Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mint elvált szülő, mennyi...

Mint elvált szülő, mennyi időt, milyen minőségben kell az új párral foglalkozni?

Figyelt kérdés

Mint elvált szülő, mennyi időt, milyen minőségben kell az új párral foglalkozni, ha az a te CÉLod, hogy vele az életed leéld, közös családotok legyen? A hangsúly azon van, hogy komolyan szeretnél olyan kapcsolatot, ami komoly.


Ami adott, hogy mint férfi a gyermekedet, aki alig 5 éves havi szinten elhozod 14 napra, de nem hetekre bontva, hanem amikor jól esik.


Adott a kapcsolat is ami 4 éve tart, együtt élve.


A kérdés, hogy amikor elhozod a gyerekedet, mit csinálsz? Mi a normális.

1)úgy éltek akkor, mintha normális család lennétek, a mindennapos teendőket, mint szülő elvégeznéd, ezt-azt megjavítani, a pároddal is beszélgetsz

2)te semmit nem csinálsz a közös háztartásban azokon a napokon, mert a teljes figyelmed a gyerekre szánod, egy percre olyankor nem hagyod egyedül, vagy a párodra. Emellett a pároddal így nem is beszélgetsz minőségileg, mert ugye nincs rá idő így. Esetleg ezt meg is mondod neki, hogy ezeken a napokon ne számítson arra, hogy foglalkozol vele is, mert a gyerekkel lehet csak kizárólagosan.


Mint nő, aki komoly kapcsolatot szeretne, elég lenne, hogy havi két hetet hozzád sem szólnak, max hogy kérsz-e te is enni?

Mint nő, hogy viselkednél, ha a 1 vagy 2 eset állna fenn?


2012. okt. 5. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy tégy, ahogy jónak látod.

Az új párod tudta, hogy van gyermeked, ezzel együtt választott téged. És ha 4 éve működik ez a rendszer, amiben jelenleg éltek, akkor nem hiszem, hogy bármi probléma van.

2012. okt. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az első normális szerintem.

De ez nagyban függ attól, hogy milyen a gyerek és az új pár kapcsolata.


Illetve - bár mi nem vagyunk elválva - de vannak csak apás és csak anyás programok is.

2012. okt. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát fele hónapot ott van a gyerek.

Nem normális hogy nem egy családként viselkedjenek.


gondolom te az új pár vagy,és a pasi le se kakil amikor ott a gyerek.


Jó vége nem lesz az tuti.

2012. okt. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, eltaláltad. Én is a végére vagyok kíváncsi, mert ez nem kapcsolat, ha én olyankor nem létezem.
2012. okt. 5. 09:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknek is az lenne az érdeke, hogy a szüleitől életképes, egészséges párkapcsolatot lásson mintaképpen, hiszen ez kihatással lesz az egész életére. Ez, amit leírtál messze nem az.


A párod mit mond erre? Tudja, mit érzel, mit gondolsz erről? Ha nem hisz neked, hogy ez rossz, próbáld meg ezzel foglalkozó könyvekkel meggyőzni, vagy akár beszélhettek egy gyermekpszichológussal is a dologról. Ha ennyit foglalkozik vele, nyilván jót szeretne neki, de ehhez tudnia kéne azt is, hogy amit csinál, az nem az.

2012. okt. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem illik ilyet kérdezni, de mit tud ez a pasi hogy ezt 4 éve tűröd? Ilyen jó az ágyban? Gazdag? Ismer valami jedi elmetrükköt?
2012. okt. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem normális, ha olyankor nem foglalkozik veled. Ő se örülne neki, ha mondjuk szülnél egy gyereket, és onnantól kezdve vele nem foglalkoznál. Amikor jön hozzánk párom kislánya, általában egy hetet tölt velünk. Ilyenkor olyanok vagyunk, mint egy család. Én is foglalkozom a kislánnyal, párom is, de foglalkozunk egymással is. Nyilván kevesebbet, de ez természetes, a közös gyermek esetén sem lesz annyi időnk egymásra. Ilyenkor ugyanúgy felváltva látjuk el a házimunkát, akinek ideje van rá.
2012. okt. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amíg kisebb volt a gyerek, addig közös volt szinte minden, mert nem nagyon tudott vele mit kezdeni. Amióta lehet beszélgetni vele értelmesen, azóta van ez.

De ha közös gyerekünk lenne, akkor sem állna meg az élet, ugyanúgy lenne háztartás, egyebek. szerinte ez teljesen a helyén van, hogy ilyenkor csak vele van, egy puszit sem kapok. Ezzel ő gondolom kompenzálni akarja, hogy nem egész hónapban látja, de így meg nem lesz párkapcsolata, vagyis neki ez így jó, és szeretné, ha ez nekem is így jó lenne.

2012. okt. 5. 10:06
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Úgy látom, hogy Te is meg akarod magad győzni a párod igazáról. Pedig ez nem így működik, hogy a hónap felében nem foglalkozik veled. Ha havi 1-2 napot töltene nálatok a gyerek, az érthető, de ez nem. Az is oké, ha néha kettesben akarna a gyermekkel lenni. Ismerek én is ilyen típusú embert, aki mindenféle ürüggyel próbál kibújni egy kapcsolat "kötelezettségei" alól, pedig amúgy jó ember, szereti a gyerekét, csak ha épp valamihez nincs kedve, akkor ráfogja, hogy a gyerek miatt nem tesz meg ezt vagy azt. Az meg végképp jelzés értékű, hogy amíg kicsi volt a gyermek, addig meg természetes volt neki, hogy Te is besegítettél, és nem így éltetek. Azon kívül nem lehet mást ajánlani, hogy beszéljetek erről, és ne hagyd magad lerázni. Ha Te így nem érzed jól magad, ne erőltesd magad ebbe a helyzetbe.
2012. okt. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én párom csak kéthetente hétvégén hozza el a 6 évesét, de majdnem ugyanúgy foglalkozik velem akkor is. Egy kerek család vagyunk, én is vagyok a gyerekével mintha én lennék az anyja, és a barátom is úgy van velem mintha a gyerek anyukája lennék és egy "eredeti" család lennénk. Nem normális amit a párod csinál, mert ez azt jelenti hogy csak két hetente vagy fontos neki. Nem jó hír, és ha hagyod hogy ez így kövüljön be akkor ne is számíts jobbra. Vagy értesd meg vele hogy neked is vannak igényeid akkor is ha a gyereke ott van, vagy pedig döntsd el hogy kell egy egy ilyen ember neked társul. De azt jól gondold meg hogy szülsz e neki gyereket, mert lehet hogy vele sem fog foglalkozni amikor az elsőszülött ott van. Vigyázz.
2012. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!