Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne rávenni anyósomat...

Hogy lehetne rávenni anyósomat a fürdésre?

Figyelt kérdés

Iszonyat milyen büdös,14éve élek vele lassan,de a fél kezemen meg tudom számlálni,mikor láttam hogy fürdött.Ráadásul akkor is visszahúzza a büdös ruháit.Nem lehet mellette megmaradni :( Ráadásul meg van sértődve,ha elhúzom az orrom,hogy "na mi van,büdös vagyok?" meg "nem megyek be me büdös vagyok" de ahelyett hogy megfürödne,csak a műsort csinálja.Fiam még kicsi és elég szókimondó,megmondta neki,hogy nem szívesen megy be a szobájába mert "nyakon vágja a bűz" ,na ekkor kaptam igazán,hogy ezt a gyerek tőlem tanulja...

Mit csináljak??? Itt a nyár és a saját lakásomban menekülnöm kell,ha közeledik (Arról még nem is beszéltem,hogy rosszul zár a záróizma és rendszeresen beszellent, sőt igen gyakran be is f.sik-bocsánat a szóért,aminek szintén nekem kell a maradékát összetakarítanom.Nagyon nehezen viselem,és kisbabám van ráadásul,a terhességem alatt még érzékenyebb voltam,sokszor sírtam,de semmi nem változott.


2009. aug. 4. 13:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,lehet hogy mégis nekem kell megen felvennem a pléhpofát és elmagyarázni neki az élet menetét...

kérdezőnek: Közös albérletben lakunk,előtte a MI lakásunkban lakott de a sok a dósság miatt el kellett adnunk,és jött velünk az albérletbe is.

Ja és 7 azaz HÉT gyereke van,de másik 6(illetve 5 mert egy sajnos meghalt) nem látogatja.

2009. aug. 4. 14:13
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Jár orvoshoz? Ha igen, beszélj a körzeti orvossal, hogy próbáljon rá hatni. Ilyenek előtt mindig elszégyellik magukat. Mondja el neki, hogy a gyerekek elkaphatnak mindenféle fertőzést stb.
2009. aug. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jutott eszembe, hogy ez az időskori leépülés egyik jele az anyósnál, sőt biztos vagyok benne. erre utal a beszékelés, koordinálatlan szellentés...stb. az én nagymamám 73 éves lesz, de természetes neki a mindennapos fürdés, rendszeres hajmosás. nagyapám viszont nem volt a személyes higiéné bajnoka, ő heti egyszer fürdött le alaposan, ugyanakkor a lakása csillogott-villogott. pszichiáter lenne a megoldás, de erre képtelenség lesz rábeszélni az öreglányt sajnos, bár egy próbát megérne. bűzlő emberekkel szinte lehetetlen elhitetni, hogy büdösek, mert ők ezt nem érzik magukon. itt csak az segíthet, hogy megfenyegetitek, hogy nem engeditek a gyereket a közelébe, amennyiben nem kezd el normálisan tisztálkodni és ehhez is tartjátok magatokat.
2009. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy tényleg a leépülés miatt nem akar fürdeni. Az én nagynéném 90éves,és visít ha fürdetni akarjuk. Sajnos eléggé le van épülve,de nagyim aki 83 éves mindig patyolat tiszta.
2009. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Lehet leépülés,de akkor mikor kezdődött? Mert én amikor megismertem,14éve,65éves volt.És pókhálós volt a kád.
2009. aug. 4. 15:21
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
hogy élhetsz így? teljesen megalázod magad! adjátok be egy intézetbe, ez így nem mehet tovább. te ilyne helyen akarod felnevelni a gyerekeidet? ahol ezt látják?
2009. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem vagytok könnyű helyzetben. Nekem a nagyapám ilyen, be kell imádkozni a fürdőkádba. Még szerencse, hogy a nagybátyám is velük lakik, és ő képes összeveszni az öreggel...

Szinte biztos, hogy valami baj lehet a fejével, és hát, öreg. A veszekedés, sértegetés nem segít. Készítsd el neki te a fürdővizet, ha kell segíts neki a fürdésben, zuhanyozásban, lehet, hogy nem érzi biztonságban magát, a kádba ki-be mászkálni egy öreg embernek már nehéz.

Fogd szépen kézen, és mondd neki, hogy most akkor itt a fürdés ideje. Szedj elő neki tiszta ruhát, a retkest meg azonnal vidd el a közeléből.

Ha még ez se segít, marad a zsarolás, addig nem szabad a gyerekek közelébe engedni, amíg nem tisztálkodik.

2009. aug. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"sokszor sírtam,de semmi nem változott"

Hát ez azért vicces.:) A kérdező attól várt változást a világban, hogy ő sírt. Hejj.. nők!

2012. júl. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szerintem 17-es tippje a nyerő. Itt is jó lenne tudni mi lett/mi van...
2012. júl. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Idén februárig ment ugyanaz ami eddig,illetve egyre rosszabb lett,mivel az idő haladtával egyre gyakoribb lett az akaratlan székletürítés,és sajnos bárhol a lakásban...akkor kapott egy agyinfarktust,majd egy agyvérzést. Elfekvő osztályon van,pelenkázzák. Többé nem jöhet haza.
2012. júl. 29. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!