Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket vállalni a nagyszülői...

Gyereket vállalni a nagyszülői támogatásra alapozva?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt élünk. Én 25 vagyok, ő 28.

Egyetem mellett dolgoztam és sajnos volt egy súlyos balesetem, így csak tavaly lett meg a diplomám. Nem sokkal utána kirúgtak, most van egy új munkahelyem 6 hónapja. Emiatt csak gyes-t és családit kapnék, ami elég kevés.


Anyósom mondogatja egy ideje hogy szeretne unokát és hogy majd segít meg támogat anyagilag. Én viszont nem szeretnék tőle függni.

Most a párom is mondta, hogy ez nem akkora tragédia, vállaljuk be így a gyereket.


Ti mit gondoltok?


2012. okt. 5. 16:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
82%
Biztos, hogy nem szülnék így. Persze támogatni fognak de azért nem a nagyinak kell mindent állnia. A 40 ezres gyes+családi pedig semmire sem elég. Várj még egy fél évet és majd utána, még fiatal vagy annyi bőven belefér.
2012. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Hát... hát. Nem vészmadárkodom, és nem ismerem anyósodat, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy néhány év(hónap) múlva nem fogja a fejetekhez vágni, hogy az ő nyakára szültél gyereket, és különben is, úgy neveld a gyereket, ahogy ő akarja, mert különben kihajít.
2012. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Én még várnék vele addig, míg mi el tudjuk tartani és felnevelni a gyemeket.
2012. okt. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

Én ilyenbe tuti nem mennék bele. Nyilván a nagyinak köze van a gyerekhez, de ha tőle függnétek anyagilag, akkor simán benne lenne a pakliban, hogy bele akarna szólni a nevelésébe, mert hát ő adja a pénzt, joga van hozzá. Nem feltételezem, hogy anyósod valami hárpia, de láttam már nem egy olyat, ahol ilyen módon a gyerek bele volt kényszerítve sok dologba, pl. járjon templomba és áldozzon/bérmálkozzon, milyen suliba járjon, miket kapjon/ne kapjon meg, később hogy hova mehet, lehet-e táboroznia stb.

Másrészt ha anyukád lenne, az szerintem sokkal inkább lenne elfogadható, mert nála sokkal valószínűbb, hogy egyeznek a nézetek a gyereknevelésről (mégiscsak ő nevelt téged is), de még így sem biztos. Anyósnál ez még neccesebb.

2012. okt. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%
Várd meg amíg lesz annyi munkaviszonyod, hogy TGYÁSt kapj. Ha anyósod még tartaná magát az ígértekhez, attól függetlenül vele is történhet bármi, ami után már nem tudna titeket támogatni. Gondolj csak bele, veled is nemrég történt egy baleset és milyen következményei voltak.
2012. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
Azt gondolom, amit te. Ne függj tőle, ne vállalj csak azért, mert ő támogatná. A legtöbb ember úgy gondolkodik, hogy amiért "fizetett", az az övé, beleszólhat stb.
2012. okt. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Mivel te csak 25 vagy, semmi gond nincs abból, hogyha 3-4 év múlva szülsz.

Én a helyedben várnék, nagyon jó a nagyszülői segítség (nekem is van, anyagi és gyerekvigyázás), de ez csak maximum egy kis plusz legyen, ne ettől függjetek.

2012. okt. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

És tudod, hogy mi lesz a nagyszülői támogatás?

Eheted majd megállás nélkül a főztjét, ha tetszik,ha nem.Meg esetleg beszerez ezer éves barátnőitől agyonkopott régi babaruhákat,amit a macskád alá sincs pofád rakni.

Neked kell bébiételt, tápszert, pelenkát,ruhát venni.Kiságy,babakocsi,hordozó,ágynemű,és sorolhatnám a végtelenségig.nyílván meg lehet oldani,hogy mindent használtan veszel,kapsz,de jó az úgy?A pelenka sem egy csomag egy hónapra....Rengeteg pénzt felemésztenek a babák,de a gyerekek mégtöbbet.Ovis csomag, ezer váltóruha,kajapénz.

Tudom,hogy ez egy oldal, és lehet szegényen, de szeretetben nevelni gyereket, csak kérdés,hogy így akarjátok-e?

2012. okt. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%
A 2. válaszolónál a pont! Előbb legyetek TELJESEN önállók, aztán jöhet a gyerek, akkor nem fognak ilyen kellemetlen meglepetések érni.
2012. okt. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
En is azt mondom várjál még, 25 éves vagy, a pároddal is még jobban össze kell csiszolódni. Az anyós is tud várni, én sem szülnék a más segitségére alapozva!
2012. okt. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!