Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholistának számít aki...

Alkoholistának számít aki megiszik legalább (napi 4 doboz sört)?

Figyelt kérdés
Úgy hozta az élet, hogy megismerkedtem egy csodálatos férfival, 1 hibája volt csak, hogy minden nap megivott pár doboz sört(min. napi 2 dobozzal, mint később kiderült régen drogos volt és ezzel "helyettesíti" a kábítószert.).Mindig is bíztam benne, hogy meg tudom változtatni és miattam (később már miattunk, gyermekeink születtek, most 3 évesek az ikreink.) leszokik az alkoholról. Amióta megszülettek a gyerekeink azóta sokkal feszültebbek vagyunk, meg el is távolodtunk egymástól, elkezdett egyre többet inni (napi 4 doboz sör) és állandóan üvöltözik velem is és a gyerekeinkkel is ill. mindig azon gondolkozik mit vegyen éppen magának, ha valami baj van a gyerekekkel akkor minden az én hibám... Hiába volt minden, el akarok válni nem bírom ezt tovább...Tegnap az anyosom büszkén mondta, hogy az ő gyermekéből milyen jó ember lett, eltartja a családját(nem ezt csinálja más is?) és nem alkoholista( most komolyan nem?) és hogy legyek hálás neki amiért éltart (jelenleg gyesen vagyok az ikrekkel). Szerintetek igaza van az anyosomnak? legyek hálás, hogy egy önző agresszív, alkoholista emberrel élhetek, aki tönkreteszi a családját( az egyik ikrem elkezdett dadogni egy nagyobb veszekedés után)? Tudom, hogy én tehetek erről, én választottam magamnak őt, de úgy érzem lépnem kell mielőtt a gyerekeim jobban sérülnek lelkileg. Köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 3. 09:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
A 8. vàlaszolò hülyeségeket beszél. Egyàltalàn nem normàlis dolog minden nap alkoholt inni, még ha nem is sokat. Reggel csak úgy bedobni egy felest főleg nem. Ès a statisztikàk szerint kis orszàgunkban minden 10.ember alkoholistànak szàmít ez tény. Semmi értelmes indok nincs arra, hogy valaki mindennap igyon. A bor meg lehet, hogy kis mennyiségben egészséges, de az alkohol kémiailag az idegmérgek csoportjàba tartozik, te gyökér, szóval az agyad roncsolódik, akkor is ha csak 1 pohár bort iszol naponta. Csak úgy tovàbb tart, míg elhülyülsz. Èn max havi egyszer iszok alkoholt, és màskor eszembe se jut, ez a normàlis àllapot.
2012. okt. 4. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%
És alkoholizmusnak nem azt nevezzük, amikor már kicsúszik az ember alól a talaj, hanem azt a típusú függőséget, h valaki nem hagy ki egy napot sem az ivàsban. Az ilyenek teljesen természetesnek veszik, hogy naponta alkoholt inni àtlagos dolog. Mint te. Pedig nem normális. És az ilyenből alakul ki a súlyos alkoholizmus. Napi 4 sör igenis sok.
2012. okt. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A WHO és ICAA (Nemzetközi Alkohol és Kábítószer Ellenni Szervezet) közös meghatározása alapján: "Alkoholistának tekinthetők azok az erős ivók, akiknek szeszfogyasztása olyan mértékű, hogy az már észlelhető szellemi zavarral, a testi és szellemi egészség mellett az interperszonális kapcsolatok romlásával jár és károsítja az ivók társadalmi és anyagi helyzetét is. Alkoholistának tekinthetők mindazok, akiknél e jelenség kezdeti tünetei már mutatkoznak, ezért mindannyiuk gyógykezelése szükséges." - ez ennyi. És ebben a definicióban sehol nem látom sem a reggeli kupicájukhoz, se a vacsora utáni 2-3 dl borukhoz ragaszkodókat.

Olyan KÉMIAI csoport meg nem létezik, hogy "idegmérgek"... olyan kémiai csoportok vannak, hogy savak meg lugok meg nehézfémsók, meg ilyesmi... nyilván toxikológiai csoportra gondoltál, ottan meg az alkohol egy általános narkotikus anyag a lipidoldékonysága okán, semmi különös. Kutyaközönséges szerves oldószer. (a több szénatomos alkoholokat egy időben elterjedten használták nyugtatónak, főleg klímaxos hölgyek imádták, legközismertebb példa volt a Dalgol csepp, ami metil-pentinol - csak azt egy idő után rájöttek, hogy évekig napi 4-5x szedve alkoholizmust okoz:))

Na, erről ennyit.

De ettől még a Kérdező párja valóban a nagyivó/alkoholista határmezsgyéjén táncol. A rendszeres alkoholfogyasztás önmagában még nem nevezhető alkoholizmusnak. Csupán akkortól minősül annak, ha az különböző testi, lelki vagy szociális tünetek kibontakozásával jár együtt. A még biztonságos, elfogadható alkoholfogyasztás felső határa férfiaknál 21 egység/hét, nőknél 14 egység/hét (1 egység = 10 ml tiszta alkohol = 1 pohár sör = 1 dl bor = 3 cl tömény, egy egész hétre vetítve ffinál tehát 8-10 üveg sör vagy 2 liter bor, vagy 5 dl tömény, bár ez utóbbira én inkább 3 dl-t mondanék, nálunk a tömények töményebbek általában) úgy, hogy legalább két teljesen alkoholmentes nap is előfordul. Ha nincs alkoholmentes nap, az az alkoholizmus szempontjából veszélyeztetettebb, de ettől még nem alkoholista. Nagyivónak azt mondjuk, aki ennél többet, de ennek max a dupláját fogyasztja, tehát mondjuk heti 10 övegnél több, de 20 üvegnél kevesebb sört.

A kérdező férje meg a kérdés szerint heti 20 üvegnél több sört fogyaszt...

2012. okt. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
38%
Ha a pasim minden reggel egy felessel indítana az erősen hatna a kapcsolatunkra, szóval a who megfogalmazàsa is relatív. Amúgy nyilvàn toxikológiailag értettem az idegmérget. Anyàmon pl. 2deci bor hatàsa is meglàtszik, olyankor olyan idegesítő, hogy lgszívesebben pofàn basznàm.Szóval a kapcsolatokat a kis mennyiségű rendszeres alkoholfogyasztàs is befolyâsolja, hàt ennyi.
2012. okt. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A szellemi zavar szerintem meg ott kezdődik, hogy valaki nem képes felfogni, hogy mindennap inni nem természetes.mondok egy példàt. Az előző pasim egy idő utàn már minden nap elszívott egy füves cigit, mikor közöltem vele, h ràszokott, azt felelte, h ő nem függő mert nincs folyamatosan betépve, csak napi egyszer. Nem, a f@sztnemfüggő. Az alkoholnál tök ugyanaz a helyzet, csak annyi a különbség, h inni legàlis.
2012. okt. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező a hozzászólásodban ott a válasz. Nem akar pszichlógust, terápiát, és nem bír téged elviselni. Ennyi. Én a helyedben qrv@sürgősen elválnék! És nem sajnálnám! Az ő életét úgy teszi tönkre, ahogy akarja, de ahhoz nics joga hogy a tiéteket is elcsessze. Pláne nem olyan tiszta lényekét, mint a gyerekeitek! Megmenteni nem tudod, ezt is tudatosítsd magadban! (Ps.: Ha meg anyósod továbbra is ajnározza a fiacskáját, mondd meg neki hogy akkor éljen vele együtt! Akkor talán meglátja milyen is a fia valójában. (Márha akarja, mert az is lehet, hogy nem akarja meglátni a tényeket.))
2012. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#15 "A szellemi zavar szerintem meg ott kezdődik, hogy valaki nem képes felfogni, hogy mindennap inni nem természetes.mondok egy példàt." - nézd kedves előző válaszoló, az szerintem messze nem szellemi zavar, ha valaki nem hajlandó a mások által megfogalmazott elvárásoknak megfelelni, no, mert kik azok a mások, hogy elvárásokat fogalmazzanak meg??? Ebből legfeljebb az derül ki, hogy az elvárásokat megfogalmazó, illetve az azoknak megfelelni NEM akaró között ellentét van. Az ember életének nem az az értelme, hogy folyamatosan mások elvárásaival foglalkozzon, azoknak igyekezzen megfelelni, hanem, hogy a saját életét élje. Párkapcsolati típushiba, amikor valaki a párja alapvető tulajdonságait, szokásait akarja megváltoztatni különös ok nélkül, csak mert szerinte ez vagy az úgymond "nem normális"...

Mondjuk ebbe láthatóan Kérdező is beleesett, hisz azt írja: "Mindig is bíztam benne, hogy meg tudom változtatni és miattam (később már miattunk, gyermekeink születtek, most 3 évesek az ikreink.) leszokik az alkoholról."

Márpedig egy kapcsolatba azzal belekezdeni, hogy "majd én megváltoztatom" szerintem egy erkölcstelen dolog, azt jelzi, hogy az illető nem tiszteli a másik embert, szándékait, döntéseit. Meg az esetek 90+%-ában vesztes dolog is persze, mindkét fél (meg ha közben születnek gyerekek is, akkor persze több fél) számára.

2012. okt. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
55%
Én is alkoholista vagyok. Es Ésszeretek inni, ha ez alkoholizmus akkor én egy olyan alkoholista vagyok, aki szereti magát, és büszke arra, hogy egy illusztris klub tagja lehet. Egyáltalán nem azzal van a baj, hogy valaki alkoholista. Az a baj, hogy a férjed nem jó fej. Nagyon nem...
2015. szept. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!