Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tennem ha többet...

Mit kell tennem ha többet akarok tudni az anyámról?

Figyelt kérdés

Anyám nem sokkal a születésem után meghalt. Családban nem beszélünk róla, max említés szintjén nagyon ritkán. Van nevelőanyám (vele jóban vagyok), de engem érdekelne miben halt meg, meg úgy általában az élete. Egyszer uncsimat kérdeztem erről (ő már idősebb így emlékszik rá), de azt mondta ő erről nem beszélhet. Nevelőanyám ezt megtudta, azt mondta majd megbeszéljük. De én nem akartam felhozni, el is felejtették azóta. Tesóim is kisgyerekek voltak, egyikünk sem emlékszik rá. Megtaláltam a halotti bizonyítványát, de a halál oka nem volt benne. Szüleimmel nem akarok erről beszélni, ez biztos. Mégis, milyen más módja van az információszerzésnek, anélkül hogy bárki megtudná?

(17/l)


2012. szept. 29. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyszuleid? Szomszedok?
2012. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne beszélhetnél erről a szüleiddel? Jogod van tudni ki volt, hogyan élt. Előkerülnének fényképek, történetek.

Testvére van? Nagyszüleid?

2012. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg anyud barátnője, ha van tudomásod róla. Vagy családi barát. Aki csak eszedbe jut mindenkit kérdezz meg, esetleg keresztszüleid is tudhatnak valamit. Valaki majdcsak megszán és elmondja.
2012. szept. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá nyíltan. Mondd, hogy akkor is tudni szeretnéd, ha valami rossz dolog sülne ki róla. A bizonytalanság sokkal rosszabb, mint a rossz ismerése.
2012. szept. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Apuka? Ő is elzárkózik?
2012. szept. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hat ja ra kene kerdezz a szuleidnel, nagylany vagy mar, egyszer el kell mondaniuk nem lehet orokke titkolozni. vagy legalabb megengedni az unokatesodnak hogy elmondhassa mert godolom rajuk valo tekintettel nem mondhatta
2012. szept. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Apukádat kérdezd előbb..mert ő a legilletékesebb...

Lehet, ő is szeretne beszélni RÓLA, csak nem tudja, hogy kezelje..(a halál még mindig tabu téma)

Kérdezz, mert Ő volt az Anyád, és jogod van ismerni...

Mondjuk, én 17 éves koromig sem vártam volna vele..(Nem megbántás!!!) Nyugodtan hozd fel egy NYUGIS beszélgetésnél...Sokan nem beszélnek a halottaikról, de ez attól még tény..

Fájó, lehet, kiméletből nem beszéltek eddig róla..

De: "nagylány" vagy..és Ő a Te véred..

Kivánom, hogy kapj megfelelő válasz minden kérdésere..

Itt nem csak a kérdés, a válasz is nehéz...

Tehát kell a tapintatos kérdezés.

Bizom benne, nagylány vagy, megoldod...:)

(Azért még szoritok Neked..)

2012. szept. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos anyám felől csak a nagymamám él, ő pedig már elég... hàt, szórakozott. Nem sokat találkozok vele, akkor mindig mesèl de csak kis történeteket. Nővérem egyszer, mikor kicsik voltunk megkérdzze a nagyit hogy miben halt meg, de erre csak azt a választ kapta, hogy 'a szürke hálóingjében'. Szomszèdok nem jók, már nem ott lakunk ahol ő élt. Testvére nincs, vagyis meghaltak még gyerekkorukban, barátot sem tudok, mivel, mint mondtam messze vagyunk attól a helytől ahol élt. Apámmal nem akarok beszélni, ne
2012. szept. 29. 19:17
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos anyám felől csak a nagymamám él, ő pedig már elég... hàt, szórakozott. Nem sokat találkozok vele, akkor mindig mesèl de csak kis történeteket. Nővérem egyszer, mikor kicsik voltunk megkérdzze a nagyit hogy miben halt meg, de erre csak azt a választ kapta, hogy 'a szürke hálóingjében'. Szomszèdok nem jók, már nem ott lakunk ahol ő élt. Testvére nincs, vagyis meghaltak még gyerekkorukban, barátot sem tudok, mivel, mint mondtam messze vagyunk attól a helytől ahol élt. Apámmal nem akarok beszélni, nem vagyunk túl jóban, vagyis bizalmas kapcsolatban... :/
2012. szept. 29. 19:17
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, véletlen küldtem el kétszer :SS
2012. szept. 29. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!