Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kell tennem ha többet...

Mit kell tennem ha többet akarok tudni az anyámról?

Figyelt kérdés

Anyám nem sokkal a születésem után meghalt. Családban nem beszélünk róla, max említés szintjén nagyon ritkán. Van nevelőanyám (vele jóban vagyok), de engem érdekelne miben halt meg, meg úgy általában az élete. Egyszer uncsimat kérdeztem erről (ő már idősebb így emlékszik rá), de azt mondta ő erről nem beszélhet. Nevelőanyám ezt megtudta, azt mondta majd megbeszéljük. De én nem akartam felhozni, el is felejtették azóta. Tesóim is kisgyerekek voltak, egyikünk sem emlékszik rá. Megtaláltam a halotti bizonyítványát, de a halál oka nem volt benne. Szüleimmel nem akarok erről beszélni, ez biztos. Mégis, milyen más módja van az információszerzésnek, anélkül hogy bárki megtudná?

(17/l)


2012. szept. 29. 16:44
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mint hozzátartozó, abban a városban, ahol anyukád meghalt, kikérheted a halotti anyakönyvi kivonatát, azon rajta van a halál pontos dátuma, a halotti bizonyítványt pedig a kórháztól kell kérni, ahol meghalt, azon rajta lesz a halál oka. Ha megvan a halál pontos dátuma, könnyebb lesz előkeresni a bizonyítványt. Vagy újra megkérdezheted nevelőanyukádat, biztos neki is nehéz beszélnie erről, de ha eleget rágod a fülét, egyszer úgyis elmondja.
2012. okt. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!