Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa félreértett pénzkérdési...

Apa félreértett pénzkérdési témában, nagyon kínos, hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés

nos mamától kapok ajándékot, x összeg értékben.

kiválasztottam vmit.

apa mondta, hogy ismeri az eladót biztos lejön belőle vagy 10%.

én meg elkezdtem nevetni, hogy mi az, az nagyon kicsi összeg.(mert anno a párom sulykolta ezt belém, hogy amikor akcióznak és 10 %okról beszélnek, inkább ne adnának semmit, mert ez rém megalázó tud lenni, tekintve pl 1000 Ft-ból 10 Ft...ugye mi kicsikben gondolkodunk)


erre apa elhallgatott és úgy nézett ki az egész szitu, mintha engem totál az nem érdekelne, hogy mama pénze...

de ugye ha most elkezdenék magyarázkodni, úgy sem hinne nekem. és olyan rossz hogy ezt látja bennem, hogy rám ha más(pláne mama) költ, nem érdekel a gesztus, csak maga az ajándék.


nos így lesz nekem most ajándékom :(

legszívesebben lemondanám, de ugye mama nem is értené az egészet, meg mindenáron szeretné szeretetből ha elfogadnám, tán még meg is sértődne ellenkező esetben.


de apa ezt egy életre így jegyzi meg rólam.

hacsak nem jön valami tanács


2012. szept. 28. 23:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

"tekintve pl 1000 Ft-ból 10 Ft...ugye mi kicsikben gondolkodunk) "


1000 Ft-ból 100 Ft az.

2012. szept. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem apád azon csodálkozott, hogy 1000,- Ft tíz százaléka nálad 10,- Ft
2012. szept. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

szerintem nem kell aggódnod, lehet kicsit rosszabb pillanata volt ezért vette magára, de nem hiszem, hogy ezt egy életre megjegyzi neked és ezért haragudni fog.. (:

különben is, a te szádon is csak úgy kicsúszott, nincs ezzel semmi gond. alszotok rá egy párat és már el is felejtődött (: ha meg megkaptad az ajándékot nagyon szépen megköszönöd és kész.

2012. szept. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%

Ha ez szűk családi körben történt, nincs semmi gond.

Meg kell beszélni őszintén mi volt az indítéka a félreértésnek.

Ha ez nagyobb nyilvánosság előtt történt, hát az már kellemetlenebb, de akkor is a szüleidnél kezd a rendezést.

Szerintem -ha jól időzítesz - megérti a dolgot.

2012. szept. 28. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%

"pl 1000 Ft-ból 10 Ft" Az 100 ft amúgy, de mind1, a lényeget értem, mire gondolsz, a párommal mikor vásárolunk, mi is nevetünk az ilyen akciókon, hogy pl 599 ft helyett 585 ft, stb...

Tudom, adott helyzetben hülyén jött ki, de próbáld megbeszélni vele, hogy te nem úgy értetted, csak kicsúszott, és a kis pénz is pénz... (Müllerben pl a vásárlás után az összeg 3%-áról adnak kupont köv. vásárláshoz. Na ott is van, hogy az 10 ft, az vicces:-D De ha összegyűjtöm őket, mert vmikor pl nagyobban vásárolok, akkor több... és ha egyszerre használom fel, volt, hogy 300 ft-ot spóroltam 1000 ft-os végösszegnél, annyira nem rossz az:-))

2012. szept. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

apa csak ennyit hallott tőlem:

"én meg elkezdtem nevetni, hogy mi az, az nagyon kicsi összeg"

a többi az magyarázat erre az oldalra, hogy látható legyen az én szemszögem. apa erről semmit nem tud, mert ha magyarázkodtam volna, méég rosszabb lett volna


de apától már múltkor azt is megkaptam, hogy csak a pénze miatt tartok vele kapcsolatot...


folyamatosan ezt látja bennem :( pedig én büszke vagyok rá, felnézek rá, szeretem őt, ő az apám.


és annyiban ismerem, hogy szavakkal semmit nem érek el nála. pláne magyarázkodással. ja és mamának én meg vettem már drága cuccokat, ami ugye bizonyítaná, hogy nem a pénzére hajtok, de ugye ezzel meg nem illik "hencegni" vagy védekezni.

nem hinném, hogy elfelejtődne.

2012. szept. 28. 23:50
 7/28 A kérdező kommentje:
és tényleg 100 Ft :)
2012. szept. 28. 23:51
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Majd, ha családot tartasz el, rájössz, hogy a sok kis 10 ft (ami itt 100 egyébként, ahogy mások is írták), rohadt sok lesz a hónap végére... minuszban is, pluszban is..
2012. szept. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
94%

Hát lehet, hogy nem kicsi összeg. Pl. egy 2000 E Ft-ot dolognál 2E Ft, és az neki mondjuk lehet, nem kis pénz, és ebből az néz ki, hogy leértékeled azt, ami nekik értékes.

Ő lehet, nagyon sok dologról lemond, és ilyen "kis" lemondásokból szedegeti össze 50 Ft-onként Neked a 20 helyett 18 E Ft-ot, Te meg könnyedén nevetsz azon, hogy 2 E Ft nem pénz....

2012. szept. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
Húszezret akartam írni fent. Ehh, rám ragadt a Te elírási metódusod!:)
2012. szept. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!