Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megijedtem a látványtól. Mi...

Megijedtem a látványtól. Mi lehet apámmal?

Figyelt kérdés
Apám alapvetően átlagos testalkatú. Rengeteg alkoholt iszik, már évek óta. Tegnap arra lettem figyelmes, hogy egyik napról a másikra felpuffadt a hasa. Bocsánat a hasonlatért, és elnézést kérek, nem provokálásból írom, de úgy néz ki, mint egy etióp. Vékony végtagokhoz puffadt has. Nem panaszkodik fájdalomra, bár tény, hogy sokszor van hasmenése. Most mi lehet a baja? Az alkoholtól van?
2012. szept. 28. 14:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Eszik rendesen? Mert akik isznak azok sokszor ebéd helyet is csak isznak. Normálisan étkeznie is kellene.
2012. szept. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Súlyos problémákat okozhatott nála az alkohol,valószínű májelégtelensége van :-( .


[link]

2012. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősömnek is jó nagy mája volt egy időben aztán visszament. Keményen ivott sajna. 20 évre rá halt meg.
2012. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk így nézett ki a szomszédunk a halála előtt nem sokkal...


Alkoholista volt, mindig vörös, szederjes volt az arca.

Pár hétig nem találkoztam vele, majd mikor utána összefutottunk a lépcsőházban, komolyan megijedtem a látványtól.

Beesett arc, vékony végtagok és óriásira felpuffadt has.

Májnagyobbodás tipikus tüneteit mutatta, végstádiumú alkoholista volt.

Rá nem sokkal meghalt.


Nem tudom, lehet-e még segíteni apukádon, de ha még ma nem kér segítséget, pár héten belül sajnos intézhetitek a temetését.

2012. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Úristen :( Ez ennyire komoly? Hát naponta biztos megiszik 2 liter bort. De nincs annyira lefogyva, nem kórosan sovány, inkább átlagos testalkatú. Tehát nem vékony, de nem is túlsúlyos. Viszont a hasa nagyobb a kelleténél. Remélem nem ennyire komoly :( Orvoshoz nem akar fordulni, az ivásról nem tudjuk leszoktatni :( Eszik amúgy, nincs baj az étvágyával. Nem is értem :(...
2012. szept. 28. 14:30
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

Olvass utána pl. itt:

[link]


A májzsugor egyik jellegzetes tünete a megnagyobbodott has.

Sajnos ha papád valóban ennyit iszik, nála is hamar bekövetkezhet a halál.

2012. szept. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne, ha rábeszélnéd egy vérvételre. Vidd el először a háziorvoshoz. Értesd meg apukáddal, hogy ez nem játék. Mondd el neki, hogy nagyon szereted, és hogy legalább érted/értetek tegye meg. Jobbulást neki!!!
2012. szept. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez hasvízkór , latinul ascites. A májnak már a keringése is olyan rossz és olyan kevés fehérjét termel, hogy ezek miatt a hasüregi szervekből a vér visszaáramlása és a nyirok visszajutása is lecsökkent. Ettől a folyadék átmegy a hashártyák közé. Ha kórházban "megcsapolják", akár két vödörnyi "vizet" is le tudnak engedni a hasából. Ez nagyon rossz hír, sajnálom. Igen az alkoholtól van, mégpedig az előző 10-20-évben megivottaktól.
2012. szept. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Orvoshoz nem lehet elcitálni. Az alkoholisták nem ismerik be, hogy betegek......szörnyű. Azóta lement a hasa, ugyanolyan, mint előtte. Akkor is tuti, hogy hasvízkór? Meg hogy a májával baj van? Mert amúgy semmi más tünet nem volt.
2012. szept. 29. 17:02
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem mindenkinél úgy van. Pl. nagybátyjám annyit vedel, hogy már rég el kellett volna patkolnia, vagy 30 éve iszik de olyan masszívan, hogy minden áldott nap tök részeg, és sokszor haza se tud menni, csak bemegy a lépcsőházba és ott alszik.


Szarul néz ki régóta, de még mindig remekül érzi magát... Mást meg hipp-hopp elvisz.

2012. okt. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!