Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő mennyire szólhat bele...

A szülő mennyire szólhat bele a párválasztásba?

Figyelt kérdés
Itt főleg felnőtt akár 25 éves kor feletti emberekre gondolok akiknek beleszólnak, hogy kit válasszanak párul maguknak. Mik azok az érvek amiket elfogadtok és mi az aminek nincs értelme. Én úgy gondolom, hogy ha a szülő normálisan elmondja a véleményét esetleg tiltja? ennyi idősen az még belefér. De vajon nem igaz az, hogy minél jobban tiltja annál jobban belefog menni az illető ebbe a párkapcsolatba?
2012. okt. 5. 11:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmibe nem szólhat bele, pláne nem tilthat.

Elmondhatja a véleményét, de csakis kulturáltan, elvégre az nem az ő élete.

2012. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy mindenkinek joga van a saját véleményéhez, így a szülőnek is lehet véleménye gyermeke választottjáról. Akár 18, akár 25, akár 50 éves. Véleménye lehet. Hogy azt ki hallgatja meg, és ki ad neki nyomatékot már más kérdés. Ha egy felnőtt ember kapcsolatot alakít ki egy másikkal, az két emberre tartozik. Arra a kettőre, akik a kapcsolatban vannak. Sem rokonok, sem barátok nem szólhatnak ebbe bele. Ha egy "gyerek" lelkileg felnőtt, legyen akárhány éves, nem enged beleszólást a magánéletébe. Mert az az ő belső világa. Akár tetszik a szülöknek, akár nem, ezen a ponton ők már nem irányítanak és nem is irányíthatnak. Semmi közük hozzá! Lehet támogatni, lehet tiltani, de teljesen érett, felnőtt ember esetén ezeknek nincs hatása a kapcsolatra. Ha mégis van hatása, akkor ott úgy gondolom, nem felnőtt emberről van szó, hanem egy felnőttséget játszó gyerek ellenkezéséről, dacáról. Ez is kortól független. Egy boldog, kiegyensúlyozott párkapcsolathoz felnőttek kellenek. És akkor nincs helye családi beleegyezésnek, vagy tiltásnak. L28
2012. okt. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem olyan indokkal próbáltak a páromtól elválasztani, hogy pl. nekem olyan férfi kellene, aki anyagilag jobban áll mint ő, szóval véleményük szerint mi ezért nem illünk össze... Aztán utána jött, hogy nekik külsőre se megfelelő. Végül pedig azzal érveltek, hogy a párom engem csak arra használ, hogy heti 1x kielégítse a vágyait. (3.5 évig távkapcsolatban éltünk, heti egy találkozókkal, mert máshogy nem tudtuk megoldani a munka és a tanulás miatt).


Egyik érvet se fogadtam el. Úgy éreztem, hogy ők nem ismerik őt igazán, nem is akarják megismerni, szóval ne alkossanak róla véleményt. Teljesen hidegen hagyott amit mondtak. Azóta már együtt élünk, egy rossz szavuk sincs rá. Ráadásul, mivel a párom és a családja régebben rossz anyagi helyzetben voltak mint mi (mármint a szüleim), ez ugye zavarta a szüleimet. Nos, fordult a kocka, jelenleg engem ő tart el, mert nem sikerült még elhelyezkednem pályakezdőként a tanulmányaim befejezése után. Viszont ezért soha egy rossz szót nem szólt, mert tudja, hogy én se jókedvemből ülök itthon jelenleg.

2012. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

* régebben rossz anyagi helyzetben voltak mint mi


Jav; rosszabb anyagi helyzetben


Bocsi, elírtam.

2012. okt. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A jó szülő elmondja a véleményét, a jó gyerek pedig szépen meghallgatja. De a választás az csakis a "gyereken" múlik!

Egy 23-25 éves ember már nem is gyerek, ezért nem helytálló hogy a szülő bármit is tiltson neki.

A szülőnek tiszteletben kell tartania gyermeke választottját, akkor is ha neki személy szerint nem tetszik, nem szimpatikus.

Ha a gyermek választottja valóban nem jó, teszem azt, mert egy drogos, alkoholista, agresszív férfi, akkor is csak annyit tehetünk hogy elmondjuk a véleményünket, az ész érveket amik ellene szólnak, felnyitjuk a szemét.

Az, hogy a gyerek látni akar e, azt csak tőle függ...


Ha hibázik, az nem baj, tanul belőle, később nem választ ilyen párt magának, vagy -jobban- hallgat a mamára. :)

2012. okt. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Véleményt mondhat, ahogy egy gyerek is elmondhatja a véleményét a szülei párválasztásáról.

Felnőtt emberekről van szó, övék a döntés és a felelősség is.

A szülő 18 évet kap arra, hogy segítsen kialakítani a gyereke ítélőképességét. Ha erről úgy érzi lecsúszott, az az ő baja.

2012. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Elmondja a véleményét, aztán annyi.

A gyerek és szülő kapcsolatának kell olyannak lennie, hogy a gyerek tudja, mit fogadjon meg és miért mondták a szülei, amit mondtak.

2012. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Teljesen egyetértek veletek. Nem lakok már otthon csak úgye néha hazajárok. Akkor is csak azért, hogy egy két pofont kapjak vagy akár jobban is megver, mert nem azt csinálom amit ő. Ráadásul nem tudja, hogy én ezzel a fiúval vagyok kapcsolatban csak annyi, hogy interneten!!! szoktam vele beszélni. De még abba is beleszól, hogy ki a barátnőm és, hogy kikkel beszélhetek és kikkel nem. A verés mellé érvel, de úgy mint az egyik kedves válaszolónak, hogy mondjuk nagyobb darab vagy éppen egy évvel fiatalabb tőlem vagy mert csak egyszerűen nem illik a családba. Mégis egy ilyen "anya" mit vár, hogy a gyerek majd továbbra is szeretni fogja? És nem lakok már otthon, de igy is telefonon is neten is ezt hallgatom tőle. Idegileg teljesen kikészít.
2012. okt. 5. 11:43
 9/15 anonim ***** válasza:

Jézusom. Ez nagyon durva. :S

Sajnálom...

Nem normális az, amit anyukád csinál, de hát ezt te is tudod. 18 éves elmúltál és megüt, megver a párválasztásod, baráti köröd miatt? Elhiszem hogy kivagy.

Próbálj meg minél távolabb kerülni tőle...

Keresd a boldogságod más dolgokban, mert úgy látszik anyukádtól ezt nem fogod megkapni.

2012. okt. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
De minek mész haza, ha bántanak?
2012. okt. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!