Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kellemetlenül érzem magam...

Kellemetlenül érzem magam emiatt, Nektek besegítenek a szüleitek (párotok szülei)?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy júniusban a párom megkérte a kezemet:) ennek kapcsán (de már egyébként is terveztük) hogy összeköltözünk, jövő héten van a költözés a párom szülei nagyon sokat segítenek mind anyagilag, mind fizikailag. Tegnap elment anyósom és bevásárolt nekünk mindent a mosogatószertől a cipőkrémig, só, cukor, minden...Az én szüleim nem tudnak beadni ilyen szinten, sajnos édesapám betegnyugdíjas, sokszor egyik napról a másikra húzzák...

Én jelenleg most keresek munkát, egyelőre csak reménykedek, hogy kapok is valamit...Minden esetre kellemetlennek érzem a helyzetet és habár nekem is van mit tennem a "közösbe" (konyhai dolgok, szinte minden) mégis nagyon nehezemre esik "elfogadni" vagy "befogadni" a párom szülei segítségét...Ti voltatok hasonlóan? Ez nekem annyira sokat jelent...


2012. szept. 27. 21:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

két hónapja kaptam meg a diplomámat, eddig itthon voltam és gondoztam édesapámat, ott segítettem, ahol kellett. Most pedig dolgozni fogok és ha nem találok szakmámban, akkor szakmán kívül. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd nem jó kedvemből nem dolgoztam eddig. Hidd el bármilyen (rendes) munkát elvállalnék, csak pénzem legyen.

A további idegesítő véleményedet inkább nem reagálom le.

2012. szept. 27. 22:36
 12/16 A kérdező kommentje:
ja, és a szüleimtől nem kérek pénzt...a legnagyobb tanulmányi ösztöndíjban részesültem, félre tettem, ebből élek most. Utálom, hogy ezen az oldalon csak áskálódni lehet.
2012. szept. 27. 22:39
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsd te nem tudom milyen egyetemre jártál és hol élsz. De én is idén végeztem és eddig 1 csoporttársam talált munkát. Szóval azért nem olyan ritka, hogy 2-3 hónap után talál munkát az ember.
2012. szept. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Most nyugodtan fogadd el a segitséget, mert jószivvel adják - ezt nevezik családi összetartásnak.

Az meg, hogy nem tudod viszonozni - lesz még olyan alkalom, amikor nekik lesz szükségük rátok. Ahogy olvastam, hogy mivel töltötted az elmúlt idöszakot (édesapád), biztos vagyok benne, hogy ha nekik kell valamben segitség, akkor te mindenképpen megteszed, amit csak birsz.


A kötözködö válaszolóval meg ne foglalkozz, ö tipikusan a "pénz a minden" meg "én mindent jobban tudok" tipusú, megkeseredett ember, aki éppen ezért soha nem lesz elégedett az életével.

2012. szept. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Fogadd el nyugodtan ha jó szívvel adják és nem kell évekig hallgatnod:) Különben is melyik normális szülő az aki, ne segítene a gyerekének ha tud? Meg később lehet a te szüleid lesznek majd segítségetekre, pl. gyerekfelvigyázásban, ami nem függ az anyagiaktól.
2012. szept. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
29%

Érdekesen működik az oldal.. feltettél egy kérdést, hogy gáz-e a helyzeted? Aki erre igennel felel, az le van hordva meg törölve a hozzászólása...


Igenis gáz, egy ingyenélő vagy, aki 24 éves koráig semmit nem tett semmit, pár hónapig diploma után se tett semmit, aztán gondolom lassan elmész szülni? Mikor fogsz dolgozni, majd 35 éves korodban elkezdesz végre? Addig a nehéz anyagi körülmények között élő szüleidtől + a lúzer férjedtől + a tisztes adófizetőktől (értsd: dolgozóktól) veszed el a pénzt.

2012. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!