Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyám rám...

Mit csináljak anyám rám erőlteti a tanulást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most középiskolába járok, anyám már egy 2-es miatt izgul, mert szereztem egyet biológiából.

Anya minden áron azt akarja ,hogy egyetemre menyek, diplomás legyek és majd úgy dől majd nekem a pénz.

Én meg olyan akarok lenni mint apa, vasutas, úgy akarom ,hogy leteszem az érettségit utána 2 év OKJ vasutas szakmára elmegyek. Csak hát anyukám mindig az egyetemmel nyaggat, hogy ha diplomám lesz nem kell dolgoznom, és majd aranyat szarok persze az álmokban.

Nem tudom mit tegyek anya ezzel nyaggat már rég, egyetem egyetem, de minek én nem akarok diplomás munkanélküli lenni. Meg én mondtam neki nem akarok egyetemre menni, én jó vagyok egy vasutasnak nem akarok diplomás munkanélküli lenni, akkor anya mondta ,hogy majd ő eldönti mi lesz belőlem, és nem vasutas mert nem akarja ,hogy fizikai munkát végezzek.Pedig én szakmát szeretnék aztán elmenni dolgozni. Ennyire gáz vagyok ,hogy én nem diplomát hanem szakmát szeretnék?


2012. szept. 28. 06:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem kötelező mindenkinek egyetemre menni, különben 10 év múlva már diplomások tisztítanák a wc-t a pályaudvaron!


A társadalomban egyenletesen kell meglennie a végzettségek, szakmák arányának. Nem azért van az egyetem, hogy csak eltöltsék azt a pár évet. Az tanuljon, aki tényleg elhivatott.


Szerintem anyád sem értelmiségi munkát végez, vagy legalább egyetemre nem járt! A reakcióiból gondolom. Olyan tipikus...

2013. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, ha csak az érettségi tárgyakból és egy természet tudományosból tanulsz jól simán felvehetnek akár egyetemre is.

Ezt mondd el anyudnak és talán nem fog annyira zaklatni a jegyek miatt.


Egyébként nem gáz, nekem is a tervek között van. Ha nem vesznek fel egyetemre akkor tanulok egy szakmát :)

17/l

2013. febr. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
96%
Egyetértek az összes válaszolóval, akik azt mondják, hogy inkább hallgass anyádra. Nem beszél hülyeséget, nem akar rosszat. Nem ragozom tovább, de egy biztos, rá fogsz jönni, hogy neki van igaza, csak az a kérdés, hogy előbb, vagy utóbb?
2013. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

Nagybátyám már 20 éve mozdonyvezetőként dolgozik, és mostanában egyre többet panaszkodik arra, hogy fáj a háta. A mozdonyt vezetni ülve már kényelmetlen neki, a sok rázkódástól kezd szétesni a háta.

Menj egyetemre, jogra vagy vagy más, olyan szakra ami aztán később jól fizet. Egyetemi évek legjobbak, csajozás, stb. Mozdonyvezetőként meg mi van? A tanfolyamon is fiúkkal leszel végig, aztán életed végéig egyedül vezetsz napi 8 órában egy mozdonyt. Miért lenne jó az akárkinek? :o Hidd el, sokkal kellemesebb a munka ha közben szép lányokkal vagy összezárva egész nap ;)


Anyád támogat, azt használd ki. Sokan egyetemre akarnának menni, de nem tudnak, mert a szüleik pont arra erőltetik őket, hogy dolgozzanak már, mert a családnak kell a pénz.

Kicsit nézz utána, hogy milyen szakmáért mennyit fizetnek és azután válassz egyetemet magadnak, ha már egyetemre jársz 5 éven át utána legalább tényleg legyen esélyed, hogy aranyat szarjál :P

Szóval az a lényeg, hogy ne feltétlenül azt válaszd amit szívesen szeretnél tanulni (pl töri vagy angol) mert azokért nem feltétlenül éri meg a ráfordított idő. Havi 100-150ezres fizetés az nem sok minden. Nem baj ha magadra kell erőltess egy kicsit nehezebb szakot, a távoli jövő a lényeg, hidd el, a pénz boldogít.

2013. márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre érettségiz le aztán a többi majd kialakul.
2013. márc. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Először is anyukádnak igaza van abban, hogy tanulj, de neked kell eldöntened mi akarsz lenni.
2013. jún. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Na, végül mi lett?
2015. jún. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!