Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Gyereket kellene szülnöd...

"Gyereket kellene szülnöd hogy lekösd magad" Erre mit reagálnátok?

Figyelt kérdés
Ma volt egy összejövetel ahol ott volt az unokanővérem is akinek 2 hónapos a babája. Ahogy dajkáltam megszólalt az egyik rokon, hogy "Neked is kellene már hogy lekösd magad" mert pályakezdő munkanélküli vagyok, mondjuk van egy örökölt lakásom, de még párom sincs, komolyabb kapcsolatom sem igazán volt, és akkor jön ilyen szöveggel. Persze szeretnék, de van annyi eszem hogy ilyen helyzetben ne szüljek, meg hát ugye egyedül nem si lehet gyereket "csinálni"...De milyen szöveg ez már?
2012. aug. 26. 21:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok
2012. aug. 26. 21:34
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szép nagy mosoly és nem kell vele többet foglalkozni.
2012. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Baromság. Gyereket nem azért kell szülni, hogy legyen mivel lekötnöd magad.

Ilyenre elég egy kutya is. Ha megtudnám, hogy anyám azért szült, mert unatkozott itthon egyedül, elég szarul érezném magam.

2012. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Egy félresikerült viccet kár ennyire felfújni!
2012. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki,hogy inkább nézzen tükörbe.
2012. aug. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem te ezt komolyabban vetted mint kellene, az illető valószínűleg nem gondolt bele ebbe a mondatba, nem volt mögöttes tartalom. tényleg kár felfújni.

23N

2012. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
De lehet egyedül gyereket csinálni, nézd csak meg az Ilyen a formám című filmet. Persze ez főleg a vénlányok módszere... :D Viccet félretéve, szerintem felfújod a dolgot, valószínűleg ő fele annyira sem gondolta komolyan, mint amennyire te rágódsz rajta. Viccelt egyet, és kész. Eszébe sem jutott, hogy te napokat fogsz ezen kattogni.
2012. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az ilyen emberek viccesek, nem baj ha van a családban is belőle ( szinte mindenhol van), van kin röhögni.

Gyökér szöveg, gondolom akinek kicsúszott a száján az se normális. Ne foglalkozz vele.

2012. aug. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdezném, hogy számíthatok- e az ő anyagi támogatására. Ha már tényleg komolyan gondolja, hogy egy munkanélküli, egyedülálló nő gyereket vállaljon...


Nagyon könnyen ítélkeznek az emberek, ha nem az ő bőrükre megy a dolog.

(Nekem 2 gyerekem van, és az ismerősök, rokonok folyton azzal zaklatnak, hogy "na, mikor jön a harmadik?". Pedig világosan leszögeztem, hogy nem szülök még egyszer, pláne közel a 40- hez.)

Szóval, ez rendkívül idegesítő, jogos a felháborodásod.

2012. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

ez a társadalom, a család , a élet-folytonosság, a fajfenntartás hangja:))) ott van minden rokoni összejövetelen, kimondva nyersen (mint itt pl.), vagy olyan finoman a levegőben, hogy tudja az ember lánya, hogy mennyire örülni fognak, ha végre bekötik a fejét, és jönnek a kisbabák:)


Gondolkodtam ezen én is, és arra jutottam, ez természetes.

A család, a rokonság azon van, hogy sokasodjon, gyarapodjon és ezt a tagjainak is folyamatosan üzeni :)))

Néha szavakkal, de szavak nélkül is, amikor születik egy új gyerek és körberajongják:) Ez ösztönző különben.


Akkor érezheti bántónak az ember lánya, ha amúgy vágyik erre, de valahogy nem jött még össze... mert egy ilyen megjegyzés nem árnyalt, nem elemezget, nem tapintatos...

csak a tényt közli, hogy bizony itt még nincsen családi kiteljesedés.


(remélem érthető voltam, mert igazából most öntöttem szavakba először ezt, amit mindig (amúgy tényleg szerető) rokonok közt éreztem csak igazán:)

2012. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!