Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholistának számít aki...

Alkoholistának számít aki megiszik legalább (napi 4 doboz sört)?

Figyelt kérdés
Úgy hozta az élet, hogy megismerkedtem egy csodálatos férfival, 1 hibája volt csak, hogy minden nap megivott pár doboz sört(min. napi 2 dobozzal, mint később kiderült régen drogos volt és ezzel "helyettesíti" a kábítószert.).Mindig is bíztam benne, hogy meg tudom változtatni és miattam (később már miattunk, gyermekeink születtek, most 3 évesek az ikreink.) leszokik az alkoholról. Amióta megszülettek a gyerekeink azóta sokkal feszültebbek vagyunk, meg el is távolodtunk egymástól, elkezdett egyre többet inni (napi 4 doboz sör) és állandóan üvöltözik velem is és a gyerekeinkkel is ill. mindig azon gondolkozik mit vegyen éppen magának, ha valami baj van a gyerekekkel akkor minden az én hibám... Hiába volt minden, el akarok válni nem bírom ezt tovább...Tegnap az anyosom büszkén mondta, hogy az ő gyermekéből milyen jó ember lett, eltartja a családját(nem ezt csinálja más is?) és nem alkoholista( most komolyan nem?) és hogy legyek hálás neki amiért éltart (jelenleg gyesen vagyok az ikrekkel). Szerintetek igaza van az anyosomnak? legyek hálás, hogy egy önző agresszív, alkoholista emberrel élhetek, aki tönkreteszi a családját( az egyik ikrem elkezdett dadogni egy nagyobb veszekedés után)? Tudom, hogy én tehetek erről, én választottam magamnak őt, de úgy érzem lépnem kell mielőtt a gyerekeim jobban sérülnek lelkileg. Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 3. 09:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez az alkoholista már.


Addig lépj amig nem késő.

A vér szerinti apám nekem is az,7 éves voltam amikor elváltak anyával,de addig szörnyű volt. Mai napig emlékszem hogy fejem a párna alá dugva aludtam el,csak hozzám ne szóljon amikor hazaért sörtől,pálinkátl bűzölögve. És a hangnemet sem ahogy beszélt. Más a kutyájával szebben beszél.

2012. okt. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, HA napi rendszerességgel megissza azt a 2 liter sört, akkor igen, alkohol-függő. Annak dacára, hogy ő az alkoholt szerintem nyugtató helyett fogyasztja leginkább, egy hasonló ember nőben mondjuk napi 2-3 szem xanaxot (vagy más, épp divatos nyugtatószert) nyomna le. Szóval itt az alkoholfogyasztás nem ok, hanem tünet, le kellene ülnötök beszélgetni arról, hogy mi baja van a saját életével, mi az, amiért úgy érzi, hogy nem tudja elviselni ilyen "tompítószer" nélkül. És akkor meg lehetne mondani, hogy a ti esetetekben mi lehet a megoldás, pszichológus vagy párterápia, vagy esetleg tényleg a válás...
2012. okt. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Miért hiszi mindenki azt, hogy meg tudja a másikat változtatni?


Hivatalosan alkoholistának számít, de ahhoz képest, hogy az én apám milyen alkohol terén, kis kezdő még... (mindennap részeg, totálisan, járni, beszélni alig tud, undorító, ha itthon van, akkor napi kétszer issza le magát a sárga földig...)


Válj el, ne hallgass az anyjára, a szülők vakok, ha gyilkolna a gyerekük, akkor is mindenki más lenne a hibás és nem az ő picikéjük...

2012. okt. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Beszélgettünk már erről, sem párterápiáról, sem psichologus sem akar hallani, szerinte nem benne van a hiba, hanem bennem, nem tud engem elviselni és ezért iszik ennyit. Ha ő nem akar semmit sem tenni a házasságunkért, akkor nem fogom erőszakkal elcipelni...
2012. okt. 3. 10:19
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha megkéred,hogy tegye le és nem bírja,akkor valószínű,alkesz.Ha meg simán kibírja,csak a megszokás hiánya fáj neki,akkor még megmenthető.
2012. okt. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy már akkor alkesz volt, amikor megismerted. Szerintem a napi 2 sör is alkoholistaság, ha létszükségletnek érzi az ember. Gondolom amikor a rózsaszín köd tartott, akkor ennek nem tulajdonítottál nagy szerepet. Sajnálom, hogy így alakult. Én a helyedben mennék a gyerekekkel, mert látszik, hogy nem szereti őket és csak nyűg neki ez az egész. Addig menj, míg kezet nem emel rátok. Anyós meg mondjon amit akar, de a fia valszeg nem fog megállni a 4 sörnél.
2012. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha valaki minden nap iszik, az alkoholista, akàrmennyit is iszik. Az adag pedig időről időre nőni fog. Lépj le amilyen gyorsan tudsz, mert csak rosszabb lesz. Én is alkesz szülőkkel nőttem fel, 10 év, és már mindennap a sajàt hànyàsàban fog feküdni, majd megígéri, hogy

megvàltozik, h hogy sajnálja, aztàn màsnap kezdődik előről. Ha még aggresszív is, eljön az idő, mikor bàntalmazni kezdhet titeket. Még sose làttam leszokott alkeszt. Ha jòt akarsz magadnak és a gyerekeknek, menekülj.

2012. okt. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

"Ha valaki minden nap iszik, az alkoholista, akàrmennyit is iszik." - na, ezt így azért csak nagyon elvakult pszichiátriai iskolák hirdetik, ez alapján 100 éve a totál hazai lakosság alkoholista lett volna, ami messze nem így van.Attól, mert valaki naponta megissza vacsora után az 1-2 pohár borát, vagy reggel a gyomorerősítő kis kupica házipáleszét, még messze nem lesz alkoholista, az nem beteges, inkább egészséges.

Az alkoholizmus az egy szenvedélybetegség, függőség, arra mondhatjuk, hogy alkoholista, ahol a kontroll kicsuszik az illető kezéből, ahol nem ő irányítja az életét és benne az élvezeti cikkek fogyasztását, hanem azok őt.

2012. okt. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2 liter alkohol naponta már kemény alkoholizmus, még akkor is ha nem látszik rajta csak szervezete már megszokta.
2012. okt. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A 8. vàlaszolò hülyeségeket beszél. Egyàltalàn nem normàlis dolog minden nap alkoholt inni, még ha nem is sokat. Reggel csak úgy bedobni egy felest főleg nem. Ès a statisztikàk szerint kis orszàgunkban minden 10.ember alkoholistànak szàmít ez tény. Semmi értelmes indok nincs arra, hogy valaki mindennap igyon. A bor meg lehet, hogy kis mennyiségnek
2012. okt. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!