Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a szemét?...

Tényleg én vagyok a szemét? Muszáj nekem eltűrni, hogy hülyének néznek?

Figyelt kérdés

Tömören a lényeg: Sógornőmék gyerekeire éveken át vigyáztam, majdnem minden hétvégén. Közben megszületett az én kisfiam, anyukám súlyos beteg lett, hónapokig jártam hozzá mindennap a kórházba. Egyszer sem kérdezte meg, hogy hová teszem addig a gyereket, vagy hogy vigyem át nyugodtan, úgyis otthon van az övéivel. Mikor anyukám meghalt, azon kívül hogy el sem jött a temetésre, akkor sem kérdezte meg, hogy te hülye hová pakolod addig a gyereked? Most fent áll az a szitu, hogy egy közeli hozzátartozó temetésére kell menni. DE! 350 km-t kell utazni, mivel anyósom testvére, így őket nekünk kell vinni. Erre kitalálja a mama, hogy még van egy hely a kocsiban, hát vigyük a sógornőmet is, mert ő is jönni akar. Na én erre megmondtam, hogy az a kocsi akkor nem indul el. Hozzáteszem nekik is van kocsijuk, sőt a családban mindenkinek, csak valamiért mindig a miénket nézik taxinak. Nem is tudom hogy képzelte, hogy ha az anyukám temetésére esze ágában sem volt jönni, de még csak nem is segített volna, hogy a gyerekre vigyáz addig, akkor én most miért vinném akárhová is az én kocsimmal, az én költségemen?? Azok után, hogy éveken át dajkáltam a gyerekeit, ennyit sem segített volna. És még nem értik a felháborodásomat.....

Szerintetek ez tényleg szemétség tőlem?


2012. okt. 1. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szemrebbenés nélkül megmondanám, hogy mennyivel szálljon be az útiköltségbe.
2012. okt. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, mamának már jeleztem is a dolgot, csakhogy én a kedves sógornőmet vinni sem akarom semennyiért sem. Ha menni akar, oldja meg....engem nagy ívben leszart akkor, én most nem érzem, hogy nekem miért kéne vele foglalkozni, hogyan oldja meg....most én is tartózkodom tőle!
2012. okt. 1. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, kemény vagy, így kell ezt csinálni. Ha pampog, akkor szembesítsd azzal, amit itt leírtál.
2012. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet, nálunk is van így a rokonság egy részével, hogy ha nekik kell bármi, akkor elvárják hogy ugorjunk, míg fordított esetben sz@rnak az egészbe. Ilyenkor neked is ezt kell tenni, ha nem akarod nem viszed el.
2012. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már rég beolvastam volna a sógornőnek. Pofátlan alak.
2012. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, mintha rólunk írtad volna. Azt hittem, csak nekem van ilyen haszonleső családom(:

Ne mondj igent, mert csak egyre rosszabb lesz.

2012. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Ha nem jönnek rá maguktól, hogy miért nem akarod a sógornődet is vinni, magyarázd meg nekik. Bunkó a sógornőd és ráadásul pofátlan is.
2012. okt. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25%
Nekem egy dolog nem vilagos: volt valami kommunikacio kozottetek, amikor anyukad meghalt? Nem mindenki olyan, hogy belelat a masik ember fejebe, es tudja, hogy mit var el tole... Foleg a ferfiak ilyenek, de en no vagyok, ugyhogy tudom, hogy van ilyen: ha nekem nem mondjak meg, hogy mit akarnak, az nekem alapbol nem fog az eszembe jutni. Ha viszont kerted a sogornodet, hogy vigyazzon a kisfiadra, amig te a temetesen vagy, intezed a dolgokat, es o erre siman nemet mondott, akkor tenyleg nem elvarhato toled, hogy kihasznaltasd magad. Ha valami nem tetszik, mondd meg neki, ne vard, hogy kitalalja, mi az! Es te se aldozd fol magadat (idodet, energiadat), ha tehernek erzed a gyerekvigyazast, mondj ra nemet!
2012. okt. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!