Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 évesen milyen törvényes...

17 évesen milyen törvényes módja van hogy elköltözhessek otthonról?

Figyelt kérdés

Nem tudok itthon élni, apám alkoholista folyton megver (nem kicsit, családvédelmi szolgálatnál és gyermekjóléti szolgálathoz is járok ). nem rég volt egy gyógyszermérgezésem is. Apám kijelentette hogy pokollá teszi ezt az egy évemet is. utáljuk egymást. Anyám reggeltől estig dolgozik és nem foglalkozik egyik gyerekével sem.

mit tudnék tenni hogy minél hamarabb elmehessek itthonról?

sajnos keresetem nincs így albérletbe sem tudok menni. Báttyámékkal évek óta nem beszélek. mama-papa meghaltak



2012. okt. 1. 11:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én felvenném a kapcsolatot tesóimmal vagy esetleg kollégium
2012. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

családvédelmi szolgálatnál és gyermekjóléti szolgálatnál, és a gyámügyi hivatalnál kell segítséget kérned. Ha ők indokoltnak látják a kérésedet, és panaszodat, akkor helyszíni szemle után eldöntik mi a helyes neked. Kiemeljenek és 1 évre intézetbe helyezzenek vagy ha van rokon aki magához venne az ő hátterét is megvizsgálják.

A gond a korod. Mert mire minden engedély meglesz, addigra már be is töltöd a 18 évedet, és onnantól kezdve senki segítsége nem kell hogy elköltözz.

2012. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha elszöksz annak van valamilyen jogi következménye? Ha van rokon, aki befogad, menj szerintem nyugodtan hozzá. Ha ilyen az apád, fel se fog tűnni neki, hogy nem vagy otthon, illetve el se tud majd botorkálni a rendőrségig, hogy értelmes feljelentést tegyen, hogy eltüntél. A rokon pedig mondhatja, h épp aznap csak beugrottál látogatóba, ő nem tud róla, hogy keresnének.
2012. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az igazság az hogy a gyermekjóléti szolgálatnál és a családvédelmi szolgálatnál azt mondták hogy felesleges intézetbe menni vagy akárhova máshová mert kb 8hónap mire minden papírom meglesz ugyhogy ők igy kiestek. Báttyámékhoz semmiképp nem akarok menni mert albérletbe élnek 3man és egy szobába ugyhogy valahogy nincs képem még nekem is oda menni. Rokon ezen kívül nincs.

Viszont múltkor én elmentem és 2nap után reggel ilyen üzenet fogadott apukámtól : Hogyha 72órán belül nem érsz haza rendőrséghez fogok fordulni. Úgy hogy érdekes a viselkedése. Egyszerüen nem tudok menni sehova mert vagy fenyegetőzik vagy utánam jön és hajamnál fogva hazaráncigál

2012. okt. 1. 11:35
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem válassz egy messzi várost, sulit meg koleszt. 1 héten belül el lehet intézni az egészet. Diákmelóból fedezni tudod a szükségleteidet, ha koleszba mész és nem albiba.
2012. okt. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tegyél felejelentést apukád ellen és kérjél távolságtartási végzést. Esetleg kérdezd meg a rendőrségen mit ajánlanak ilyen esetben? Vagy ingyenes jogtanácsadásra is elmehetnél. Nem akarok hülyeséget mondani, de távolságtartási végzés esetén, még ki is rakhatják a házból, amíg 18 leszel és anyukád a gyámod. Osztályfőnök vagy tanárok nem tudnak segíteni? Osztálytársaid szülei közt nincs olyan szülő aki befogadna? Akkor a gyámügy elintézhetné a családba helyezést.
2012. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hátha a megfelelő szervezet szerint sincs értelme a hivatalos úta elkezdeni akkor csak két lehetőséged maradt

1. Kollégiumba mész

2. Kivárod míg 18 éves leszel, és utána elmész.


Ha nem tudsz kollégiumba menni, akkor már most kezdj el tudatosan spórolni, és gyűjteni a pénzt. Mire 18 éves leszel, legyen annyi, hogy egy szobát tudj bérelni valahol.

Anyud meg nyugodtan megteheti, hogy rendőrséggel kerestet meg, ha megszöknél.

2012. okt. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha lány vagy, kérhetsz segítséget a nane-tól is:

[link]

Hívd fel őket, elég hatékonyak.

2012. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%

ma 12:01

kicsit butaságokat írsz.

Mire jelentse fel? Mire kérjen távolságtartást? Hiszen a kérdező szava lenne az apja szava ellen.

Én elhiszem hogy a kérdezőt veri az apja. De volt vele valaha orvosnál? Van orvosi látlelet a sérüléseikből? Az anyja mellé áll, és tanúskodik majd a férje ellen???

Ha ezek nincsenek akkor csak nagyobb bajt zúdít a nyakába.

Hiszen az apja is mondhatja, hogy igen, lekever pár pofont, mert csavarog stb.. A legrosszabb az ha az anyja is az apja pártját fogja. A kérdező még távolságtartást sem kérhet ha az apjáé a ház. A saját otthonából nem fogják kizárni az apát egy feljelentés miatt..

Nehéz ügy, de nincs más megoldás mint a kollégium vagy a könyvtár. Amíg 18 éves be nem tölti, legyen a könyvtárban zárásig. Amikor hazaér, fürödjön meg, vacsorázzon, és feküdjön le aludni. Voltaképpen csak aludni járjon haza.

2012. okt. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hát koleszba nem tudok menni mert ahova most járok suliba ott most intézik nekem a magántanulóságomat mert apukám reggel bezárja az ajtót és még suliba sem enged ki. ugyhogy magántanuló vagyok és igy nem mehetek koleszba
2012. okt. 1. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!