Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 év kellett, hogy rájöjjek...

17 év kellett, hogy rájöjjek erre. Hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Pár napja beszélgettem Anyámmal úgy, hogy ott volt Mamám is, és ilyenkor mindig elememben vagyok, mert szeretem ha együtt vagyunk, és ilyenkor mindig pörgök meg személyiségemből adódóan erőszakos is vagyok. Addig nem is lenne baj, csak feljött rólam a szó, hogy mikor kicsi voltam akkor is már erőszakos voltam, meg ilyeneket mondott Anyám, és elkezdtem faggatni őket, hogy meséljenek többet még, mert kíváncsi vagyok. Ezért anyám elkezdte mondani, hogy én ilyen meg olyan erőszakos meg bunkó voltam mindenkivel kicsiként, meg nem engedtem, hogy meg simogasson, meg azt sem engedtem, hogy puszit adjon, vad voltam. Szó szerint lebunkózott. Jól van mondom, az oké, hogy kicsinek olyan voltam mert azt nagyjából tudtam mert máskor is meséltek történeteket, de mikor kérdeztem, hogy most milyen vagyok akkor azt válaszolta, hogy nem változtam és most is sokszor bunkó vagyok, meg erőszakos, és olyan vagyok mint apám családjából mindenki,(nem jó értelemben) hogy nem törődök senkivel csak magammal. Még ekkor sem telt be a pohár már azért sem mert ott volt Mamám aki mondott jókat is, hogy vele jól viselkedtem, meg neki hagytam, hogy puszilgasson. Amit ezután mondott az nagyon rosszul esett viszont. Kérdeztem tőle, hogy akkor emellett a sok rossz tulajdonság mellett tudna-e mondani legalább egy jó tulajdonságomat. Elgondolkodott, és azt mondta, hogy nem. Itt már a bőgés határán voltam, azért is mert mamámat is kérdeztem és ő csak annyit mondott, hogy jó gyerek voltam vele. Mindvégig úgy beszélgettünk, mintha csak az időjárásról lenne szó, és semmi rossz szándék nem volt senki szavai mögött sem. Ezután próbáltam még menteni a helyzetet és nem elbőgni magam és soroltam, pár tulajdonságot amit én magamról gondolok. Például empatikus, vicces, kedves. Mindre azt mondta, hogy egyik sem. Mamámat kérdeztem, hogy szerinte vicces vagyok-e mert tudom, hogy néha megnevettetem, de neki a válasza az volt, hogy nem, én komoly vagyok. Itt elegem volt, és nem bírtam tovább jó képet vágni a dolgokhoz és elmentem a szobámba.

Ez előhozta belőlem azokat az emlékeket, mikor nővérem nem is egyszer azt a mondatot vágta a fejemhez, hogy: "Ezért nincsenek barátaid!"

Nővéremmel is sokat veszekszek, és általában nem érdekel ha engem vagy a külsőmet kritizál, de ez a gynege pontom és legutóbb 1 éve mondta ezt, de azóta akárhányszor erre gondolok mindig a sírás kerülget.


Most meg a barátnőimtől távolodtam el, és amiket Anyám mondott még rátett egy lapáttal. Nem tudom mit csináljak. Tudom, hogy igaza van mindenkinek. Ha belegondolok a hétköznapokba, semmi hasznom nincs. Barátnőim le se szarnak, otthon elértem, hogy anyám szégyelljen.


Ti hogy reagálnátok erre?


17/L


2012. okt. 6. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő megváltozni. :)
2012. okt. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld helyrehozni. Segíts mamádnak és anyukádnak takarítani, főzni, mosni, teregetni, krumplit pucolni, porszívózni, mindig pakolj el magad után, tartsd rendbe a szobádat, vágd le a füvet egy szó nélkül, keress diákmelót, ne rajtuk élősködj. Szülinapokon, névnapkon, anyák napján köszöntsd fel őket, ha csak 1szál virággal is, de tedd meg! Mondd anyukádnak, hogy menjetek el ketten sétálni, vagy egy kávézóba, vagy pizzériába. Vagy ha más városba jársz, meglátsz valamit a kirakatban és megveszed, hazaviszed és mondod, hogy ezt csak úgy kapják és hogy ők jutottak róla eszedbe. Legyél kedvesebb, mindig kérdezd meg hogy mit segíts. Egyébként tényleg vigyázz a modorodra, mert még maradhatsz teljesen egyedül..
2012. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyet értek az előttem szólókkal, viszont azt még hozzá kell tennem, hogy fel nem tudom fogni, hogy vélekedhet így egy anya a gyerekéről... mindenkinek van jó tulajdonsága, az anyákat meg ráadásul olyannak kódolták, hogy több jót is lássanak a gyerekbe. valami itt nagyon nem okés.
2012. okt. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ne hibáztasd magad! AZ én anyám is ilyen, mindenben kritizál, sosem éreztem ogy "elég jó vagyok neki" és ez nagyban befolyásolta az egész életem. Ő az anyád, az ő feladata kellett volna hogy legyen mikor kicsi voltál hogy megneveljen, ez az egyik, a másik meg hogy ha ilyen gonosz és nyers dolgokat mond neked (az enyém is ilyen) akkor nem is érdemli meg hogy kedves legyél vele.


Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy nem foglalkozol vele, és amilyen hamar lehet elköltözöl otthonról. Keress magadnak munkát amit a suli mellett tudsz csinálni, ott barátokat és pénzt is szerzel majd hogy egyedül új életet kezdhess!

És próbálj meg kedves lenni, mert tényleg fontos ebben a sötét világban!

2012. okt. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy én tudom jól, hogy vannak rossz tulajdonságaim és próbálok változtatni de néha anyám is olyan velem, hogy arra nem lehet máshogy reagálni, és utána csodálkoznak ha nem mondok el nekik dolgokat.
2012. okt. 6. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:

Megértelek, az én anyám is ilyen.


Legszívesebben felpofoznék egy ilyen embert.

Tudnám még sorolni, pl. pánikbeteg lettem és semmi önbizalmam, mert amikor nem én voltam a hibás, akkor is engem cseszett le. Akár tesómmal, akár másokkal. Most meg csodálkozik, hogy nem tudok választani két coski közt, hogy idegbajt kapok apróságon, stb.

Épp emiatt nagyon eltávolódtam tőle jó pár évre...nem tudtam szeretni, mert ő se mutatott felém szeretet, cska ledagadtozott és lebunkózott.

2012. okt. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyám ugyanilyen, nem tudsz mit csinálni ilyenkor még nagyon rosszúl esik, később jobb lessz de el nem fogod felejteni. Éldd az áleted, használdd ki hogy fiatal vagy, velük szembe meg próbáljj meg figyelmesebb lenni és türelmesebb. Ennyit tudsz tenni szerintem.
2012. okt. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!