Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alkoholista...

Mit gondoltok az alkoholista szülőkről? Miért vannak annyian?

Figyelt kérdés

Mindenki ismer ilyeneket, a legtöbb (tágabb) családban van alkoholista szülő. Szerintetek miért lehet ez?

Az én apám is kemény alkoholista, naponta 10 litert is bevedel az ócska sörökből, flakonos borokból, nem telik el nap anélkül, hogy ne inna... Nem értem, hogy lehet így élni? Miért nem gondolnak az ilyenek a környezetükre, a családjukra? :'( Teljesen megnyomorított, a testvéremnek, nekem és anyukámnak már olyan gyenge az idegrendszere, hogy minden nap sír valaki. Nem tudjuk, mit lehetne tenni, mert ez a barom csak halmozza az adósságokat, dolgozni nem dolgozik.

Miért vannak ilyen gyenge, felelőtlen szülők?

16/L


2012. okt. 1. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hogy miért vannak?Bajnak!

Az én anyám iszik, pár nem 10 litert és nem naponta, csak mikor van pénze, 1-2 liter szesz lecsúszik, de az is épp elég...Ilyenkor már nem sok mindenre használható, értelmesen beszélgetni vele nem lehet!

Bizony az én idegrendszerem is jócskán ráment!Évekig voltam munka nélkül mert nem mertem egyedül hagyni rá hol a gyereket, hol a lakást, mert nem tudtam, mikor fog bepiálni és otthagyni a kaját a tűzhelyen, a bejárati ajtót meg nyitva.Egy rémálom a családban az ilyen.Sokszor kifejtettem neki, hogy idegesít, ha iszik szeretném, ha leszokna róla, de megkaptam, hogy -semmi közöm hozzá-.

Aki ennyire semmibe veszi a gyermeke kívánságát, ami egy alapvető igény, hisz kinek vicces az, ha alkoholista szülője van?Annak nem való gyerek, az nem szülőnek való, hiszen hiányzik belőle a felelősségtudó, értelmes gondolkodás.A józan ész a legnagyobb kincs a világon!

2012. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Miért vagytok még vele? Vérnek kell folynia ahhoz, hogy otthagyjátok?
2012. okt. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Wow, ezt a mennyiséget mindig csodáltam az alkoholistákban. Nekem a napi két liter víz alig megy le (pedig kéne), más meg 10 litert meg tud inni egy olyan folyadékból, amiből én fél decit alig tudok legyűrni, mert olyan íze van.
2012. okt. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Anyád miért nem válik el apádtól??
2012. okt. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert az alkoholisták csak azt látják, legyen mit inni..

Nem érdekli őket más ember...A mostani társadalomban már nem lehet őket "személyiségi" jogaikban megsérteni..

Értsd: a régi "átkos" korban az ilyeneknek volt kötelező alkoholelvonó kezelés..(megszünt)

Aki a feni korba nem dolgozott, KMK -nak számitott, 3 hónap urán szigorú büntetés...Az alkoholistát nem érdekli a munka, arra mindig van esze,alkoholra legyen pénze...

Ja: KMK =közveszélyes munka kerülő.

Betegre isszák magukat (piszokul nem érdekel), de a rokkantsági kategóriába a legmagasabb %-ot kapják..

Érdemtelenül, mert nem a munkába rokkantak bele..

Dohányozni pl. a buszváróba nem lehet, de részegen hányni igen....

Egy gyerek, feleség sokat nem tehet..szigorúbb intézkedések kellenének...

Tudom, nem vagy kisegítve a válaszommal...

Sajnos ez nagyon-nagyon sok család életét teszi tönkre...

Ez nem politika volt..mert azt úúútálom.!

Csak én sem értem, miért nem lehet szigorúbban fellépni ellenük...

Köszönöm, hogy elolvastad...ennyi tellett tőlem..:((

2012. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért vannak ilyen gyenge, felelőtlen szülők?


Mert (biológiai) szülővé válni férfi részről pár lökés, női részről szintén pár - igaz, fájdalmasabb - lökés műve. Olyan egyszerű feladat, amit számos korodbeli is meg tud csinálni. Az az igazság, hogy ahogy cseperedsz, rájössz, a felnőttek egy része is gyenge, felelőtlen, önző, meggondolatlan. Ez nem olyasmi ami a korral lehámlik az emberről. Aki így születik, így is hal meg javarészt. Az egyetlen, amit tehetsz, hogy bár ezt a mintát láttad otthon, tanulsz belőle, és kétszer is meggondolod, kinek szülsz, és milyen példát mutatsz a gyerekednek.

19L (akit marhára le fognak pontozni.)

2012. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 doryka1234 ***** válasza:
Azért, mert érzelmileg nem nőttek fel, a gondok és a felelősség elől csakis így tudnak elbújni. Tudod van az amikor a jó út és a könnyű út kettéválik, és ők a könnyebbet választották. És a baj az, hogy amíg ők nem látják be, hogy nem jó, addig segíteni sem tud az ember. Nálunk is nagyon sz*r a helyzet, én is ideggyenge vagyok, és tehetetlen. Mindig az jut eszembe, hogy az én életem majd mennyivel különb lesz.
2012. okt. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet tenni ellenük?


Mert "az alkoholizmus betegség"...

Egy frászt betegség, mocskos szokás!És aki kitalálta azt a baromságot, hogy betegség, az maga is alkoholista lehetett, de az tuti, hogy hírből sem látott alkesz szülőt, mert akkor nem mondana ilyet.

Kényszerelvonóra kéne most is küldeni ezeket, de nem teszik, mert "nincs rá pénz",meg nagy pénzek, érdekek vannak a szesziparban.

2012. okt. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Amúgy ezt sosem tudtam megérteni..

Én is teli vagyok nagy gondokkal, csalódásokkal, félelmekkel, mégsem jutott eszembe soha, hogy az üvegre cuppanjak vagy bármi más szerekhez nyúljak.Igaz, eléggé idegbeteg vagyok, de nem hiszem, hogy ez jobbulna, ha leinnám magam.Tudom, hogy csak az segíthet, ha megoldom a problémáim és ahhoz józanság kell.Nem értem, az alkoholisták miért nem képesek felfogni ezt a baromi egyszerű elméletet?

2012. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Genetikai hajlam kell arra, hogy valaki drogos legyen vagy alkoholista.


Amúgy a legtisztább érrendszere az alkoholistáknak van, mert az alkohol kimossa az ereket. Az már más kérdés, hogy leépít, májkároító.

2012. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!