Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom nagyon megváltozott az...

Párom nagyon megváltozott az utóbbi időben. Voltatok már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Mindketten huszonévesek vagyunk, 4 hónapja költöztünk össze. Amióta együtt élünk, azóta párom folyamatosan kioktat, hogy mit hogy kell csinálni a lakásban, nem tetszik neki, amit főzök, mert az nem olyan, mint anyukájáé. Beszól arra, hogy már megint főztem vagy ha többet eszek, mint ő. Nem tetszik neki, ha más véleményem vagyok, mint ő, ha nem ért vele vki egyet azt kapásból lehülyézi. Azt mondja, h ő csak racionálisan gondolkodik. Az az érthetetlen számomra, h miután leolt, 2-3 perc múlva meg bújik, szeretget...akkor meg lelkiismeret furdalásom lesz, h haragszom rá. Nem tudom hogy kezeljem a dolgot. Próbáltam vele 1x ezt megbeszélni, de akkor csodálkozott a dolgon és azt mondta, h nem érti állok hozzá ilyen ellenségesen, meg h szerinte én vagyok túl makacs. Persze neki makacs vagyok, mert nem ugrok neki mindenért, le tudok vele állni vitatkozni és ez nem jön be neki. Jó oké van, h neki van igaza bizonyos dolgokban, ezt nem vitatom. De képtelen elfogadni, ha én máshogy gondolkodom a dolgokról. 3 évig jártunk mielőtt összeköltözünk, akkor nem volt ilyen. Én úgy nőttem fel otthon, hogy bármikor szabadon elmondhattam a véleményemet, persze nem bántóan, mindig meghallgattak és nem ordítottak le.


Lehet, h hülyeség ilyeneken problémázni, de engem ez már nagyon-nagyon zavar és tényleg lassan nem tudok rá a páromként nézni, hanem egy főnökre aki mindig kioktat. Van amikor félek is már tőle...Volt vki hasonló helyzetben esetleg?


25/N


2012. okt. 3. 13:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig vártatok az összeköltözéssel. Lakva ismeri meg az ember a másikat igazán. Én is laktam már együtt olyannal, aki amúgy tök normális volt, de együtt lakni valami borzalom volt vele. Szét is mentünk hamar. Szerencsére most nincs ilyen gond, tök jól megvagyunk.
2012. okt. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Jégtánc ***** válasza:
79%
Nem voltam,de menekülj inkább:) Ebből azért egyértelmű hogy nem illetek össze .
2012. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
4%
Én örülök neki, ha egy férfi ilyen, azt jelenti, hogy határozott és erős akaratú, IGAZI FÉRFI. Az milyen lenne már, ha mindenért engedélyt kérne és a nő osztaná a lapokat? Nagy papucs lenne. Hagyd magad meghajlítani, de eltörni ne. Legyél kedves, "engedelmes", de persze nyilván legyen egy határ, amit meghúzol. Hadd érezze, hogy ő a férfi és ő irányít, mindkettőtöknek jobb lesz!
2012. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Az expasimmal voltam igy. 2 év járás után költöztünk össze,addig semmi baj nem volt,heti 1-1 együttalvásnál és többi napon 2-3 óráknál nem tűnik fel.De már összeköltözéskor ugy összevesztünk,hogy sirva zavartam el,velem olyan bunkón soha senki nem beszélt.Kibékültünk,deonnantól a fél év amit együtt laktunk szörnyű volt.Minden rossz volt amit csináltam. A kaja ízetlen,a lakás koszos, a ruhája nem szépen vasalt, miért fél órával később értem haza,minek veszek fel szoknyát dolgozni,miért mosok olyan gyakran hajat...Megelégeltem,átveszekedtünk még pár hetet,de kitettem,nem illettünk össze.


Párommal 4 hónap után összeköltöztünk,imádja a főztöm,kivasal ő is,takarit ugyanugy mint én, jön velem boltba és látja hogy nagy a sor,imádja ha csinosan öltözöm és rossz szava nincs hogy nekem nem egy szappan a teljes piperém (neki se).


Ezért irják,mondják sokan hogy házasságot csak összeköltözés után.Ott derül ki milyen is a másik valójában.


26/N

2012. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
13:40re ne hallgass,nem középkorban élünk
2012. okt. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

tényleg lakva ismeri ki az ember egymást.Ha sose ért meg téged akkor gond van..h nem ízlik a főztöd menjen haza anyukájához...miért félsz tőle???ez a legnagyobb baj.A saját szerelmedtől miért félsz???


27/N

2012. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

Össze kell csiszolódnotok. 2 különböző ember, 2 külön családból jöttetek, mindkettőtöknek alkalmazkodnia kell most a másikhoz. Most jönnek majd elő igazán a problémák, mert jönnek a szürke, unalmas hétköznapok, a gondok amiket együtt kell megoldanotok, előjönnek egymás hülyeségei, szokásai.


Ha úgy érzed nem fog működni az együttélés kettőtök között akkor lépj ki a kapcsolatból. Viszont, ha idővel van remény arra, hogy összecsiszolódtok, és mindketten tudtok változtatni a könnyebb együttélés érdekében akkor küzdeni kell érte.

2012. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Ez az egyik nekem legjobban tetsző változás a régi és a mai szokások között. Nyugodtan válogathat és váltogathat mindenki egészen addig, míg megtalálja a neki legjobban megfelelő párt. Hogy ne írjak túl hosszan, neked nem ő a megfelelő, nem érdeklik az érzéseid. Fiatal vagy, egy életed van, inkább legyél boldog. Persze más valaki mellett.
2012. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Jah, azt kifelejtettem, hogy amikor összeköltöztem a párommal ő is mondta párszor, hogy nem olyan az ebéd mint amilyet az anyja főz.


Én meg mondtam neki, hogy ha nem vetted volna észre én nem az anyád vagyok és én így főzök. Ha nem tetszik, nem eszel belőle vagy elmész haza és ott eszel.


Azóta nem szól egy szót se. :D

2012. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%
Uralkodni akar rajtad, magyarul csicska lettél, grat.!
2012. okt. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!