogy mindent keserűségedben csináltál amiatt, hogy szüleid nélkül maradtál. Tudod, ha feltudod dolgozni a multadat és megtudsz szivből bocsájtani mindenkinek akik esetleg hibásak voltak azért, hogy árvaházba jutottál, akkor belőled még sokkal kiegyensulyozottab felnőt lehet majd mind aki családban és elkényeztetve élt. Én csak azt tudom mondani, hogy mutasd meg másoknak és magadnak is, hogy a keserű multad ellenére te igenis nem adod fel és vinni akarod valamire. Az már egy jó dolog, hogy kezded beismerni a hibáidat és megbánni amit tettél. Fel a fejjel, jó uton haladsz és sok szerencsét :).
2012. okt. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nehezebb mint amilyenre számítottam. Rájöttem hogy nem is mindig én vagyok a hibás. Egész héten piszkált pár tanár és azt akarták elérni h akadjak ki, szóljak durván vissza. Nem normálisak. Meg kell szokni ezt a jó életet de nem könnyű. A haverjaimmal mi legyen? A szüleim szerint újakat kell keresnem de nem akarok.

2012. okt. 13. 17:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A nevelő szüleidet kiképezték pszichológiából (ha valaki árvaházban nevelkedő gyermekeken szeretne segíteni, azokat felkészítik), tehát tudják, hogy mi áll a viselkedésed mögött, ez teljesen természetes reakció. Lehetett reaktív kötődési zavarod is, ( az interneten erről olvashatsz, s akkor megérted, miért voltál durva, dacos...stb). Hidd el, nem Te voltál, aki erről tehet. Te csak egy áldozat voltál.


Amiben Neked részed volt,az szörnyű lehetett. Ezt nem lehet rendesen feldolgozni. Csodálatra méltó, amit teszel.Hidd el, meg fog térülni a sok fáradozásod. Ahogy az előttem szólók írták, mindenképpen mondjál el mindent a nevelő szüleidnek, kérd a segítségüket. Hiszen eddig is számíthattál rájuk, - vagy csak rájuk számíthattál, jó emberek lehetnek, meg fognak érteni.


Apró figyelmességekkel járhatsz a kedvükben. Felsepregetés, mosogatás, főzés nekik, elpakolás utánuk, stb. Lehet, hogy eleinte furcsállani fogják, de egy idő után hinni fognak Neked. Nem lehet egyből hinni annak, aki többször megbántott. Ezt Te tudhatod a legjobban.


Nagyon jó ötlet a pszichodráma. Vagy pszichológus. A pszichológus segít feldolgozni a benned lévő feszültséget.


A tanárok már csak ilyenek. Velük szerintem nem tudsz mit kezdeni. Ha valamilyen elviselhetetlen emberrel van dolgom, mindig az a mondás jut eszembe, hogy: szorítsd össze a fogadat és tűrj. Sajnos az ember sokszor függ másoktól, pláne a gyermek, s sokkal többet árt magának, ha kimondja a gondolatait, mint ha hallgat. Olyankor arra kell gondolni, hogy a céljaid, szebb jövőd miatt hallgatsz, s hosszú távon megéri.S ha jó szakmád lesz, jó iskolát végzel el, akkor majd az osztálytalálkozón megmutathatod nekik, hogy na lám, lebecsültek. Én is okoztam meglepetéseket az osztálytalálkozón. Egy kis senki voltam az iskolában, s most csinálom a második diplomámat. Jó érzés mások leesett állát nézni. Nekem elégtétel volt, a sok lelki szenvedés miatt, amiben az iskolában részem volt. Senki nem nézte volna ki belőlem,hogy ennyire jutok, sem az osztálytársak, sem a tanáraim,még a szüleim sem. A szüleim szemében én lettem az isten, s nagyon büszkék rám.


Ha lesz egy jó szakmád, akkor megteremtheted az anyagi és erkölcsi biztonságodat. De ahhoz rengeteget kell küzdeni.


Olvasd el Dumas: Monte Cristo grófját, vagy Victor Hugo: a Nyomorultak c. könyvét. Esetleg mind a kettőt. :) Sok kérdésedre fog választ adni ez a két könyv. Mind a kettő arról szól, hogy a legnagyobb szenvedésből is ki lehet törni, csak nagyon akarni kell.Mindenki megjavulhat. A Monte Cristót háromszor olvastam el. Nem lehet letenni. Filmben nem olyan jó. A tudással sok szenvedéstől megvédheted magad, és a szeretteid. Az információ hatalom- szokták mondani. De a tudásért nagyon meg kell szenvedni, de megéri.


Van egy ismerősöm, akinek a szülei nagyon keményen dolgoztak a földeken, s neki is rengeteget kellett segíteni. Gyűlölte azt a munkát. Tanulni sem szeretett, de mindig arra gondolt, amikor nem akarózott neki tanulni, hogy nem akar a földeken melózni mindig. De tudta, ha nem tanul ez a sors vár rá. Ezért éjjel-nappal a könyvek fölött görnyedt. Most 30 éves fejjel olyan beosztása van, hogy céges ház, céges autó...stb jár neki, és halálra keresi magát. Benn az irodában.


A barátaid ha előre visznek az életben akkor maradjanak, ha nem ,akkor ne. De ezt te érzed, te ismered a legjobban őket, hogy milyen irányban befolyásolnak. Az igaz,hogy egy jó társaság, mindig felemel, akkor is, ha nincs már erőd.


Én hiszem, hogy Te képes leszel megjavulni, s a sok fáradozásod meghozza gyümölcsét. :)



Légy büszke magadra. És higgyél magadban. Akkor mások is fognak hinni benned. Nehéz lesz, de menni fog. Csak soha ne add fel.

2012. dec. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisapám, értelmes srácnak tűnsz, és nagy lépés, hogy belátod, hogy hibáztál olykor. Sosem késő új életet kezdeni. Fiatal vagy még, előtted az élet.

Legyél megfontolt, tanulj rendesen, és legyél barátságos. Meglátod, megváltozik minden.

2012. dec. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!