Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban ennyire rossz a...

Valóban ennyire rossz a statisztika vagy túlzott a nő az előadáson?

Figyelt kérdés

Férjem munkatársa mesélte hogy voltak egy előadáson,ahol a gyerekneveléssel kapcsolatos dolgokról beszélt a védőnő.Október végére várják a babát.

A nő azt mondta hogy 10 párból 5-6 elválik a gyerek születése utáni 1-2évben.

Számomra ez hihetetlen azért kérdezem meg tőletek hogy ez tényleg létezhet-e?Tényleg ennyire sok a válás?


2012. okt. 4. 08:20
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Nézd előző, szerintem itt azért elég egyértelmű, hogy a vizsgált sokaság azok a házastársak, akiknek gyerekük született, és gondolom országos adat, lévén ehhez nem kell interjúkat végezni, mind a házasságkötésre, mind a szülésre, mind a válásra kiválóan lehet szűrni a Népességnyilvántartó országos adatbázisából, elég lefuttatni 2-3 megfelelő lekérdezést.


Itt a statisztika nem ezért becsapós. Hanem azért, mert a házasság és a válás jó régóta egyéb paraméterek függvénye is, tehát a gyereket egyedül nevelő, és az elvált nem szinonim fogalmak, amikor éppen házasan lehet több huttatáshoz hutni akkor többen házasodnak, amikor éppen kvázi egyedülállóként, akkor többen nem vagy többen válnak, és ez teljesen független attól, hogy a gyereket egyedül, vagy közösen nevelik. Ez a politika statisztika-torzító hatása, pár éve egyik nagycsaládos ismerősöm vált pl, egyszerűen azért, mert ha a 8 gyereküket 5:3 arányban "elosztották" papíron, akkor 1,6 millió(!) forinttal több szocpolt tudtak igénybe venni az új családi házuk építéséhez, mint ha papíron is maradnak 8 gyerekes házastársak. Nekik se pénzfán termett a pénz, a növögető gyerekeknek kellett a nagyobb ház, hát nyilván rohantak a válóperes bíróhoz...

2012. okt. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Most olvastam egy pszichológiai kutatást, és ott említették, hogy a férfiak, akik megcsalják a feleségüket, azok először az első babával való terhességkor és annak születése körül csalják meg a feleségüket. Szóval elképzelhetőnek tartom, hogy ez többnyire kiderül, és a feleségek beadják a válópert. Valamint egy csomó férfi magától is megfutamodik, mert nem volt felkészülve a gyerekkel járó nyavalyákra, és magától lép ki a házasságból.


Meg egy másik kutatást is olvastam, ahol az volt, hogy a házasságokban az első gyerek születése után drasztikusan elkezd romlani a házastársak közti kapcsolat érzelmi boldogság-faktora, vagyis ez is végződhet válásban.


MIndent összevetve egyáltalán nem elképzelhetetlen.

2012. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Én el tudnám ezt hinni.Tényleg mást sem hallani.Csak éppen nem a születés utáni 1-2 évben válnak el,hanem utána.
2012. okt. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Hát egy kis túlzás van benne de valóban nagy a válások száma manapság..én a környezetemben nem ezt tapasztalom.szóval nem tudom mi lehet benne az igaszság.Nekem konkrétan 6 ismerősöm van akik pár éve válallaltak gyereket de még nem vált el egyik sem.
2012. okt. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Szeritnem attól függ hogy az ember hol él és milyen a gazdasági helyzet abban a régióban.Én Győr moson sopron megyében élek és itt viszonylag a nagy magyar átlaghoz mérten jobban élnek az emberek.A hetár közelsége miatt és amúgy is több a munkalehetőség és talán a fízetések is nagyobbak!Én itt nem azt látom az ismerősök körében,azt látom hogy viszonylag jól el vannak és nincsen anyagi gondj.A legtöb esetben a válláshoz az anyagi gondok vezetnek én szerintem,vgy a nő vagy a férfi besokal.Általában ezek játszanak közre és nem bírják a nagy nyomást ami a nélkülözéssel jár..
2012. okt. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
12 en is olvastam azt a kutatast benne is volt a szexuologiai tankonyvemben az apava valas cimu fejezetben sajnos igaz a ferfiak a terhesseg alatt csaljak meg eloszor a feleseguket. Sajnos az is bebizonyitott teny a hazassagok amik tonkremennek a gyerek szuletese utani 1-2 evben mennek tonkre Tenyek !! a kerdes mit kezdunk a tenyekkel tanulunk belole vagy strucc modra nem veszunk rola tudomast.
2012. okt. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
M orszagon anno 2011 ben a hazassagok 60% valssal vegzodik megint egy teny de mit is kezdunk vele hol a hiba miert van ez??
2012. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
A védőnő főleg az érzelmi részt boncolgatta.Hogy a párok ilyenkor többet veszekednek,feszültség a kialvatlanság miatt.Nem értenek egyet a gyerekneveléssel kapcsolatban stb.Feljött a pénz is persze,hogy egy gyerek jovabb több kiadással jár mintha ketten élnének egy családban.
2012. okt. 4. 10:24
 19/32 anonim ***** válasza:

ma 10:17


Teljesen egyértelmű hogy a gazdaságban kell keresni a hibát...mivel a pénztelenség és a nlkülözés megöli a kapcsolatokat és nagy részben hozzá járul annak a szét zilálásához.ény sok függ az emberen is de a pénztelenség egy plusz lehetőség arra hogy rosszl végződjön egy házasság vagy egy kapcsolat.Az emberek máról holnapra élnek idegeskednek hogy mi és hogyan lesz a holnap.Ezáltal az emberek nagyrésze nem tud egymással eleget foglalkozni mert az idegeskedés és a pénztelenség lekötik az ember figyelmét,egymás odafigyelésére már nem marad idő és kedv sem!Hiszen olyan energiákat vesz el az embertől és felemészti a párokat a kilátástalanság.A jobb élet reményében házasodnak össze hogy majd együtt könnyebb lesz,jó esetben könnyebb is,csak sajnos ez magyarországon nem megvalosítható.Külföldön sincs kolbászból a kerítés de jóval nyugostabb az élet és kemény munkával meglehet alapozni egy pénzügyileg biztos jövőt!Én azt vallom és hiszem hogy egy jó házasságban fontos hogy biztos és stabil anyagi helyzeten álljon.Csak magyarországon mind ez nehezzen megvalósítható és kevés embernek adatik meg!Én így látom és gondolom..és kimerem jelenteni,ha magyarországon a bérek 2-3 szorosa lenne a jelenleginél akkor fele ennyi válás nem lenne.

2012. okt. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
75%

Tény, hogy a házasságok nagyobb része válással végződik.

Az okok egy részét felsoroltátok, én hozzátennék még egyet, amit nagyon sok helyen látok, itt a gyakszin is elég olvasgatni a kérdéseket, és a környezetemben is tapasztalom:


Az egyik (vagy mindkét) szülő a gyereket helyezi előtérbe, és már csak anyának és apának tekintik egymást, nem funkcionálnak párként. Ez megöli a kapcsolatot. A terhesség alatti félrelépések oka is részben ez (plusz még az is, hogy a férfiak megijednek a felelősségtől, és attól, hogy mostantól csak a gyerekről fog szólni az életük, egyfajta korai kapuzárási pánik lehet ez).


Elkerülhető az esetek többségében, ha a pár egészségesen tudja kezelni a gyermek érkezését, és megmaradnak egymásnak férfinak és nőnek. Tehát attól, hogy ott a baba, még időt és energiát fordítanak egymásra is: pl. miután lefekszik a gyerek, egy-egy pohár borral kiülnek az erkélyre összebújva beszélgetni, és amint lehet, csinálnak közös programokat kettesben. Nem vitatom, hogy nehéz megoldani, de hosszú távon a gyerek érdeke EZ: nem pedig az, hogy csonka családban, vagy egymástól totálisan elhidegült szülők között nőjön fel. A házasság nem csak vagyonközösség és gyereknevelő kft., hanem PÁRkapcsolat, amiben kiemelten fontos a kommunikáció és az intimitás. A nő legyen nő, a férfi legyen férfi, adják meg egymásnak erre az esélyt, és csak másodsorban legyenek anya és apa! Nehéz? Nehéz! De ha 2-5-10 év távlatában nézünk előre, akkor létfontosságú!

2012. okt. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!