Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti csaladotokban hany auto...

A ti csaladotokban hany auto van? Miota van?

Figyelt kérdés
A kerdes hattere mogott az all, hogy en jelenleg kolis vagyok es latom a tobbieket. Lekoltozesnel mindenki kocsival jon, amibe ugye minden fontos dolog befer, en meg a kis borondombe nem tudok betenni 2-3 labast, mert sem en, sem a borond nem birna. A mi csaladunkba senkinek nincs es nem is volt autoja, a kornyezetemben se szokvanyos. Tudom, hogy a kozepreteg alatt helyezkedek el, de akkor is furcsa, hogy az egyetemen az enyemen kivul minden csaladnak van legalabb 1. Ez tenyleg ilyen termeszetesse valt? Olyan, mint a tv? Ez most butan hangzik, de komolyan erdekel, masoknal hogy van ez.
2012. okt. 5. 15:33
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
49%
Anyukámnak van 1, a barátjának van 1 (együtt élnek), apukámnak van 1 és a feleségének is van 1. Mindkét nagymamámnak szintén van saját autója. Ha felvesznek egyetemre, én is kapok majd egy sajátot.
2012. okt. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
71%

Miota az eszemet tudom mindég volt autonk.Férjemnek is van (vagyis már nekunk, mert ezt kozosen vettuk). Fizetésébol vett olcso használt autot,amikor végzett az iskolával és el kezdett dolgozni. Osszesporolta magának. Rokonoknak is van, átlagban családonként 2 is. (apának és a fiának) Nem meno autokra gondolok, amik milliokba kerulnek, hanem ilyen 15-20 éves autokra.

25N

2012. okt. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
58%

Nekünk 5 éve van autónk (még hiteles), 9 éve vagyunk házasok.

Szüleinknek, tesóinknak is van 1-1 (felnőtt, családos emberek már ők is).

A játszótéren van egy család (pesti kerület), akiknek nincs autójuk, apának jogsija sincs (mindkét szülő nagyon értelmes, több diplomások, apa vezető beosztásban).

Nem bántásból, vagy lenézésből írom, félre ne érts, de kicsit olyan csodabogárnak tartom őket, el sem tudom képzelni hogy kisgyerekkel autó nélkül legyünk.

Én 36 éves vagyok, és 18 éve van jogosítványom, húgom is megszerezte érettségire, ahogy az osztálytársak 90%-a.

2012. okt. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
95%

Én amióta az eszemet tudom van autónk. Régen nem is használtuk sokszor, csak ha nagyszülőkhöz mentünk, akik több száz km-re éltek, vagy nagyobb bevásárlásnál.

Azóta elköltöztünk a városból és két autó van a családban. Az egyik apu céges autója, papíron nem sok közünk van hozzá azt leszámítva, hogy vezethetjük. Apu jár vele munkába, haza és üzleti utakra, mindent (a benzint is) a cég fizet.


A másik autó a miénk, anyu ezzel jár dolgozik, én megyek vele az egyetemre reggel, délután buszozok haza. Van jogsim, de nagyon ritkán használom csak az autót. Anyu is igyekszik beosztani, hogy a lehető legkevesebbet használja, csak meló, esetleg bolt, aztán este haza. Drága ahhoz, hogy ennél többre "fussa", de tény, hogy nagy biztonság érzetet ad, hogy bármi történik itt van, csak be kell ülni és mehetünk.


A kolis egyetemista társaim megoldják úgy, hogy akik egy irányból jönnek, azok eljönnek egy autóval. Avagy aki végképp nem tud autózni, az két-három hétig minden hétvégén hazamegy és folyamatosan hozza vissza a cuccokat, év végén pár héttel előbb elkezd hazapakolni.

2012. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
52%

Mi szerintem a középréteghez tartozunk és még sincs autónk.

Talán ezért is tartozunk oda mert nem költünk egy vagyont autóra.

2012. okt. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk nincs, mert pesti gyerek vagyok és világ életemben tömegközlekedtünk, max taxiztunk. Szerintem csak vidéken ennyire fontos, ahol nehezebb a közlekedés.
2012. okt. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnek 1 van, nekünk most 1 se, de gyűjtünk rá, párom szüleink 2 van, de volt 3 is.
2012. okt. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
En is pesti vagyok, es a tomegkozlekedes tenyleg praktikusabb. Ellenben a kolis tarsaim videkiek, 99%-ban. Jogsim egyebkent van, de azt mas okbol csinaltam, valahova kellett. Szeretnek autot, de nekem nem letszukseglet, meg a csaladomnak se. Ezert volt furcsa, hogy itt az.
2012. okt. 5. 15:52
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk soha nem volt autónk,most a férjemmel már van 1 autónk-lizinges.De 27 évig nem volt,én is Pesti vagyok.
2012. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim válasza:
100%
Nővérem úgy volt kollégista Szegeden, tőlünk 300 km-re 5 éven keresztül, h egyszer sem vittük el kocsival. A vonat és a busz minden csomagot elvitt. Sohasem panaszkodott, h neki ez nem felel meg.
2012. okt. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!