Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen, amikor...

Miért vagyok ilyen, amikor anya nem így nevelt?

Figyelt kérdés
Anya egyedül nevelt,mert apukámmal 5 éves koromban elváltak.Nem éltünk soha nagy lábon,de próbált mindent megadni nekem,amit csak tudott.Viszont én 18 éves koromban kapcsolatba kezdtem egy nálam idősebb,családos férfival.Nem ez volt életem legbölcsebb döntése,de teljesen beleszerettem.Ő pedig esélyt adott arra,hogy egy jobb életem legyen,rendszeresen pénzt adott,elvitt vásárolni vagy ajándékokat adott.Örültem neki,mert bármit megvehettem magamnak,olyan helyekre mehettem,ahová sosem gondoltam,hogy eljutok és ez az egész a mai napig tart.Anyával már alig beszélek,mert szerinte ez nem helyes,de engem nem zavar ez a helyzet.Sőt,örülök,hogy nem kell dolgoznom és azt csinálok,amit szeretnék.
2012. okt. 4. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Miért a kérdés, ha élvezed a mostani életed?


Amúgy a véleményem: te csak egy kitartott k*rva vagy, akit egyáltalán nem irigylek, mivel ez szánalmas.

2012. okt. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nincs bajom az életemmel,de nem értem,hogy mitől lettem ilyen,amikor anya nem így nevelt régen.

Nem véleményt kérdeztem.

2012. okt. 4. 10:03
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Anyukád szerintem nem csak nem helyesli amit csinálsz, de fél attól is, hogy mi lesz akkor, amikor ez az ember rád un. Mondjuk eléred a 27. életévedet és lecserél egy 18-asra. Feleségével megtette, veled miért ne tenné (csak mondjuk téged nem fog megtartani mellékvágányon, mint az asszonyt)? És azután mihez kezdesz?

Anyukád próbálta megalapozni a jövődet. Lehet hogy most jó, csodás, kényelmes meg minden, de mi lesz később? Előbb utóbb el kell tartani magadat és az tanulás és munkatapasztalat nélkül közel a 30-hoz nehezen fog menni.

2012. okt. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval.
2012. okt. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok.

Csinálj valami sulit és akkor Anyud is megnyugszik egy kicsit és javulni fog a viszonyotok. + Neked is meg van alapozva a jövőd.

A kérdésedre meg a válasz, hogy nagyon nehéz a macerás utat választani az élethez, ha van könnyebb út is. Mikor általánosiskolás voltam, kérdezték ki a példaképem. Mondtam az áram. (Bátyám mondja mindig, hogy az áram a legokosabb jószág, mindig a legkisebb ellenállás felé halad.)

2012. okt. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A pénz elveszi az emberek eszét.

De jól gondold meg mit teszel, vagy mit nem, én tanultan is alig bírok elhelyezkedni, veled mi lesz akkor így, hogy a kisujjad nem mozdítottad meg munkaügyben? Hidd el, ez a csak a mának élj, hosszú távra hülyeség.

És mivel te csak egy szerető vagy, ki vagy használva, pár év múlva már lehet ki fog vágni egy még fiatalabb, feszesebb bukszáért. Ha a saját feleségével valaki ilyen gerinctelen, ne hidd azt, hogy neked kedvezni fog örökké.

2012. okt. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Anyukád egyedül nevelt fel. Szerintem nem tartja jó ötletnek hogy érzelmileg és anyagilag függj valakitől.

Amúgy szerintem apakomplexusod van.

Családmoban is megtörtént ez unokatesómmal. Apja nélkül nőtt fel, majd 18 évesen elköltözött otthonról és egy 42 éves pasi tartja el (miközben a férfinak van családja). Azt mondja ő is, hogy szerelmes...

2012. okt. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

mert ilyen az ember. akkor kezdi atgondolni a dolgait amikor fajni kezd a rossz dontes. amig minden jol megy es nincs tul sok elettapasztalata sem addig ez van.

en is belecsusztam egy hasonlo rossz dontesbe, es egesz addig elveztem mig nem siklott felre az egesz. pedig kicsit tobb tapasztalatom is van mint neked valoszinuleg, meg elveim is vannak elvileg. es megis. hibazunk, bunosok vagyunk mind.

majd akkor fogod banni ha pofara estel. es sajnos pofara fogsz esni elobb-utobb vagy igy vagy ugy. igy valunk emberre, igy tanulunk.

2012. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem helyesli anyukád amit művelsz. Gondolkodj egy kicsit: felnevelt egyedül, mert apád a könnyebb utat választotta, ahogy te is. És ő már azt is tudja, mikor hoppon maradsz, megint őt rángatod elő, tőle várod majd a segítséget. Igen, tanulási folyamatnak szokták hívni álnéven, valójában csak a hülye tanul saját kárán.
2012. okt. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első nagyon jól látja a dolgokat.

Azt sajnos nem tudjuk, hogy miért szeretsz ingyenélőként élni. Engem nagyon zavarna, ha más tartana el.

Nem vagyunk egyformák. :)

2012. okt. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!