Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban ennyire rossz a...

Valóban ennyire rossz a statisztika vagy túlzott a nő az előadáson?

Figyelt kérdés

Férjem munkatársa mesélte hogy voltak egy előadáson,ahol a gyerekneveléssel kapcsolatos dolgokról beszélt a védőnő.Október végére várják a babát.

A nő azt mondta hogy 10 párból 5-6 elválik a gyerek születése utáni 1-2évben.

Számomra ez hihetetlen azért kérdezem meg tőletek hogy ez tényleg létezhet-e?Tényleg ennyire sok a válás?


2012. okt. 4. 08:20
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
a hazassag anyagi resze nem hiszem ok lenne inkabb egy faktor ami megadja az utolso kegyelemdofest a kapcsolatnak hiszen gazdag jomodu emberek hazassaga ua tonremegy mint a csoroke.Ne hidjuk a penz a jolet a megoldas barmire is hiszen a haboru utan nem volt semmi es megis voltak jo hazassagok.Azt hiszem az emberek erkolcsi modori nevelesi hozzaallasi beallitotsagaval annak nagy gondok.Olvashatjuk itt is a gyik ban ha egy kapcsolat docog sertett az egyik fel sok tanacs igy szol ,,dobd ki keress masikat,,nincs erteke egy kapcsolatnak nem jelent semmit a hazassag nincs osszetarto ero sok ember a manak el ,,egyszer elunk,, es ,,nekem minden jar,, Itt van a gond a tolerancia szint nulla mindenki a legjobbat erdemli sajat maga szerint.Ha a nok es a ferfiak is turelmesebbek alazatosabbak lennenek es feretennek a buszkeseguket es egymasnak megbocsajtananak es turelmesek lenennek es komolyan vennek a joban roszban szegenysegben egeszsegben betegsegben eskut akkor a hazassagok tartosabbak lennenek. ezen kivul ha a nok a szexet nem bunteto jutalmazo eszkoznek hasznalnak akkor kevesebb ferfi keresne mashol az intimitast.Ha a hazasparok egymassal is toltenenek el ido nem csak egymas mellett akkor a valasi statisztika csokkenne.Ha a ferjed feleseged lenne a vilagon a legfontosabb szamodra akkor nem lennenek gondok a kapcsolatokkal.
2012. okt. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyik (vagy mindkét) szülő a gyereket helyezi előtérbe, és már csak anyának és apának tekintik egymást, nem funkcionálnak párként. Ez megöli a kapcsolatot." - egyetértek, szerintem ez az egyik döntő momentum.

A másik döntő momentumot meg szerintem úgy hívják, hogy ELVÁRÁSOK. Az un. "gazdasági okok" zöme is inkább ebbe a csoportba tartozik, az még szerencsére nem gyakori, hogy ténylegesen abszolút értelemben vett nyomorról beszéljünk. Ugye ebből is adódik az a vita, hogy az emberek egyik csoportja vehemensen állítja, hogy de az anyagi/gazdasági okok, a másik csoportja meg erre közli azt a valós tényt, hogy de tucatjával vannak nálunk szegényebb országok, sokkalta jobb demográfiai és válási adatokkal, illetve, hogy nálunk is mondjuk 30 éve nem voltak általában gazdagabbak az emberek, mégis sokkal nagyobb volt a gyerekvállalási hajlandóság, és a házasságok sokkal kisebb számban végződtek válással. Szóval az un. "anyagi okokat" sokkal helyesebb "elvárások" címszóval kezelni, mittudomén 30 éve tök természetes volt, hogy a szülő BKV-val viszi a gyereket óvodába/iskolába, ma meg váláshoz vezető vitákat generálhat a "bezzeg nekünk miért nem telik személyautó fenntartására"... szóval a valódi ok belül van.

Az un. "gazdasági okok" másik fele meg valójában a létbizonytalanság címszóval írható le, nem attól tartunk, hogy ma éheznénk, hanem nem vagyunk biztosak benne, hogy holnap nem fogunk-e, és ettől nyilván feszültek, ingerültek vagyunk.

2012. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
A fiam 3 és fél éves. Most ment oviba. A csoportjában lévő gyerekek szüleinek több mint fele elvált. Szóval ha ebből indulok ki, lehet valami a statisztikában.
2012. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Egyszer tett fel egy kérdést itt egy óvónő, hogy milyen szörnyű, hogy a csoportjában lévő minden második gyereket egyedül nevel az anyja, vagy az anya állandóan váltogatja a pasijait, és a kisgyerek meg össze van zavarodva. Szóval ez is megerősíti, hogy a védőnő nem túlzott.
2012. okt. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Az előző két válaszolóhoz még hozzátenném azt is, hogy ha csak az itt feltett kérdéseket nézzük meg a Válás kategóriában, hogy hány olyan van ahol pici babával válnának, hát, nem biztos hogy túloz az a statisztika... De szerintem ennek az oka az, hogy sokan nem harmonikus kapcsolatba vállalnak babát, hanem vagy becsúszik hamar és gyorsan összeházasodnak, majd rájönnek, hogy mégse jó, vagy a házasság megmentéseként döntenek a gyerek mellett, és rájönnek, hogy bizony az nem megmenti hanem megnehezíti - hasonlóan az olyan házasodókhoz, akik egy döglődő kapcsolatot próbálnak így feléleszteni.
2012. okt. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
52%

Én most azon kezdtem el gondolkodni ezt a parázs vitát kiváltó kérdést,

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

és a hozzá kapcsolódó, az ottani #45-ös hozzászólásnál linkelt cikket olvasva, hogy nem-e egy megjelenő új életstratégiáról van szó. Ugyanis vitathatatlan, hogy a genetikai determináció utódnemzés kapcsán a nőket az alfahímek felé hajtja, viszont a közös gyerekneveléshez és a modern családi élethez meg pont a más tulajdonságú férfiak az ideálisak. Ebből adódó logikus forgatókönyv lehet, hogy a nő előbb keres egy "rosszfiút", biztosítandó az evolúcióban előnyösebb genetikai anyagot, majd 1-2 éven belül kiábrándul és szakít - hisz onnantól már nem ezekre a tulajdonságokra van szüksége - és keres egy az utód neveléséhez előnyösebb gondoskodó "jófiút"...

És még azt se tételezem fel, hogy ezt az adott nők tudatosan csinálnák, az egész végbemehet simán ösztön-szinten is, vágy majd kiábrándulás.

2012. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom (a # 46 voltam a belinkelt kérdésnél, ott leírtam, hogy mit látok).
2012. okt. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Sok o. parrol hallottam aki elvalt gyerek utan, de nem feltetlenul a gyerek miatt. Vannak akik elvalnak, egyedul maradnak gyerekkel, azutan ujra meghazasodnak egy masik partnerrel, szuletik kozos gyerek is, es egyutt is maradnak. Sokan meggondolatlanul, talan tul fiatalon hazasodnak es alapitanak csaladot, tanulnak a karukbol, es mennek tovabb. Ha nem lenne az elso hazasagukbol gyerekuk, akkor lehet, hogy lenne mas hozza nem illotol. Ezzel azt akarom mondani, hogy sokan jobban atgondoljak a dolgokat a rossz utan, felnotesebben nem kapkodva stb... Sokan igazodnak az iratlan torvenyekhez, korhoz kotik a szulest stb... Szerintem sok esetben nem a gyerek, hanem a meggondolatlansag a bunos. Ezt a statisztika nem tudja kimutatni, tul felszines.
2012. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

#26 - a belinkelt oldal egy deklaráltan hímsoviniszta blog. Ne ebből induljunk ki.



Az tény (KSH adat), hogy 10-ből 5-6 házasság válással végződik. Ha igaz lenne, amit a hölgy mondott, akkor CSAK a gyerek miatt válnának. Viszont kétlem, hogy ez lenne az egyetlen ok. Szerintem jóval gyakoribb, hogy egyszerűen nem megalapozott a párválasztás.


[link] - ezt a cikket ajánlom gondolatindítónak, hogy min csúszhat meg leginkább egy házasság és vezethet váláshoz. Szerintem ez az alapprobléma. A többi már csak hab a tornán, vagy azok az utolsó cseppek, amitől túlcsordul a pohár.

2012. okt. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

kedves 10es nézzen utána a reprezentatív mintavétel fogalmának, mert amit ott leírt az már fizikailag fájt....


nos, a kérdéssel kapcsolatban annyit, hogy akár kezdhetném a saját példámmal, illetve a velem egyidős barátnőmével. pedig nem vagyok már mai csirke, hamarosan 25 leszek. apuka születés után nem sokkal meg is pattant.


de hogy mai példákkal is szolgáljak: a kolléganőim közt van jónéhány olyan, akinek pár éves a gyereke, és elvált.


pont emiatt mondtam azt a páromnak, hogy egyelőre nem házasodunk, mert minek? nem lenne semmilyen alapja annak, hogy aláírjunk egy papírt, és nem szeretném magunkat egy jogi börtönbe zárni ezzel a lépéssel.

majd ha a közös gyerekünk elmúlt 5 éves, túléltük az élet addigi viharait és még együtt vagyunk, akkor lehet róla szó. nem kell házassági papír se a hitel, se az állítólagos jobb megítélés miatt.

2012. okt. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!