Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek akkor, ha anyám...

Mit tehetek akkor, ha anyám élettársa nem tudja elviselni a másságomat?

Figyelt kérdés

Megpróbálom tömören leírni. Jöhetnek a gáz megjegyzések a melegségem miatt, meg amiatt is, mert nem élünk rossz anyagi körülmények között, sőt köszönöm az édesapámnak, hogy sok pénzzel, meg egyéb materiális javakkal biztosította a jövőmet.


Szóval apám úgy rendelkezett, hogy a halála után én örököljem a családi házat, anyámnak haszonélvezeti joga van. Most 26 éves vagyok, és semmi kedvem nincs lelépni itthonról, mivel a vállalkozásunk közel van, itt van a cégünk irodája, ráadásul közel van a belváros.


Anyám összejött tavaly ősszel egy középszerű manussal. Anyunak sosem volt azzal baja, hogy meleg vagyok, és ennek ellenére mindig is jó volt a kapcsolatunk (túlmutatott egy normál szülő-gyerek kapcsolaton, ő volt az egyik "legjobb barátom"). Az új pasija szerintem manipulálja, most már az is probléma, ha a barátomat hazaviszem (egy éve ezzel még semmi gond nem volt, 2003 óta ez ment). Teljesen másképp viszonyul hozzám, ridegebb lett és hűvösebb.


Anyu élettársa meg sokkal durvább, többször hangot adott a véleményének, mely szerint a "homoszexualitás betegség, ezt tüzes vassal kell gyógyítani". Vagy: "Figyelj már, te kis bu*i". Amikor egyszer itt volt az egyik barátja, akkor is én voltam az élcelődésüknek a céltáblája. Kifejezetten indiszkrét módon viselkedtek.


Sosem próbált velem beszélgetni komolyabban, amióta tudja, hogy mi újság van. (Nem kifejezetten látni rajtam a másságot, amúgy is próbálom ezt elfedni, mert ez az én magánügyem.)



Szerintem neki kellene alkalmazkodnia hozzánk, elvégre mi nyújtunk számára otthont, ráadásul a 110 ezer forintos tanári jövedelméből biztos, hogy nem tudna nagy lábon élni.


Anyuval is hiába beszélek erről, őt a szerelem elbolondítja. És NEM fogok itthonról már csak azért sem lelépni én, ez az ÉN házam.


2012. aug. 22. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Rengetegen vannak olyanok, akik nem fogják fel, hogy ez genetikailag alakul ki, és nem tehetsz róla. Aki ilyen hülye, az annyit is ér. A homoszexualitás nem betegség, csak egy állandó állapot, amit egy "hibás gén" okozott. Én elmagyaráznám anyukádnak, hogy ha eddig nem volt baja, akkor most miért lett gond a másságod?! Ha az én gyerekem lennél, nincs az a pénz, hogy egy olyan suttyóval legyek, aki nem fogadja el, nem teljesen, vagy beszólogat.. A tanári mivolta még nem jogosítja fel, hogy így beszéljen veled. Rengeteg tanárt ismerek, aki ugyan ilyen mentalitású, és elvárják hogy kezet csókoljanak nekik, mert diplomásak. Ld. a szomszédom. Idióta kocka. Ez lehet a te anyud élettársával is, viszont ha anya nem akarja megbeszélni veled, vagy nem tudtok rendesen tisztázni egyet s mást, akkor szerintem hagyd. Majd rájön, lehet, évekkel később..
2012. aug. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Állj oda a fazon elé, amikor édesanyád nincs jelen/otthon.

Közöld vele szépen, hogy ez jogilag a te házad, a te otthonod, és akkor viszed haza a párodat, akármilyen nemű is, amikor neked tetszik.

Valamint tisztáznám vele, hogy ha nem hagy fel a megjegyzéseivel, és a bunkó barátai száját sem képes befogni, akkor jogi úton távolíttatod el a házad közeléből.

(ha jól értem, az anyagiak meglennének egy ilyen intézkedéshez.)

Ha ez sem hat rá, akkor a helyedben tényleg kikérném egy ügyvéd tanácsát, hiszen jogilag semmilyen viszony nem fűz ehhez a fazonhoz, attól, hogy anyád hapsija. Amíg nem az élettársa vagy a férje, egész nyugodtan ki lehet tiltatni a területről. Persze ezzel édesanyáddal kerülnél összetűzésbe...


Vele is leülhetnél beszélni, és kérdezd meg, hogy ha eddig ezzel nem volt probléma, most miért akar megbántani, és miért viszonyul máshogy hozzád? Hátha elgondolkodik a dolgon.

2012. aug. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok...ja hogy az élettársa. Akkor nem tudom, sajnos. Jogilag is az, vagy csak együtt élnek?
2012. aug. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
1.vagyok. Szerintem nem lenne célravezető a férfivel így beszélni, hiába, teljesen igazad van, kedves 2., viszont vegyük figyelembe, hogy anyuka elvakult, és ha a kérdező még beszélne is vele, csupán pusztába kiáltott szó lenne, valamint csak a saját verzióját adná elő, nem hinne a fiának, mert hát ő szerelmes.
2012. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Jogi lépéseket kis eséllyel találsz, mert a haszonélvezet erősebb a tulajdonjognál. Bár mostanában hoznak változásokat, de nem tudom, ez visszamenőleg érvényes-e.


A legjobb megoldás az, hogy levegőnek nézed, és ha kell, rendreutasítod. Anyukád meg majd megenyhül, ne aggódj :)

2012. aug. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg anyukádnak, hogy apukád emlékére távolítsa el ezt a férfit :)
2012. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A következő beszólásánál én kidobnám a hülye haverjaival együtt. Nem elég, hogy ott van ,de még ő kötekedik is? Értelmes tanár lehet.
2012. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vágnám ki, hogy a lába nem érné a földet! Nem vagy könnyű helyzetben, tarts ki, mert előbb-utóbb anyukád is kapcsol, hogy ez az ember mekkora bunkó!
2012. aug. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

A melegek utolsó mentsvára egy vitánál az a kulcsszó hogy homofób. Valahogy ez a pont náluk a vita végén arra hogy nekik van igazuk.

Igen, én homofób vagyok, de ha ezt egy meleg nem tudja feldolgozni, akkor ő ilyen alapon homofób-fób, ő a más, neki kéne nagyobb lendülettel igazodni a társadalom bevett normáihoz.

Idáig a véleményem a melegek vs társadalom viszonyáról. Tehát én biztosan elfogult vagyok.


A sztoridat elolvasva mégis azt javaslom tudatositsd az élettársal, hogy ez a te házad. Az ilyen barátaira nem vagy kiváncsi, az ő degradáló dumájára nem vagy kiváncsi, a mai nap az utolsó hogy tiszteségesen szóltál neki.

Ha nem tetszik neki hogy búza vagy akkor ne éljen egy búza házában.

Még mielött ezt megtennéd fuss még egy utolsó kört anyukádnál, ő lenne a megoldás kulcsa abban hogy ez komolyabb vita nélkül megoldodjon. Mond el neki ezt is mit fogsz tenni ha nem áll ebben a kérdésben az oldaladra.

Viszont ha nem vesz komolyan anyukád akkor rendezd le egyszer és mindenkorra az emberrel az ügyet. Te vagy otthon, ha nem tetszik neki valami akkor a viszontlátásra. Ezer fegyver van a kezedben amivel sarokba szorithatod és ha ebbe belevágsz akkor a provokációnak még a látszatát is kerüld.

2012. aug. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%
Van egy ügyvéd kollégám, aki meleg, ebből sem a család, sem a barátok, sem pedig munkatársak, ügyvédek, ügyészek, bírók, quasi ez a kör nem csinál ebből ekkora ügyet! Ha rákérdezünk a magánéletére, beszél róla, nem mászik meg senkit, visszafogott stílusú, de egyébként karakán ember, és kedveljük. Azt kell, hogy mondjam, ez a "réteg" sokkal toleránsabb.
2012. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!