Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyereket vállalni a nagyszülői...

Gyereket vállalni a nagyszülői támogatásra alapozva?

Figyelt kérdés

A párommal 5 éve vagyunk együtt, 3 éve együtt élünk. Én 25 vagyok, ő 28.

Egyetem mellett dolgoztam és sajnos volt egy súlyos balesetem, így csak tavaly lett meg a diplomám. Nem sokkal utána kirúgtak, most van egy új munkahelyem 6 hónapja. Emiatt csak gyes-t és családit kapnék, ami elég kevés.


Anyósom mondogatja egy ideje hogy szeretne unokát és hogy majd segít meg támogat anyagilag. Én viszont nem szeretnék tőle függni.

Most a párom is mondta, hogy ez nem akkora tragédia, vállaljuk be így a gyereket.


Ti mit gondoltok?


2012. okt. 5. 16:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%
ez így kimondva elég rosszul hangzik, nem csoda, h idegenkedsz a dologtól. én nem vállalnám, csak ha már önállóan is fel tudom nevelni. amúgy a környezetemben (bátyámnál, barátnőknél) azt látom, h a nagyi nagyon sokat segít és támogat, anyagilag is, de azért nem ennyire direkt módon intéződik a dolog. ilyenekben pl. hogy a szülinapi tortát nagyi veszi az unokának, tőle kap karácsonyra arany fülbevalót, értékesebb játékot, ami után már vagy fél éve sóvárog, ő finanszírozza az aquaparkos kirándulász, stb. ezek olyan "nagyis dolgok" és a szülőknek sem kell miatta rosszul érezni magukat. de kimondottan a nagyi biztatására és az ő anyagi hozzájárulására alapozni a gyerekvállalást nem szerencsés, szerintem. ok, h ő hozta szóba, mert unokázni szeretne, de szerintem legyen türelme kivárni, amíg ti is felkészültnek érzitek rá magatokat anyagilag, mert így könnyen visszaüthet a dolog
2012. okt. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%
Én biztos, hogy így nem vágnék bele. Ne anyós mondja meg, mikor legyen gyerekem. Nektek ezek alapján még nincs itt az ideje, nem álltok úgy. Nagyszülőkre nem lehet és nem szabad alapozni.
2012. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%

Valószínű, hogy sokan lepontoznak,de én bár még nem áll fenn a esély, de mondogatom a fiamnak (21 éves) hogyha egyszer megtalálja a nagy Ő-t és úgy döntenek, hogy családot alapítanak, csak akkor tegyék meg, ha ők mint szülők képesek a gyermeküket felnevelni. HA egyszer lesz unokám, akkor szeretni fogom, ha tudok segítek, ha kell babysitter is leszek, ha engedik vásárolgatok neki, de ezek legyenek mind önzetlen viselkedés a részemről. Ne érezzem, hogy kényszer az egész, magyarul ne a nyakamra szüljenek, mert én már felneveltem egy kisbabát. Ha újra éjszakai gyereksírást, sok kimosott babaruhát és a gyerekneveléssel járó kellemetlenséget akarok, akkor szülők magam is. Ezért mondom mindig. A gyerekcsináláshoz 2 ember kell. Ha az a 2 ember gyereket akar, akkor vállalják annak minden terhét..

41/N

2012. okt. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
15%
Simán, csak vállald érte a felelősséget is. Sok kiadással jár a gyereknevelés és igénybe veszi a kapcsolatot is.
2012. okt. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%
A nagyszülő váratlan halála után ki fog benenteket támogatni? Előfordulhat. Nem neki szülsz, hanem magatoknak. Míg TI KETTEN nem álltok készen rá anyagilag, addig a gyerek - ha abszurdnak is tűnik - egy harmadik embertől függ, egy harmadik emberé is.
2012. okt. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%
Egy nő elsősorban magának és a párjának szüljön, de anyósnak semmiképp! Egyetértek azzal, aki azt írta, hogy jogot is formálna a gyerekre ezek után anyósod, és az baromi idegesítő érzés tud lenni. Kicsit erősödjetek meg anyagilag, és akkor vállaljatok babát, amikor Ti szeretnétek. 100%-ig optimális időszak erre sosem lesz úgysem, de ha felkészültök rá lelkileg is, és TI vállaljátok érte a felelősséget, akkor már nem lesz gond. Emellett persze jól jöhet, ha van aki segít váratlan esetekben, de erre építeni szerintem nem szabad.
2012. okt. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én is így gondoltam :-)


Érzelmileg szeretném én is, de azért pár évet még tudok várni.

2012. okt. 5. 18:10
 18/23 anonim ***** válasza:
29%

Anyósod azt mond, amit akar, neked kell döntened, és a felelősséget is felvállalni! Te leszel a gyerek szülője, nem anyóspajtás.


És ha anyósodra fél év múlva, amikor 6 hónapos terhes leszel, ráesik egy féltégla és meghal, akkor mi lesz? Vállalja a gyerekért a felelősséget a szomszéd néni?


Éppenhogy végeztél, éppenhogy be tudtad fejezni a sulit, a balesetetd után felépültél, éppen van melód, MIÉRT akarnál most szülni menni? Annyira ketyeg a bébitikktakk? Nem ráérsz még 4-5 évig, amíg összerázódsz a pároddal és lesz a hátad mögött tisztességes mennyiségű és minőségű munkatapasztalat?


Én azt gondolom, hogy ilyen gyerekes gondolkodással nem szabad, sőt egyenesen bűn gyereket vállalni! Nőj fel, érj meg rá. Semmiről sem vagy elkésve.

2012. okt. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Már ne is haragudj, de hova rázódjunk össze? 3 éve együtt élünk, mellettem volt a balesetem után, hetekig rá voltam utalva és szó nélkül, minden erejével ápolt.


Mint írtam, NEM szeretnék így gyereket, de mivel a párom igen, gondoltam megkérdezek mást is.

2012. okt. 5. 18:55
 20/23 A kérdező kommentje:
Ja, és a munkatapasztalat és munkaidő megvan, 17 éves korom óta dolgozok, csak volt az utolsó 2 munkahelyem között pár hónap szünet ezért nem jár a tgyás meg a gyed.
2012. okt. 5. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!