Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám könnyebben...

Hogyan tudnám könnyebben feldolgozni?

Figyelt kérdés
Augusztusban tragikusan meghalt az öcsém.Akkor még egész jól viseltem,mindenkiben én tartottam a lelket.Ráadásul 2hetem volt szülésig.De most vége,feladtam!Állandóan ő jár a fejemben,egyszerűen nem bírom magam tartani,állandóan sírnék.hogyan tudnék könnyebben túllépni rajta?könnyebb lesz később?azt hittem,ha eltemetjük jobb lesz,de azóta még sokkal rosszabb.búcsú nélkül,hirtelen ment el!
2012. szept. 27. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Az idő segít.És a kis jövevény,aki lefoglal.Koncentrálj most rá

2012. szept. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nagyon sajnálom,én nem hiszek abban hogy majd az idő segít,de minden jót kívánok
2012. szept. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Részvétem. Az idő fog csak lenyugtatni... hosszú még az út, de a gyermeked fog a legtöbbet segíteni! Most jön ki rajtad az, ami augusztusban kellett volna, hogy kijöjjön, de akkor Neked volt a feladatod tartani magad, most sírd ki magad, ne akarj erős lenni és koncentrálj tényleg a babusra.
2012. szept. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A gyászt nem lehet megúszni, "megspórolni", legfeljebb kitolni az idejét. Nálad most jelentkeznek a gyász tünetei. Nem baj, ne hadakozz ellenük, járd végig a gyászmunka útját, sirathasd el teljes szívből szeretett testvéred elvesztését. Ahhoz, hogy valóban képes legyél feldolgozni a hiányát, halálát, meg kell őt gyászolnod. Ne akard magad "tartani", engedd szabadjára a fájdalmad, bánatod. Tulajdonképpen ezzel érheted el azt is, hogy valamivel könnyebb legyen öcséd hiánya, hiszen végre nem tartod vissza, szorítod magadba az elvesztése miatt érzett szenvedést.
2012. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászólónál az igazság! Engedj utat a fájdalomnak, az elfojtás nem vezet jóra! Részvétem!:(
2012. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Részvétem.A gyász nem könnyű és nem rövid folyamat.Sírd ki magad,hidd el segít.Én 2 éven belül veszítettem el az édesapámat és 2 babámat.El akartam nyomni magamban,erre jött egy elég nagy pánikroham. Tanácsot kértem,hagytam eluralkodni a fájdalmam,napokig sírtam,de aztán lassan talpra álltam.
2012. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!